Proč se stát dlouhodobým pěstounem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
nikdy nikdo
Stálice 93 příspěvků 07.02.18 09:56
Proč se stát pestounem dlouhodobým

Dibry den, jsme žadatele o dlouhodobou pěstounskou péči. Začali jsme školení a překvapilo mě, že plno žadatelů nemá ani tušení proč se stát pestounem. Říkají, že chtějí pomoc nějakému dítěti. Já to mám jasné, psycholožka sama řekla, že přesně vím co chceme. Jen by mě zajímal názor druhých. Moc děkuji

Reakce:
Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33516 příspěvků 10 inzerátů 07.02.18 10:03

A můžeš napsat, jaké je to tvoje „proč“? A jestli podle psycholožky jsou nějaká správné či špatné důvody? 8o Nebo snad není důvod touhy pomoci dítěti dostatečným důvodem stát se pěstounem? Já třeba vím, že se pěstounem stát nechci. A to z toho důvodu, že se nechci podílet na tomto systému sociální práce a náhradní rodinné péče, jaká momentálně v ČR převládá. To ad a a ad b vím, že by mi to při veškeré touze mé rodinné poměry neumožnily :D.

Kakika
Neúnavná pisatelka 15021 příspěvků 07.02.18 10:10

@nikdy nikdo mě by zajímalo, co přesně tedy chcete, když důvod „pomoc nějakému dítěti“ není ono. Já dřív o pěstounství nebo o adopci uvažovala. Ale protože bych svého manžela „musela“ přesvědčit, tak jsem to pustila z hlavy. Musí chtít oba, ne že jeden je vmanévrován.

Hadumi
Extra třída :D 13576 příspěvků 07.02.18 10:16

Pomoct dítěti je podle mě dostatečný důvod, nebo kdyby někdo řekl, že to dělá pro peníze, tak by to bylo lepší?

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33516 příspěvků 10 inzerátů 07.02.18 10:20
@Hadumi píše:
Pomoct dítěti je podle mě dostatečný důvod, nebo kdyby někdo řekl, že to dělá pro peníze, tak by to bylo lepší?
:? Njn, jenže ono tu pěstounskou péči dělala naprostá většina pěstounů pro peníze, takže ne dobře a byl to nejspíš jeden z důvodů, proč byla nahrazena ústavní péčí. Která samozřejmě taky nebyla dokonalá. A protože se lidé nemění, tak věřím, že i v dnešní době jsou pro mnoho peníze důvodem, i když to nepřiznají.
nikdy nikdo
Stálice 93 příspěvků 07.02.18 10:59

Pomoc dítěti můžete i adopci ne pestounstvim. Do pěstounské péče jde dítě, které není vhodné pro adopci. Nemocné, dítě jehož matka převážně je alkoholicka nebo drogove závislá a pak děti týráne a nebo ty které k adopci rodiče nedají. Prostě takové znevýhodněné. Jelikož já byla taky taková bylo to jasné rozhodnutí pro pěstounskou péči místo adopce. Tak jsem to myslela. Bohužel jsou i takový co TP dělají pro peníze nebo dětem pak i ublíží :(

Hadumi
Extra třída :D 13576 příspěvků 07.02.18 11:02

@Tiger-lily já jsem spíš chtěla od zakl. slyšet, který důvod je ten nejvznešenější. Schválně jsem dala jako další důvod peníze ;) a je mi jasné, že někteří to tak prostě mají.

nikdy nikdo
Stálice 93 příspěvků 07.02.18 11:10

Při školení uvedla jedna rodina důvod mít dítě jako pomocníka při práci pro dceru takže jako des. Asi praví pěstoun má stejný názor. Já jich znám jen pět jelikož nás je tam pět. Ale každý jsme ho psali a paní je pak četla. Jo obvykle napíše každý pomoc dítěti, ale proč zrovna tak a ne adopci už obvykle nevěděli. Zajímali mě názory dalších. Možná jsem to špatně napsala

Lalelale
Závislačka 2721 příspěvků 07.02.18 11:15

@nikdy nikdo wow pomocník při práci. Hele má tohle vliv na to, zda to pěstounství projde? Potenciální důvod, proč ne adopci: v ČR trvá opravdu roky a nemusí z toho vůbec nic být. Osobně bych do pěstounství ale nešla. Vadilo by mi, že se kdykoliv může vynořit biologický rodič, což může být bůhvíjaká existence a dítě si zase odvést. Což by mě třeba po pěti letech péče asi zničilo.

Laarijane
Povídálka 31 příspěvků 07.02.18 11:29

Proč se stát pěstounem dlouhodobým - nezdá se mi nic špatného na důvodu - pomoci dítěti. Pěstoun si musí dobře uvědomit, že dítě není jeho, nesmí odříznout jeho rodinu, pokud bylo stanoveno, že kontakt s rodinou musí zůstat zachován, musí v takovém případě biologické rodiče akceptovat a spolupracovat s nimi. Pokud je dítě v rodině až do dospělosti, či do dokončení studií, je už čistě na vzájemných vztazích, zda se s ním pěstouni budou vídat. V neposlední řadě - pěstoun bere odměny pěstouna samozřejmě. Takže tu je naprosto zásadní rozdíl od adopce, kde se dítě stává v podstatě vašim, jste zapsáni do jeho RL jako rodiče a plně nesete všechnu odpovědnost a náklady. Úplně jiný případ pak je pěstounství na přechodnou dobu, kdy je takový pěstoun v podstatě státní zaměstnanec, který bere plat za to, že vykonává funkci jakéhosi soukromého dětského domova a ne vždy je to šťastné řešení. Takže proč se stát dlouhodobým pěstounem - jediné hlavní dva důvody mne napadají - pomoci znevýhodněnému dítěti, které je obtížně umístitelné do adopce - to řekla zakladatelka správně - nebo pak finanční profit. Pokud je to ten druhý případ, je na prověřovacím a kontrolním systému, aby takový člověk byl uznán jako vhodný.

Enmamma
Závislačka 3075 příspěvků 07.02.18 17:59
@nikdy nikdo píše:
Pomoc dítěti můžete i adopci ne pestounstvim. Do pěstounské péče jde dítě, které není vhodné pro adopci. Nemocné, dítě jehož matka převážně je alkoholicka nebo drogove závislá a pak děti týráne a nebo ty které k adopci rodiče nedají. Prostě takové znevýhodněné. Jelikož já byla taky taková bylo to jasné rozhodnutí pro pěstounskou péči místo adopce. Tak jsem to myslela. Bohužel jsou i takový co TP dělají pro peníze nebo dětem pak i ublíží :(

S tím, že to někdo dělá pro peníze, nebo pak dítě týrá, to jsou zažitá nepravdivá tvrzení. Za prvé, nebiologických dlouhodobých pěstounů je minimum. Jsou prověření zprava zleva, omyl je skoro nemožný, že by šlo o psychopaty. Takže si ujasni, kdo to dělá pro peníze a kdo týrá. Média ráda nafukují a dělají ze všeho aféry. Neřeknou, že dítě týrá pěstounka babička, nebo teta. Všichni mají velký oči, že to ti, co jsou úplně cizí do toho šli aby si odreagovali agresi nebo co já vím a nacpali kapsy penězma. Jsem dlouhodobá pěstounka a šla jsem s penězma pěstounstvím tak dolu, že kdybych tvrdila, že to dělám pro peníze, tak bych byla zralá na svěrací kazajku. Dva roky jsem musela přivydělávat peníze po nočních brigádách a zatloukat to před sociálkou. Protože všichni čekají, že pěstoun nepracuje a zároveň nežije z dávek. Nevím, z čeho bych asi žila, leda že bych se chodila pást. Teď dělám nočního pracovníka na pozici o dvě kategorie nižží, než mi přísluší a to kvůli dětem. Takže jsem alergická na řeči o tom, jak normální pěstouni rejžují peníze.

Enmamma
Závislačka 3075 příspěvků 07.02.18 18:05
@nikdy nikdo píše:
Při školení uvedla jedna rodina důvod mít dítě jako pomocníka při práci pro dceru takže jako des. Asi praví pěstoun má stejný názor. Já jich znám jen pět jelikož nás je tam pět. Ale každý jsme ho psali a paní je pak četla. Jo obvykle napíše každý pomoc dítěti, ale proč zrovna tak a ne adopci už obvykle nevěděli. Zajímali mě názory dalších. Možná jsem to špatně napsala

Ano, psychopatů se na školení o pěstounství vždy pár objeví, ale neudělají psychologické testy. Podle těch bych rozhodně evidované pěstouny nehodnotila.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Nemá ruku a chce 63 milionů korun! Za dublérku Milly Jovovich se modlí i Milla

Přežila skoro vlastní smrt, teď žádá odškodné! Krásná kaskadérka Olivia... číst dále >

„Situace v Německu je šílená, za vlastenectví se dám zavřít,“ říká zpěvák Landa

Když se řekne vlastenectví, velká spousta Čechů si vzpomene na jméno Daniela... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >