Proč se nepřestane budit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.06.19 22:41
Proč se nepřestane budit?

Hezký večer maminky. Náš malý 14m se budí a to často. I když už to není až tak hrozné. Ještě před pár dny se budil i 15× za noc, teď je to tak 6×. Malý má každý večer stejný režim, koupání, večeře, nakojim, lehnu si s ním do postele a za chvíli usne sám bez prsa. Budí se po dvou hodinách kdy prso nedostane, jen ho položím, pohladím a spí dál. Další buzení nevím kdy jsou, ve spánku se nedívám na hodiny ale to už rozespala automaticky prso dám. Čekala bych že když při prvním probuzení prso nedostane, že se třeba přestane v tuto hodinu budit a bude se budit až v dobu kdy prso dostává. Nevíte proč by to tak mohlo být? Ráda bych v noci přestala kojit, pokud možno co nejméně násilně, ale jde to z těžka. Děkuji za názory :)

Reakce:
Aduš8
Kelišová 5219 příspěvků 14.06.19 22:51

Já přestala kojit v roce ze dne na den a ještě teď (19m) se 2-3* v noci budí. Musím být u něj, dokud neusne.

Lumíkovec
Zasloužilá kecalka 916 příspěvků 14.06.19 22:52

Ja to mela s malou do roka. Sla spat v 19 hodin, ve 21:30 byla vzhuru a uz jsem s ni musela zustat az do rana s prsem v puse… hrozny. Zada me bolela, kycel bolela, unavena, nevyspala a nasr… spala se mnou v loznici. Kdyz ji byl rok, prestehovali jsme se. Prvni noc hned putovala do sveho pokoje. Usnula jako vzdy a ja cekala, az se ve 21:30 vzbudi. Byla jsem ale rozhodnuta omezit kojeni na 1× za noc. No a ona se vzbudila ve 4 rano. Ja celou noc nespala, porad kontrolovala, jestli dycha :lol: no od te noci uz to jinak nebylo. Budi se kolem 4. rano a pak az v 7:30. Takze u nas to asi bylo tim, ze vedela, ze spime spolu a kdyz se v noci trochu probrala, tak zacala bulet, bud ze jeste nejsem v posteli, nebo ze uz me tam vidi a chce ke me…

Saarka_O
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 14.06.19 23:15

Máme 14M dceru a také se dost budí. Prý to je evoluční. Dříve by takto malá miminka někde sama odložená v jeskyni nepřežila, takže se budí a upozorňují na sebe, aby se ujistili, že nejsou sami. Když nás mají poblíž, tak se obvykle zase uklidní. A kojení jim rychle pomůže zase zabrat. Takže za mě - prostě se to musí vydržet, ideálně do doby, než se mimčo samo odstaví. Na usnutí kojení spolehlivě zabírá a i v polospánku zvládnu dceru obsloužit (respektive se obslouží sama) :D

Mrs.bloud
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.06.19 23:41
@Anonymní píše:
Hezký večer maminky. Náš malý 14m se budí a to často. I když už to není až tak hrozné. Ještě před pár dny se budil i 15× za noc, teď je to tak 6×. Malý má každý večer stejný režim, koupání, večeře, nakojim, lehnu si s ním do postele a za chvíli usne sám bez prsa. Budí se po dvou hodinách kdy prso nedostane, jen ho položím, pohladím a spí dál. Další buzení nevím kdy jsou, ve spánku se nedívám na hodiny ale to už rozespala automaticky prso dám. Čekala bych že když při prvním probuzení prso nedostane, že se třeba přestane v tuto hodinu budit a bude se budit až v dobu kdy prso dostává. Nevíte proč by to tak mohlo být? Ráda bych v noci přestala kojit, pokud možno co nejméně násilně, ale jde to z těžka. Děkuji za názory :)

Hele me se takhle budi 3 letacka. Nekdy vubec, nekdy 3× za noc. Nikdy jsem ji nekojila, ale nocni lahvickovani jsem prestala davat v roce a pul z duvodu totalniho vycerpani. Zlaty kojeni. K mliku musis vstat, nadavkovat susinu, namichat horkou vodu se studenou v presnem pomeru, to vse zatimco dite rve.-) to jen ze taky muze byt hur.-) Jednoho dne jsem proste mliko nedala a casem si zvykla. Kazdopadne se stejne probudi, chce ponuhnat a spi dal. Obcas ma blbej sen, obcas se odkope a je ji zima, obcas se zamota do periny a podobne. Verim tomu, ze kdyz je dite v pokojicku samo, tak spi treba klidneji, ale neverim, ze to je pro dite zdrave. Nejake oddelene spani je tu par desitek let oproti deseti stotisicum let existence cloveka? Byt tebou nastavim si to tak, abys prez den nekolabovala, ale uplne vlastni pohodu bych za potrebu miminka nemenila, nenutim, jen nazor ;)

dickys
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 1 inzerát 15.06.19 08:03

Mně se dcera budila tak do roka a půl několikrát za noc.. a to jsem cca od 9 měsíců v noci nekojila. Neudělala jsem s tím nic :roll: :) Teď mám 8m syna a taky se dost obstojně v noci budi. Někdy stačí ho trochu posunout, ale většinou si chce cucnout prsa. Spí s námi v posteli, takže nemusím nikam vstávat, ještě že tak :mrgreen:

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 833 příspěvků 15.06.19 08:52

Mám 10m a dneska tak 6×. Ale kojeni jsem ji omezila na 2×, jednou kolem půlnoci a jednou nad ranem. Tak dvakrat jsem ji dneska dával čaj a dvakrat jsem si ji prostě nevšimla. Chvili houkala v postylce a pak si lehla a spala dal. Proti buzení kazdou hodinu a kojeni je tohle pokrok. Prostě to chce nereagovat kdykoliv si houkne.

yareah
Ukecaná baba ;) 1573 příspěvků 15.06.19 09:49

Vím jaké to je :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.06.19 09:50

Děkuji za Vaše rady a zkušenosti. Malého mám od narození u sebe v posteli, to mazlení a kojení si užívám. I přes den jsem mu neustále k dispozici hodně se mazlíme, malý je dost kontaktní, tak bych nerada aby si někdo myslel že jen tak chci odsunout potřebu dítěte na druhou kolej :) nechci, proto bych to ráda udělala nějak nenásilně a bez pláče tak jako se nám podařilo to buzení trochu zkrouhnout, taky to šlo bez pláče. Kdybych na tom nebyla tak jak na tom jsem, ani bych to neřešila :see_no_evil: ale třeba dnes se malý budil několikrát, pak vstával v půl 6 a já jsem hotová. Nevěděla jsem před hodinou jestli budu brečet, zvracet nebo sebou prásknu. Naštěstí je dnes doma manžel ale kdyby nebyl, nevím co bych dělala. Proto bych potřebovala ještě trochu ten jeho spánek polepšit :) nemluvě o tom že nás manželský život jde slušně do háje, to na psychice taky nepřidá, manžel spí už skoro půl roku vedle v pokoji aby se vyspal, má náročnou práci, v noci spí 3-5 hodin a do práce vstává v 1-3 hodiny ráno většinou.

Váš příspěvek
Reklama