Tříletý strká do jiných dětí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.18 22:24
Trilety strka do jinych deti

Syn ma odjakživa rád děti a celkově společnost. Už s kočarku házel úsměvy na servoirky nebo prodavacky. Na hřišti hned bezel za detmi a snazil se navazat „spojeni“ ale nevedel jak. Nejradeji maspokecnost starsich holcicek. V posledni dobe bohuzel zacal srkat do deti ksmaradek. Pichne do nich prstem, kdyz ho nastvou srka do nich a chce si asi hrat „fyzicky“ jako mensi pranice a podobne si myslim, ale nevim. Vzdy mu hned vycinim, ze takhle se ke kamaradum chovat nebude, jinak pujdeme domu. Neboucham ho pres ruku nebo preszadek často. Myslim, ze drestat agresi podobnou agresí není dobra cesta. Nevimale co delat, aby se takhle prestal chovat.
Sam si neumi hrat. Nema zadnou oblibenou hracku. U niceho nevydrzi dele jak dve minuty. V posledni dobe se u vseho vzteka.

Reklama

Reakce:

Martina84
Ukecaná baba ;) 1960 příspěvků 11.01.18 23:08

Mluví? Nedělá to proto, ze si danou zaležitost neumí vykomunikovat?

medunka23
Kelišová 6710 příspěvků 11.01.18 23:43

Tak především nevyhrozovat tim že odejdete a direktivně mu nařizovat že takhle se k dětem chovat nebude, ale vysvětlit, jak se k sobě lidé mají chovat, mám čtyřletou a chodí druhým rokem do školky a teď má období kdy vše co se jí nelíbí, řeší strkanici nebo plácnutím druhého dítěte. Vysvětluju, proč se to nedělá a patram po příčině, neřekne to vždycky úplně přesně proč se stalo co se stalo, ale neskutečně se to uklidnilo v okamžiku, kdy jsem jí začala před spaním číst knihu Lepší je draka pozdravit aneb o etiketě.
Pomoz mu jak případnou agresi zvládnout způsobem kdy nikomu nebude ublizovat, jít si zabouchat do polštáře podobně.

Petruna21
Echt Kelišová 9783 příspěvků 12.01.18 05:22

Ty chyby v tom textu jsou taky moc pěkné 8o.
A mluví? Třeba to dělá že jim chce něco říct :)

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 43075 příspěvků 12.01.18 05:55

Chytnout rucicku, ze se nestrka, ze se hladi, porad dokola. Ucitelky ve skolce to detem vysvetlovaly a efekt to ma, doma taky jen tak ukazuje, co se nedela, ze se nestrka. Tak porad opakovat a vysvetlovat, lepsi nez vyhrozovani

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.18 06:05

Syn tohle v tomto věku dělal také, upozorňování nepomohlo, tak jsem ho šťouchla podobně jako on ty druhé a přestal, jelikož zjistil, že se mu to nelíbí.
To samé se sněhem - házel na nás sníh tak dlouho, až jsem ho na něj hodila také, zjistil že je to nepříjemné a že ho pak sníh studí, tak přestal.
Jemu upozorňování nestačí, musí poznat, že to co dělá, je nepříjemné. Nevracíme mu to způsobem, kdy by ho něco mělo bolet apod, jenom aby poznal, že je to nepříjemné.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Jde to!

Naučte se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy. Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Organizovaný teror ve Švédsku: Mají hořící auta na svědomí migranti?

Několik švédských měst během noci na dnešek zachvátila vlna nepokojů.... číst dále >

Bohuš Matuš svedl dítě. Neuvěříte, kolik je jeho nové partnerce!

Právo na lásku má sice každý, tohle je ale již na hraně zákona. Zpěvák Bohuš... číst dále >

Články z Ona Dnes

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Reklama