Potrestání dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.18 12:38
Potrestání dítěte

Prosím anonym, aby mě nepoznali podle popisu události.
Představte si dvě děti, které si spolu hrají. Je jim 3 a 7 let. V tom to mladší uhodí starší dítě při přetahování se o hračku.
Mladší dítě dostane 2× přes ruku, musí se omluvit a jít si sednout k rodičům.
Starší dítě se směje, že ránu ani necítilo.
Připadá vám to jako dostatečný trest?
 Díky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Run
Generální žvanilka 20606 příspěvků 06.02.18 12:41

Dostatečný? Spíš přehnaný.

veria
Generální žvanilka 23791 příspěvků 1 inzerát 06.02.18 12:41

Tak co bys s nim ještě chtěla dělat?? Myslím ze ano, dostatečný, a to malý dítě bych teda neplacala.

jahuhudka
Extra třída :D 11278 příspěvků 06.02.18 12:42

Nejde o dostatečnost, ale vhodnost. Tříleté dítě bych netrestala plácnutím přes ruku za to, že někoho bouchlo. Jaký to má výchovný efekt? Odvedla bych ho od hraček, vysvětlila, muselo by se omluvit

pikola
Neúnavná pisatelka 19432 příspěvků 06.02.18 12:42

Neplácala. Muselo by se jen omluvit.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1925 příspěvků 06.02.18 12:45

Ja bych do toho pokud možno nezasahovala a dala dětem příležitost vyřídit si to spolu…

Verun83
Echt Kelišová 8840 příspěvků 33 inzerátů 06.02.18 12:46

Rozhodne bych jo neplacla, ale muselo by se omluvit. Pokud by se starsi smal, vysvetlila byxh mu, ze posmivani teda neni hezky.

Alušáček
Závislačka 3244 příspěvků 06.02.18 12:46

Nelogické za bouchnutí bylo potrestané tím samým, co si z toho to dítě má vzít?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.18 12:48

Holky, mladší dítě je moje, normálně taky neplácám, ale otec staršího dítěte po mně dost vyjížděl, nevydržela jsem s nervama.
Ale i poté jsem zbytek akce poslouchala, jak by mělo moje dítě pořádně dostat.
 Zakl.

pikola
Neúnavná pisatelka 19432 příspěvků 06.02.18 12:51
@Anonymní píše:
Holky, mladší dítě je moje, normálně taky neplácám, ale otec staršího dítěte po mně dost vyjížděl, nevydržela jsem s nervama.
Ale i poté jsem zbytek akce poslouchala, jak by mělo moje dítě pořádně dostat.
Zakl.

Ona nepřijde normální jeho reakce. Nic si z toho nedělej. Bít děti normální není.

Liynks
Stálice 87 příspěvků 06.02.18 12:52

Tak za prvé - starší dítě se směje, naprosto nevhodné a pro mladší ponižující. Za druhé - dítě placne, ty ho plácneš, co to má za smysl??? Ono plácat nesmí, ale ty ano?

Janasas
Kelišová 5346 příspěvků 06.02.18 12:52

U nás se dívám, čí to hračka je. Protože takové dítě starší už má svoje věci, které bere trochu jinak..
takže pokud se tahají o společnou hračku, a jeden by plácnul, tak se musí omluvit, pokud se rvou jako koně oba, tak jim to seberu, když se neumí domluvit, a pokud je to hračka co dostal starší např. narozeniny, Ježíška, tak dostane nadané mladší, že nemá brát věci staršímu.. U nás když měl kluk 7 let tak mladší měl taky 3, a muslea jsem už hlídat věci do školy a hračky, co by mohl rozbít.
Jinak ted už mladšího táhne na 5 a starčí má čerstvě 9 let.. tak už se hádají víc.

BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 06.02.18 12:52

Nepřipadá mi to jako „dostatečný trest“.

Připadá mi to jako absolutně nesmyslný trest.

mau-mau
Závislačka 3219 příspěvků 06.02.18 12:53

Mladší v pohodě, být moje to starší, dostalo by sprďunk za pošklebování se :? Takže ty v pohodě, rodič staršího, když trval na řešení konfliktu z tvé strany, měl tedy taky nějak reagovat :think:

Janasas
Kelišová 5346 příspěvků 06.02.18 12:54

Jo a ještě pokdu ten starší je takový rypák jak podle další popsané situace, tak se nevidím, že mohl být mladší i vyprovokovaný..

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Houdová odmítá dětem říkat, že převlečení sousedé jsou čert s Mikulášem

Fotky Mikulášů a čertů u krásné Heleny Houdové vyvolaly traumatické... číst dále >

Návod pro francouzskou policii, aby už neváhala: 7 bodů, jak poznat teroristu

Zakřičel Alláhu akbar (Bůh je veliký) a pak vraždil! Chérif Chekatt (29) v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >