Problém s kakáním - kombinace MM a UM

174
27.6.15 12:56

Problém s kakáním-kombinace MM a UM

Ahoj! Potřebuju poradit. Mám měsíčního chlapečka kterého částečně kojím a částečně dokrmuju UM. Máme Bebu 1. Stolici má konzistence zubní pasty a to doteď tak max jednou za 4 dny. A teď už je to 5 den a pořád nic. Prdí dobře. Bolesti nemá. Dávám mu preventivně na noc espumisan a před 3 dny jsem mu nasadila kapky BioGaia, že se mu to kakání upraví a teď už čekáme 5 den a nic… Dr nám dala rektální rourku, ale bojím se jí použít, jestli to má cenu, když jinak problémy nemá?! Je to normální nebo už to mám nějak řešit? Mám jen strach kam to všech co sní pořád dává! :jazyk:
Díky předem za každou radu! :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

619
27.6.15 13:18

@kulisek9 Akorat pred pulhodinou ode meodjela laktacni poradkyne-poradila mi na uplne stejny problem kapku kokosoveho oleje do mleka a gfenyklovy caj pred jidlem-cca 2-3lzicky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
619
27.6.15 13:18

Jinak-taky mam chlapecka a 3tydny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
27.6.15 13:19

Myslíš, že nejde zbavit se toho UM? z jakého duvodu ho dáváš-nerozjetá laktace, dítě špatně saje? jinak bych tu rourku použila, at se malej vykadí. jinak ta beba prý dost zacpává.. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
174
27.6.15 13:27

Máme UM už od porodnice, malej saje od zacatku tak 5 min a pak uz jen dumla.. nepomahalo ani sridat prsa.. s dokrmem je spokojenej.. u prvni dcerky jsem se snazila jen kojit a srasne spatne pribirala a pak jsme po tydnech nervu dostaly taky dokrm. Asi nemam mliko nic moc, ale trochu ode me pije, tak aspon neco. Je proste jinak zlatej akorat to kakani me znervoznuje… bebu jsem nasadila diky zkusenosti s prvni dcerou, k nutrilonu mam nejakej odpor, smrdi mi a i kamaradky na nej prave nadavaly a pak mely bebu a spokojenost.. ja vim ze kazdy mimi je jiny, ale zase kdyz on nebreci a jiny problemy nema tak jsem mu hned UM menic nechtela… Myslela jsem jedine zkusit ten Hipp, je hodne chvalenej… nevim..
Kokosovy olej sezenu v lekarne??
Jak spravne pouzit tu rourku, abych mu neublizila?? Bojim :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
27.6.15 13:34
@kulisek9 píše:
Máme UM už od porodnice, malej saje od zacatku tak 5 min a pak uz jen dumla.. nepomahalo ani sridat prsa.. s dokrmem je spokojenej.. u prvni dcerky jsem se snazila jen kojit a srasne spatne pribirala a pak jsme po tydnech nervu dostaly taky dokrm. Asi nemam mliko nic moc, ale trochu ode me pije, tak aspon neco. Je proste jinak zlatej akorat to kakani me znervoznuje… bebu jsem nasadila diky zkusenosti s prvni dcerou, k nutrilonu mam nejakej odpor, smrdi mi a i kamaradky na nej prave nadavaly a pak mely bebu a spokojenost.. ja vim ze kazdy mimi je jiny, ale zase kdyz on nebreci a jiny problemy nema tak jsem mu hned UM menic nechtela… Myslela jsem jedine zkusit ten Hipp, je hodne chvalenej… nevim..
Kokosovy olej sezenu v lekarne??
Jak spravne pouzit tu rourku, abych mu neublizila?? Bojim :nevim:

tak on je ještě malej, teprve se učí, v porodnici ti špatně radili, jak kojit,resp.ti bohužel poradili jak nekojit :cert: :cert: :cert:. protože každá žena muže až na vyjímky kojit a každé dítě se až na veliké vyjímky naučí sát. takže se s kojením mužeš rozloučit, pokud tedy nechceš opravdu kojit.ono to totiž jde, ale chce to o něco víc práce.
rourku namaž olejíčkem, aby nepotrhala zadeček,

• Nahlásit
  • Citovat
174
27.6.15 13:44

No ja nemela jeste v porodce mliko a malej mel spatny vysledky CRP, a oni mi rekli ze se potrbuje poradne nakrmit a zavodnit aby se s tim popral (taky po porodu zhubnul vic nez je normal prej) a tak jsme u toho zustali.. ani mne to nejak nevadi, vim jaky byly problemy s prvni dcerkou, tak jsem se s tim nejak smirila, aspon vim kolik vypije..
jak hluboku tu rourku? a nejak s ni hejbat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
27.6.15 13:49

@kulisek9 tak centimetr, jemně, malinko s ní viklat, vše pomalu a jemně. on ti stejěn u toho bude asi řvát, ale určitě ho to nebude bolet, když budeš postupovat jemně. pomaha tou rourkou jakoby mírně zatlačit směrem dolů ke kostrči-tedy vsuneš rourku do zadečku cca 1 cm, pak mírným tlakem dolů, aby se jakoby otevřela dírka v zadečku.

• Nahlásit
  • Citovat
174
27.6.15 13:50

Moc dekuju!! Zkusime…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18621
27.6.15 14:13

@kulisek9 Rourka se používá tak, že ji natřeš krémem na zadeček a zavedeš do konečníku jako teploměr. Ale vůbec to nemusí mít žádný efekt, na dceru to moc nefungovalo, ani když byla zaprděná až na půdu. ;)

Pokud ho nebolí břicho a jinak vypadá spokojeně, tak bych o asi zatím neřešila, maximálně zkusila udělat UM do odvaru z ovesných vloček.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
174
27.6.15 14:35

Tak rourka zabrala! Uz jsme vykakany… zase zelena pasta.. myslite ze to je jako zacpa? Ze mam zkusit jiny UM? Nebo pockat jestli zabere ta BioGaia?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18621
27.6.15 14:39
@kulisek9 píše:
Tak rourka zabrala! Uz jsme vykakany… zase zelena pasta.. myslite ze to je jako zacpa? Ze mam zkusit jiny UM? Nebo pockat jestli zabere ta BioGaia?

Než měnit UM (pokud se teda nechceš pokusit o plné kojení), když je jinak spokojený, tak bych spíš nejdřív zkusila občas dát ten odvar z ovesných vloček nebo mu to mlíko udělat víc řiděný nebo dávat ještě pít vodu nebo čaj (kvli zvýšení příjmu tekutin).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
429
27.6.15 15:03

Zelená barva je po Bebě normální. Každé dítě je jiné, dvojčata prošla postupně různými typy Beby od nedonošenecké a holčička kadí denně a kluk jednou za 2-3 dny.
Nevím, jaký máš poměr MM/UM, ale někde jsem četla, že děti plně na MM můžou kadit i jen jednou týdně a je vše v pořádku.
Pokud chceš změnit UM a zůstat na Bebě, existuje i snad lépe stravitelné mléko Beba sensitive, holčičce jsme ho dávali v období počáteční výživy - měla by pomoct ve více věcech, my jí ho nedávali kvůli zácpě ale kvůli bolestem bříška.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
174
27.6.15 17:57

Děkuju za rady! Poměr je cca 10-15ml MM a dokrmuju 40ml. Tak zatim ještě počkáme zda nezaberou ty BioGaia kapky a pak zkusim koupit tu Bebu sensitiv.. jinak jsem nekde cetla, ze nejlepsi je Sunar, tak pak jedine ten jeste zkusit.. akorat kdyz jsem ho jednou koupila starsi holce tak mi vadilo, ze hodne peni..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama