Reklama

Drogy s alkoholem, jak mohou vypadat projevy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anna Boučková
Povídálka 12 příspěvků 09.01.18 20:34
Drogy s alkoholem

Dobrý den.
chtěla bych se zeptat, zda nemáte některá z vás zkušenosti s drogami spojené s alkoholem. Tři holky ode mě ze třídy šly po škole k jedné z nich a následně jednu z nich zbývající dvě opily téměř do němoty. Opilá si nebyla schopna odemknout telefon, cokoliv kloudného říct, zvracela a dostavovaly se občasné záchvaty vzteku. Opilá každodenně kouří cca. 10 cigaret. Údajně užívá antidepresiva, ale máme podezření na extázi nebo na jinou drogu. Nikdo nevíme co si vzala. Může to být pouze nějaký lék, ale odpovídá extáze. Jedna z holek vše živě natáčela na Istagram, která o lécích veděla a přesto jí alkohol podala. S kamarádkou se o opilou hrozně bojíme a nevíme vůbec jak se to bude dále řešit nebo vyvíjet. Je to třináctiletá holka, tak bysme chtěli vědět, zda něco hrozí holkám, opilé nebo komukoliv nějaký problém. Děkuji moc za odpovědi a prosím nepište, že je blbá atd., já to vím a proto prosím jen o rady.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

pikola
Neúnavná pisatelka 19057 příspěvků 09.01.18 20:36

Jak hrozí, jako právně nebo zdravotně? Kde ten alkohol vzaly? Jste děti, nemáte pít ani fetovat. Rodiče ví, že pije a kouří? Jak se dostala pak domů?

JaniceB
Extra třída :D 13211 příspěvků 2 inzeráty 09.01.18 20:38

No a ona je nekde ted opila a sjeta sama? Bez dozoru?

vokishka
Extra třída :D 12568 příspěvků 09.01.18 20:40

Je to další z řady „zajímavých“ diskuzí, co se tu teď objevily. Prázdniny skončily, že by chřipková epidemie?

Kelliee
Zasloužilá kecalka 770 příspěvků 09.01.18 20:42

No tvl…už zas :roll:

JaniceB
Extra třída :D 13211 příspěvků 2 inzeráty 09.01.18 20:42

@Anna Boučková Trestnepravni odpovednost nema ani jedna, pokud je vsem pod 15 let…takze pravne mohou mit problemy spis rodice vsech zucastnenych…nic­mene pokud je ta opila a sjeta holka nekde ted v tomhle stavu sama, bezprizorni, tak to asi moc dobra situace neni. Muze se ji neco stat, muze upadnout do bezvedomi, cokoli…asi bych ji v prve rade nenechavala samotnou, dokud nevystrizlivi…a pokud to neni jediny incident a v takovem stavu se vyskytuje casteji, meli by to zrejme vedet jeji rodice a neco s tim delat…

Anna Boučková
Povídálka 12 příspěvků 09.01.18 21:04

@JaniceB Holky zavolaly její mamce a ta si opilou vyzvedla. Ta holka co u ní byly, tak její rodiče mají doma sklad s vínem a alkoholem pro jejich hotel, tak nejspíš tam. Já se nezúčastnila, takže přesné podrobnosti nevím. Jedné holce je patnáct, opilé třináct a té u které byly je také třináct. Hrozí otrava nebo nějaké hodně komplikované zdravotní problémy?

BaMaK
Závislačka 2804 příspěvků 49 inzerátů 09.01.18 21:06

Pokud bere leky, tak ji dostante do nemocnice. Hned, rychle. Zavolejte rodice, nebo zachranku. Porad to bude mensi maler, nez kdyby se ji neco stalo.

Anna Boučková
Povídálka 12 příspěvků 09.01.18 21:07

@BaMaK Ted je s její mámou v Krči a vůbec nic nevím. Zítra se snad dozvím víc.

BaMaK
Závislačka 2804 příspěvků 49 inzerátů 09.01.18 21:08

@Anna Boučková OK.

pikola
Neúnavná pisatelka 19057 příspěvků 09.01.18 21:11

@Anna Boučková Tak asi má otravu alkoholem. Buď to rozchodí, nebo ne a může mít následky. To jsou káči blbý :roll:

Anna Boučková
Povídálka 12 příspěvků 09.01.18 21:16

@pikola Nevíte alespon přibližně něco…cokoliv o následcích? :( Já jsem se akorát na internetu dočetla o oslepnutí, ale to mi přijde jako blbost.

Anna Boučková
Povídálka 12 příspěvků 09.01.18 21:19

Mně je čtrnáct a nikdy jsem se neopila a ani drogy nezkoušela, takže o tom nic nevím.., neříkám, že na rodinných oslavách a na Silvestra si nic nedám, ale max. přípitek.

Heivka
Závislačka 3093 příspěvků 09.01.18 22:04

@Anna Boučková Oslepnutí je z metanolu (to je třeba u nekvalitně vypálených kořalek) jinak následky mohou být různé, z jednoho zpití do němoty se zdravému člověku většinou ic nestane (pokud si v opilosti neudělá úraz). V kombinaci s některými léky nebo drogami může mít alkohol bohužel i fatální následky. Nejčastěji to odnesou játra a tam to může být, podle míry poškození buď doživotní dieta a léky, nutná transplantace jater, nebo se mohou játra poškodit natolik, že ani transplantace není možná.

Anna Boučková
Povídálka 12 příspěvků 09.01.18 22:09

@Heivka Děkuji moc:) Kamarádka je v nemocnici, nechávají si jí tam přes noc a zítra bych se měla dozvědět víc. Chci se ještě zeptat, jestli to mám řešit ve škole s třídní, protože si myslím, že by o tom asi měla vědět. :?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >