Proč jste chtěly dítě?

19
16.12.20 21:29

Proč jste chtěly dítě?

Zdravím všechny. Doufám že svou otázkou nikoho neurazím, ale zajímalo by mě, proč jste chtěly dítě? Co bylo „to“ že jste si řekli že už je čas?

Díky za odpovědi.
J.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19715
16.12.20 21:42

Tak to na nás nějak přišlo a bylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5094
16.12.20 21:46

Prostě jsme cítili, že přišel ten správný čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3239
16.12.20 21:58

Ahoj že už mne nebavilo a netešilo se starat furt jen o sebe a pes byl na umření…tak jsem si říkala že bud dalsiho psa…nebo díte :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1836
16.12.20 21:58

Ja chtela dite uz tak od 11 let😂, tak v 26 se to zacalo stavat neunosnym a v 29 jsem konecne chlapa ukecala :jazyk:. Vubec jsem nemela potuchy, jak to bude tezke.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.20 22:01

@JankaV33 protože mě nebavil stereotyp do práce z práce a nic…

• Citovat
  • Nahlásit
110
16.12.20 22:01

To asi každý nějak vycítí… U nás jsme se prostě shodli, že by bylo fajn, kdybychom byli tři :srdce:… Teď si tak říkám, že by asi bylo fajn kdybychom byli 4 :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6296
16.12.20 22:02

Já jsem si těsně před třicítkou řekla, že už by to asi chtělo… čistě rozumově, žádná touha tam nikdy nebyla. Teď je mi 37 a čekám neplánovaně čtvrté, trochu se to zvrhlo :oops: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8298
16.12.20 22:09

První dítě jsem měla až v 28 z pragmatických důvodů - chtěli jsme mít oba dostudováno, něco našetřeno, něco odpracováno, vhodné bydlení. Ale pocitově bych mohla mít dítě klidně ve 20. Já jsem měla vždycky děti ráda, ráda jsem se starala i o svou o 5 let mladší sestru, hlídala jsem děti brigádě a vždycky mě to naplňovalo se jim věnovat, rozdávat, vidět jejich zpětnou vazbu, bavilo mě to s nimi. Partner to má podobně, jednou prohlásil, že kdyby věděl, jaké to je mít děti, měl by je dřív. Takže u nás to, že už je čas, mohlo být i mnohem dřív, kdybychom na to měli podmínky. Ale zase nemám pocit, že by mi něco uteklo, jsem ráda, že jsem ty podmínky na mateřství měla ideální, ono to hodně věcí usnadní a zpříjemní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7173
16.12.20 22:13

Proste jsme to s manzelem cejtili oba, ze chceme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14561
16.12.20 22:13

Prostě jsem zjistila, že jsem těhotná. :nevim:
A ty další taky přišly tak nějak sami, bez snahy, nečekaně :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
179
16.12.20 22:22

Už to byla nuda a chtělo to oživit 🤣 nevím jak jinak bych to řekla. Po 4 letech vztahu to prostě chtělo něco nového.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.20 22:27

Vždycky jsem věděla, že děti chci, z rodiny i širokého kruhu rodinných známých se vždy žilo s dětmi, podnikaly se akce v celých rodinách od prťat po babičky, vidím kolem od mala kolem sebe, že pořízení si dítěte neznamená nějaký „konec života“ (= zábavy, sportu, výletů, dobrodružství).

A když jsme byli s přítelem nějaký ten pátek, pár let po svatbě, bydlení malé, ale vlastní, úspory vyřešené, organizování letních táborů, které jsme léta vedli, předáno mladším generacím, vztah báječně klape, manžel oslavil 30 (já jsem o fous mladší), tak jsme si nějak řekli, že už bychom taky klidně mohli.

Nechali jsme tomu volný průběh (rozhodně jsem nic nepočítala ani neměřila ani nedělala jiné psí kusy) a po necelém roce jsem otěhotněla. Z mé strany to nebyly nějaké biologické hodiny, spíš jsem si též rozumově řekla, že do té třicítky by to asi chtělo a není moc na co čekat, muž si myslím, že to má v sobě tak trochu zorganizované alá básníci - „teď spolu chodíme, teď bychom asi mohli mít společné bydlení, asi by bylo na čase se vzít, tak je mi 30, viděl bych to na nějaké to dítě“. :lol: Takže též neslintal nad cizími kočárky, ale spíš měl prostě pocit, že je to tak správně, si dítě pořídit.

• Citovat
  • Nahlásit
29182
16.12.20 22:30
@JankaV33 píše:
Zdravím všechny. Doufám že svou otázkou nikoho neurazím, ale zajímalo by mě, proč jste chtěly dítě? Co bylo „to“ že jste si řekli že už je čas?Díky za odpovědi.
J.

Věděla jsem, že ho chci. Že ho chci s tím, s kým jsem. Když se to podařilo, trochu jsem se vyděsila a pár dní přemýšlela, jaká budu máma. Ve stejný čas otěhotněla i jedna kolegyně, měly jsme možnost sdílet si obavy z prvomateřství. Pak už jen velké plány a těšení. A rozhodně nelituju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
534
16.12.20 22:38

Chtěli jsme oba
Manžel říká, že nám srdce běhá v obýváku :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...