Reklama

Adopce dítěte od příbuzného

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.18 10:59
Adopce dítěte od příbuzného

Hezký den, nejprve nastíním situaci a pak bych poprosila o Vaše zkušenosti. Dozvěděla jsem se, že moje sestřenice je těhotná a chtěla by dát dítě k adopci. Má již 3 vlastní, ale již to finančně nezvládá, nemá podmínky pro to starat se o další dítě. Dítě chce dát k adopci a půjde na sterilizaci, nemá peníze ani na antikoncepci, takže se takto rozhodla. S manželem máme 2 děti (kluci 6 a 9 let) a začali jsme uvažovat, že bychom sestřenici nabídli, že bychom dítě adoptovali. Máte někdo zkušenost, jak adopce v takovém případě probíhá, co vše je pro to nutné udělat, zajistit, jaké jsou podmínky? Děkuji za reakce.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

fikovka
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 25.01.18 11:04

Zkušenosti s tím nemám. Ale myslím, že to bude psychicky velmi velmi náročné. Sestřenice bydlí někde v okolí, navštěvujete se?

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.18 11:06

Nebuď blázen

ivašot.
Kelišová 6389 příspěvků 25.01.18 11:09

To nebude dělat dobrotu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.18 11:11

Nenavštěvujeme se vůbec a blízko nebydlí. Chtěla bych spíš poznatky, co pro to udělat a nebo konkrétní zkušenost.

Drovers
Ukecaná baba ;) 1483 příspěvků 25.01.18 11:15

Dítě bude znát svou biologickou rodinu, vlastně z ní neodejde, neztratí zcela své vlastní sourozence, prarodiče a další vazby a bude k nim mít do budoucna otevřenou cestu. Pozitiva to rozhodně má.
Pro vás to bude náročné, pokud budou třecí plochy. Držím palce, s tvým dotazem vůbec neporadím, omlouvám se, že píšu vlastně off topic. :oops: :mavam:

Uživatel je onlineKralikcek
Ukecaná baba ;) 1107 příspěvků 25.01.18 11:16

A sestrenice je z Tve strany, tedy Tva matka je sestra jeji matky, ci otce.
A to nejde domluvit, aby jim pomohli a aby si deti mohla nechat?

alisekR
Kelišová 5043 příspěvků 25.01.18 11:21
@Anonymní píše:
Hezký den, nejprve nastíním situaci a pak bych poprosila o Vaše zkušenosti. Dozvěděla jsem se, že moje sestřenice je těhotná a chtěla by dát dítě k adopci. Má již 3 vlastní, ale již to finančně nezvládá, nemá podmínky pro to starat se o další dítě. Dítě chce dát k adopci a půjde na sterilizaci, nemá peníze ani na antikoncepci, takže se takto rozhodla. S manželem máme 2 děti (kluci 6 a 9 let) a začali jsme uvažovat, že bychom sestřenici nabídli, že bychom dítě adoptovali. Máte někdo zkušenost, jak adopce v takovém případě probíhá, co vše je pro to nutné udělat, zajistit, jaké jsou podmínky? Děkuji za reakce.

Došla bych se na to zeptat na příslušný orgán u vás ve městě. Ono to nějak jde, ale mám za to, že i když je to v rodině musíte projít kolečkem pro adoptivní rodiče, i kdy asi ve zrychlené formě :think: Ale určitě jde, ona hned v porodnici podepíše, že se vzdává práv na dítě a vy budete určeni jako osvojitelé. No snad se tu ozve někdo, kdo poradí fundovaně. :think:

BaMaK
Závislačka 2804 příspěvků 49 inzerátů 25.01.18 11:22
@Anonymní píše:
Nenavštěvujeme se vůbec a blízko nebydlí. Chtěla bych spíš poznatky, co pro to udělat a nebo konkrétní zkušenost.

Ja ti fandim. Nenajdes nekde na netu kontakt na adopce, tam ti poradi? Zkus treba adopce.com. Kazdopadne bych se trosku bala neanonymni adopce, pro matku to musi byt silene tezke vzdat se ditete a kdyz bude vedet kde ho najde…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.18 11:22

Je z matčiny strany (moje mamka je sestra její matky). Jejich rodiče jsou na tom finančně také velmi špatně, takže od nich pomoc nelze očekávat. Myslím, že jsou prostě rozhodnutí, přijde mi lepší, aby si dítě vzal někdo příbuzný, když má zájem, než cizí člověk.

Uživatel je onlineunuděná
Kelišová 5429 příspěvků 1 inzerát 25.01.18 11:25

A ptala ses na to taky ji.?je totiz dost mozne, ze s tim souhlasit nebude :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.18 11:26

@BaMaK Dotaz určitě pošlu, ale zajímají mě i konkrétní zkušenosti. Mám v okolí podobný případ, matka feťačka, nechala dítě v porodnici a adoptoval ho její bratr s manželkou. Bohužel se odstěhovali a nemám na ně kontakt.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.18 11:29

@unuděná Samozřejmě, že to budu s ní probírat, to je jasné. Prozatím mám informaci od jiné příbuzné, která její děti občas hlídá. A právě jí napadlo, se mě zeptat, jestli bychom nechtěli dítě adoptovat my. Uvažovali jsme o adopci již dříve.

Uživatel je onlineNairol
Echt Kelišová 8813 příspěvků 25.01.18 11:39

Jedno z nasich deti mame v NRP. Neni primo pribuzne, ale je ze „spratelene“ rodiny.
Neni zatim adoptovane, ale jsme jeho porucnici a trvale zije u nas, jako by bylo nase.
Jestli by tedy nebylo pro vas snazsi jit touhle cestou? Je to mnohem rychlejsi a jednodussi cesta, aby bylo dite co nejdrive u vas.
Ale to ti poradi na prislusnem urade.

Hadumi
Extra třída :D 13393 příspěvků 25.01.18 11:39

Sestřenice má manžela? Co kdybyste do RL dítěte napsali tvého manžela, sestřenice by se pak vzdala a ty bys adoptovala.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč dítě Meghan Markle a prince Harryho nebude princ ani princezna?

Těhotenství Meghan Markle (37) oslavuje celá Británie, neboť je to událost,... číst dále >

Marcus a Martinus už příští týden v Praze! Co musíte o koncertě vědět?

Norské sourozenecké duo Marcus a Martinus přijede už příští týden do Česka!... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >