Proč nemůžu najít práci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kibi
Stálice 51 příspěvků 17.04.19 12:46
Proč nemůžu najít práci

Když jsem byla po škole, bez praxe, tak jsem práci našla. Dokonce tady na tom malém městě. Hledala jsem půl roku, měla jsem plno pohovorů, někdy třeba i dva nebo tři za týden. Lidi se mi docela ozývali a našla jsem. Dělala jsem administrativu, fakturaci, účetnictví, pokladnu…

Teď mám rok praxe. Dělala jsem toho hodně, mám široký záběr, pěkný životopis i profil na LinkedIn, hledám v hodně oblastech - fakturantka, recepční, administrativa, účetní, mzdová účetní, back office, zákaznický servis, disponentka… Hledám už tři měsíce a nemůžu najít, nikdo se mi ani neozve. Už začínám být pomalu zoufalá. Nemám vysoké nároky, dělala jsem za 18 tisíc hrubého plno práce, nemám problém s jakoukoliv pracovní dobou… jsem ochotná dojíždět i třeba 30km.

Nemáte nějaké tipy či rady, jak v tomhle oboru najít? Kde hledat, nějaké stránky třeba a tak? Nevím, co je špatně. Chce se mi z toho brečet :roll: Když půjdu dělat do fabriky, tak zahodím všechno co mám a bude se mi k tomu vracet ještě hůř.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
josslyn.n
Kecalka 219 příspěvků 2 inzeráty 17.04.19 12:49

Nemůže být chyba v CV? Máš tam fotku, bydliště, školu, dovednosti? Píšeš motivační dopisy, nemáš v nich hrubky?

kibi
Stálice 51 příspěvků 17.04.19 12:51

Tohle všechno tam mám. Motivační dopisy píšu, dávám si s tím hodně práce, mám je hezké. Chyby nemám, jsem grammar nazi :lol:

ProfZav
Ukecaná baba ;) 2080 příspěvků 17.04.19 13:04

@kibi Asi rozsir vzdálenost. Já dojizdim 60km, bliz bych nic ve svém oboru nesehnala.

Vercsi148
Kecalka 334 příspěvků 17.04.19 13:07

Napadlo mě, nestřídáš často zaměstnání? Někdy, když nám přijde životopis a vidíme, že ten dotyčný je rok tu, dva roky tam, tak to taky nebudí zrovna dobrý dojem.

aledud
Kecalka 469 příspěvků 17.04.19 13:09

Napíšu vlastní zkušenost, pokud někoho hledáme, rozhodíme nejdříve sítě po známých stávajících zaměstnanců, neboť v dnešní době, aby se člověk bál co mu daný zaměstnanec provede. Navíc to jsou místa, kde se na to přijde třeba až při inventarizaci nebo kontrolou zřizovatele…

Ou
Kelišová 7295 příspěvků 17.04.19 13:20

Pokud jsi ochotná se stěhovat - rozšiř rádius. Pomalu bude začínat letní sezona, napiš třeba různým ubytovacím zařízením v turistických oblastech, jestli nepotřebují provozáka (ti menší, kde to projde i bez přímé praxe), nebo nějakou administrativní sílu - ti větší. S tím že si najdi místo a obešli všechny podniky co nejsou vyloženě rodinný penzion.

Rozhodně dej vědět všem svým zánámým, že hledáš práci, sepiš status s odkazy na linked in a praxí na facebook a popros svoje známé.

Personalistům, kterým posíláš CV se ozvi telefonem - zhruba 4-5 pracovních dní po té, co skončí termín do kdy se mají posílat životopisy, pokud ti nepošlou mail. Potřebuješ se hlavně zdvořile připomenout, že jsi, aby si zapamatovali tvoje jméno a že fakt chceš. Nesmíš vzbudit dojem, že prudíš a že oni dělají svou práci špatně.

Jako rok praxe a takové strašné množství pozci může vypadat nedůvěryhodně. Jestli tomu dobře rozumím, tak si dělala v nějaké menší firmě děvče pro doslova skoro všechno. pokud si za ten rok vystřídala více míst, tak to už docela zdvihá obočí - minimálně proto, že zaměstnavatel začne počítat s tím, že mu nevydržíš ani ten rok.

Když budeš posílat životopisy, tak tam nevypisuj všechny ty pozice, ale vypíchni vždy jen konkrétní zkušenost, která se ti hodí pro tu danou pozici.

Anik
Ukecaná baba ;) 1787 příspěvků 17.04.19 13:33

Kibi - možná jsi před tím rokem měla jen štěstí, ale i tak píšeš, že to byl půlrok.

Jinak za nás - taky nejdřív po známých. Rok praxe pro nás není nic moc, vpodstatě nic. A s tím střídáním míst, jak tu kdosi píše, je to tak pravda. Mluvím o státní sféře.

Na druhou stranu ve sféře podnikatelské to prý platí naopak, kdo je dlouho na jednom místě, je divnej. Naopak střídání míst a sbírání různých zkušeností je žádoucí,,, minimálně v tom mladém věku.

Ta dojezdová vzdálenost je taky malá, k nám do Brna se to sjíždí tak 50km, z mé rodné vesnice,,, možná i dál. Což je sice vopruz, ale nejspíš nutnost.

To CV píšeš, že máš pěkné, tak hlavně ať ho nemáš přehnaně pěkné, členství v té skupině tam možná nepiš :))))

Lalelale
Závislačka 4412 příspěvků 17.04.19 13:35
@josslyn.n píše:
Nemůže být chyba v CV? Máš tam fotku, bydliště, školu, dovednosti? Píšeš motivační dopisy, nemáš v nich hrubky?

Tak z mého pohledu třeba foto a bydliště do CV opravdu nepatří. To se dělalo před deseti lety… Ale mluvím za svůj obor a za nadnárodní firmy

Lalelale
Závislačka 4412 příspěvků 17.04.19 13:37

Jestli chceš, pošli CV do sz, kouknu ti na to. Dělám v managementu a cv nám chodí pořád

Nikolka1122
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.19 13:43

Stručný životopis je lepší, vypíchnout jen to důležité.. Dlouhé už nikdo nečte, na to není čas..
jméno, věk, školu, praxi a nazdar.. nějaký zájmy, nebo brigády jsou jen mínus

Ou
Kelišová 7295 příspěvků 17.04.19 13:43

@Anik střídání míst je dobrý, ale ne několik během jednoho roku, pokud je člověk těsně po škole. Naopak je dobré po škole vydržet na jednom místě alespoň rok v kuse - pak je snadno pochopitelné, že člověk chce zkusit něco jiného, ale zároveň je vidět, že neodchází při prvním nárazu na realitu.

Být 10 let na jedné pozici je pro střední a vyšší management nezvyklé, u člověka pracujícího rukama a nebo administrativní síly to je naopak žádoucí.

Nikolka1122
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.19 13:44

Jinak já šla taky do fabriky, než si něco najdu, za mě, je to lepší, než pracák :nevim:
pak jsem našla práci snů a šup pryč :) ale zase mám nový dovednosti a znalosti, jelikož jsem to ve fabrice dotáhla na vedoucí..

Mysticlipstick
Kecalka 184 příspěvků 17.04.19 13:59

Dojíždění 30km není v dnešní době nic, rozšiř vzdálenost. Co se týká CV, to je dost individuální, vzhledem k tomu, že tady obor HR zamrznul někdy v dobách před 15lety, tak chtějí různý nesmysly, který už jsou dneska absolutně mimo. Někomu se tvoje CV bude líbit a někomu ne.

anavi13
Závislačka 3843 příspěvků 17.04.19 13:59

Za rok takových pozic? Za mě to působí nedůvěryhodně. Však za takovou krátkou dobu na jedné pozici ji nemůžeš dobře umět. Nedivím se, že tě nechtějí..

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama