Proč mít další dítě?

23.1.20 10:04

Proč mít další dítě?

Ahoj,
asi hledám podobnou zkušenost, či radu. Jsme rodina, oběma mám bude letos 40, tři větší děti (11,8,6), domek svépomocí skoro dodělám. Já na plný úvazek v práci. Vždycky jsme chtěli větší rodinu a děti jsou perfektní, ale já jsem s příchodem 40 už celkem ráda, že jsou větší, že zvládnou logistiku do školy, na kroužky a neprdelí se mi pořád u zadku. Kromě práce pořád něco doděláváme na domě, nemáme vůbec hotovou zahradu, úpravy venku, tak nemám moc pocit, že bych měla nadbytek volného času…
Muž čím dál častěji mluví ještě o jednom dítěti, že nám odrůstají, budeme v domě sami a že je to smysluplné…Já nevím, beru to že 40 je hranice pro dítě, více už ne a někdy si říkám, že by to bylo fajn. Převládají u mě ale pocity, že teď toho mám všeho tak akorát (babičky na hlídání nemáme) a že si vlastně už nechci komplikovat život nevyspáním, nočním vstáváním, chorobami a tím, že zase budu v izolaci sama doma. Mám dobrou práci, baví mě…Stojí to mezi námi jako stín…Vím, že to musím rozhodnout sama. Máte prosím někdo zkušenost s tak pozdním benjamínem? Že jste do toho šli a bylo to super, dítěte si užíváte? Anebo naopak nešly a jste rády?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12466
23.1.20 10:08

Je mi čtyřicet a mám dvouletou cácorku. Užívám si děti, miluju je, jsem akční, ale uvědomuju si, že jsem je měla pozdě. Do dalšího dítěte bych nešla, zvlášť když ty to už necítíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
215
23.1.20 10:08

Kup mu psa, neaku inteligentnu rasu, mozno ho to prejde :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10701
23.1.20 10:14

Ve vaší situaci bych už do toho nešla. Smyslupných je spousta věcí, můžete si pořídit psa, začít stavět něco dětem, věnovat se koníčkům, charitě. Děti máte 3 a to je krásné, představte si, jak by vám narušil chod rodiny novorozenec. Bohužel znám případy, kdy takhle pozdě pořízený benjamínek maminku úplně fyzicky zničil, já bych to neriskovala. Myslím, že manžel začíná pociťovat syndrom prázdného hnízda, ale na druhou stranu děti máte ještě celkem malé. Zapoj ho víc do aktivit s nimi - úkoly, kroužky, zájmy. Uvidíš, že bude ještě rád, že má večer klid :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.20 10:17

Kdybych se necítila, tak bych do dalšího nešla. Chápu, že chlap by asi chtěl, ale doma budests prckem ty :think:
My máme zatím 2 děti a u nás jsem to já kdo by za pár let chtěl ještě jedno, manžel se na to netváří, tak uvidíme, co přinese čas, až budu v práci a tak. Jako upřímně, pro mě je 40 max. Třeba můj táta si pořídil bráchu v pětačtyřiceti a je na něm vidět jak je unavenej a sám řekne, že už to bylo přes čáru, ale hold paní si prosadila no :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8601
23.1.20 10:23

Ne nešla bych do dalšího dítěte se čtyřicítkou na krku s třema dětma. Jak jako zůstanete sami, vždyť máte šestileté dítě nejmenší, to s vámi minimálně do 55bude, to osmileté také. Nešla bych do toho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
824
23.1.20 10:23

Já měla dítě ve 42, ale bylo to teprve druhé. Jo je to super, užívám si to, nicméně pokud už bych měla tři, tak bych už další nechtěla. Možná pokud bych byla rentiérka za vodou tak to pak asi Jo :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4557
23.1.20 10:26

Mám 9 a 6 let děti a je mi 40, muž chvilku taky koketoval s představou třetího, ALE. Nemám pocit, že nám někdo chybí, děti už jsou svým způsobem samostatné a já se na to prostě už necítím. Takže takto jsme komplet. Jako rozumná varianta mi příjde ten pesan, když mu chybí péče o někoho dalšího. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2337
23.1.20 10:27

Ve Vašem případě už ne. Mate tri děti a 40 na krku. Muzete se realizovat i jinak. My se ted zacali snazit o treti. V cervnu mi bude 36 a i tak mi to prijde na hraně. Dyl uz bych nechtela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.20 10:30

@aaaabcde mám tři děti jako ty, až mi bude 40 bude jim 13, 10 a 6, to bude za 5 let… A já budu ráda, že už budou dost velké, aby se o sebe alespoň trochu postarali… Že nebudu pro nejstarší 2 už řidič na kroužky a dělat s nimi úkoly… Nebudu mít doma batole, co pořád někam leze, svlika se, neposlouchá a vzteká se…

Já vím, že na 4 už bych neměla nervy, i ty 3 jsou někdy už moc :wink:

Jako vždycky to bude na tobě, ale já bych ani teď 4. Nedala, natož za pár let. Navíc mě by i přišlo, že bych nebyla schopná dát 4 dětem dost pozornosti a zároveň mít aspoň půl hodinu denně jen pro sebe…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.20 10:45

Ve vašem případě nevidím důvod mít další dítě, děti nemáte zas tak velké, ještě vás budou dost let potřebovat a z domu jen tak neodejdou :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10701
23.1.20 10:48

Mimochodem ještě jedno proti - zatím nemáte ani jedno dítě v pubertě, to nejstarší možná na prahu. Ale ta pravá zábava teprve přijde, stejně jako pořádný odliv financí (spojený i se SŠ a případně VŠ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21808
23.1.20 11:06

Já jsem kolem 40ky měla dvě nejmladší děti. Ale mě to v zásadě vyhovovalo. To mi přijde jako důležitý faktor, ten vnitřní pocit a nastavení ženy. Protože ty ho budeš nosit, rodit, kojit a piplat ještě několik dalších měsíců a let. Ten počáteční zápřah nese prostě žena.
Takže na tvém místě už bych do toho nešla, dětí máte dost a bylo by to proti tvým pocitům :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16380
23.1.20 11:11
@unuděná píše:
Mimochodem ještě jedno proti - zatím nemáte ani jedno dítě v pubertě, to nejstarší možná na prahu. Ale ta pravá zábava teprve přijde, stejně jako pořádný odliv financí (spojený i se SŠ a případně VŠ).

Asi tak… :palec: :potlesk:
V tomhle veku bych do toho se čtvrtým uz nesla, deti zas tak velke nemate a puberta na krku…
Muži bych pořídila stene nebo ho vic zapojila do péči o deti - Vození/vyzvedavani, po doktorech na pravidelne prohlídky/prevence a tak..ci mu je zabalit na vikend a orazit si.
Ono kolem 40 taky tehotenstvi nemusi byt bez komplikaci, zvládl ny muz péči sam o vsechny deti v pripade hospitalizace v nemocnici nebo ležícího tehotenstvi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5889
23.1.20 12:16

Ne, buď ráda, že už máš klid a můžeš se věnovat sobě a třeba cestování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama