Proč má brzy hlad?

28
27.6.15 13:52

Proč má brzy hlad?

Zdravím, prosím o radu zkušené matky :)

Malá se narodila, no, velká. Měla 4,5 kg. Nekojím, po porodu jsem přišla o mléko kvůli infekci. Už v porodnici malá pila 60 ml UM.

Teď je jí 3,5 měsíce, má přes 7 kg, pije 180 ml mléka, krmíme přes den 5× po třech hodinách (v noci pak dlouho spí). Ale přes den už po dvou a půl hodinách hystericky pláče, cucá vše, co je po ruce, na jídlo se pak po té půlhodině hladově vrhá a hltá.
Může mít hlad? Zvýšit dávku není možné, víc toho najednou nevypije. Zkrátit interval taky ne, to by jí bolelo bříško.

Za 14 dní se vrhneme na příkrmy. Mám s nimi zařadit i pokračovací mléko? Nebude hladová? Nebo se to s příkrmy srovná? Doktorka říká, že rozhodnutí je na mě.

Já nakupuju mléko ve velkém, je to pak levnější, tak potřebuju poradit, abych pak neměla kotel něčeho, z čeho se malá nenají.
Děkuji za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

977
27.6.15 14:02

Zkuste jí do mléka (do některých dávek) zamíchat nějakou nemléčnou kaši, nám se osvědčil Sinlac. Dítě je pak víc zasycené a nemá tak brzo hlad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18647
27.6.15 14:09

@Damm Mám teda kojené, ale obě moje děti preferují jako kojenci jíst po menších dávkách, ale častěji. Syn nikdy nejedl tabulkové porce, do deseti měsíců jedl po dvou hodinách (a to už byl 4 měsíce na příkrmech a jedl dobře, opravdu nebyla aení nežravec).
Tříměsíční dcera se aktuálně kojí po hodině a půl, málokdy vydrží déle. víc mlíka si prostě nevezme, i když je.

Jak řešit vaši situaci neporadím, dodržování intervalu je jednou z nevýhod UM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5383
27.6.15 14:18

@Damm S Um teda zkušenost nemám, ale z té půl hodiny bych drama nedělala a normálně jí to dala. Jó kdyby to bylo po hodině a půl, ale takto? Prostě bych zkusila, když jí bude jednou bolet břicho, příště už prostě vydržíte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
429
27.6.15 14:30

@Damm: Ten interval bych klidně na dvě a půl hodiny zkrátila, my jako hraniční brali vždycky dvě hodiny (a patřičně snížili dávku) a dvojčata s tím neměla problémy. A jak píše @AliTad, kdyby z toho měla holčička problémy, zas to mlůžeš natáhnout.
A těch 180 ml naráz mi doteď bere jen kluk a jen na noc a to jsem mu tu dávku začala dávat někdy po půl roce zcela určitě. Už je jim skoro sedmnáct měsíců a holčička mi na nic nevypije ani těch 120 ml, mamimum měla tak před půl rokem asi 150 ml na noc, jinak přes den taky 120 ml.
S pokračovacím mlékem neporadím, u nás okolo půl roku přišel zlom a mrňata se začala zase v noci budit tři hodiny, ale jestli to bylo mlékem, zuby nebo něčím jiným netuším…
Je docela velká, příkrmy se tuším doporučují od 6 kg váhy, ale spíš bych počkala, jak je bude snášet, my u dvojčat začínali až někdy po 7 měsíci - nedonošení, korigovaně 6 a první týdny to spíš bylo pár lžiček a hledání chutí, co budou jíst a co ne. Takže sice něco málo v poledne snědli, ale stejně ještě museli dostat plnou dávku, jinak by se velice brzo ozvali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4578
27.6.15 15:58

@Damm Co používáš za UM? Jinak, ano, má hlad. Pamatuji si, že i náš malý kolikrát nemohl vydržet tříhodinový odstup a po 2 - 2,5 hodinách skutečně brečel (asi hlady) a bylo to opravdu náročné vydržet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
27.6.15 17:16

@LadyLada Bebu comfort.

Já to s tou 2,5 hodinou zkusím tedy. A kdyžtak zkusím ten Sinlac, ten se může od 4. měs., to je za chviličku.

Beba má snad i nějaké sytější mléko, ale to je asi až od půl roka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama