Reklama

Dcera nedodržuje pravidla

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

problemova
Kecalka 189 příspěvků 05.01.18 13:38
Dcera nedodržuje pravidla

Ahoj, mám dotaz. Dcera 9 let neposlouchá a už si nevím rady. Ze školy má zavolat, že vychází a až dojde domů tak znovu abychom si byli jistí, že v pořádku došla. Místo volání velice často jen „prozvoní“ a to tak krátce, že hovor je vidět jen u ní a nám na mobilu ani nesvítí zmeškaný hovor. Nebo se domů alespoň tak loudá, že jde třeba i hodinu - cesta mě trvá 15 minut, pomalá chůze maximálně 30 minut - nebo jde někam s kamarády např. je doprovodit a ocitá se tedy na úplně jiných místech než by měla a než bych ji případně hledala. Jakmile přijde ze školy má jít vyvenčit psa jen kolem domu, ale zjistila jsem, že i na to se občas vykašle a tvrdí nám, že rozhodně byla apod. Až nějak přijdu na to, že opravdu nebyla tak se přizná. Není na ni v ničem spoleh, už jí nic nemůžu věřit a není v mých silách vše dělat sama nebo ji mít neustále pod drobnohledem. Moje otázka zní jak pokračovat? Výprask apod. nemá význam, protože brzy zapomíná a je jí to v podstatě jedno, navíc já bych z toho asi byla víc na dně než ona. To samé platí i u zákazů tv, mobilu, pc nebo návštěv kamarádů. Vadí jí to ve chvíli kdy jí trest oznámím, ale za pár hodin už neví o ničem a tu nežádoucí věc udělá s klidem znovu. Když provede nějakou lumpárnu doma jako, že nechá zaplivané umyvadlo nechám ji umýt celou koupelnu a už to nedělá, ale tady u těchto pro mě závažných věcí nevidím nějaký trest ve spojitosti s tím co provedla, aby si to nějak uvědomila. Prosím o rady co byste dělali vy nebo co vám doma funguje. Moc díky

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 25 Další »

Reklama

Reakce:

Kskaja
Zasloužilá kecalka 801 příspěvků 05.01.18 13:46

Co zkusim pohrozit, ze kdyz o sobe nebude davat vedet nebo se nekde jinde loudat, bude ji vyzvedavat nekdo ze skoly jak malou holcicku ( nevim jestli mate k dispozivi treba babicku…). Mne i parkrat dali doma 500× napsat treba vetu: Zavolam po odchodu ze skoly a prichodu domu…

Příspěvek upraven 05.01.18 v 13:47

warita
Echt Kelišová 7706 příspěvků 05.01.18 13:47
@problemova píše:
Ahoj, mám dotaz. Dcera 9 let neposlouchá a už si nevím rady. Ze školy má zavolat, že vychází a až dojde domů tak znovu abychom si byli jistí, že v pořádku došla. Místo volání velice často jen „prozvoní“ a to tak krátce, že hovor je vidět jen u ní a nám na mobilu ani nesvítí zmeškaný hovor. Nebo se domů alespoň tak loudá, že jde třeba i hodinu - cesta mě trvá 15 minut, pomalá chůze maximálně 30 minut - nebo jde někam s kamarády např. je doprovodit a ocitá se tedy na úplně jiných místech než by měla a než bych ji případně hledala. Jakmile přijde ze školy má jít vyvenčit psa jen kolem domu, ale zjistila jsem, že i na to se občas vykašle a tvrdí nám, že rozhodně byla apod. Až nějak přijdu na to, že opravdu nebyla tak se přizná. Není na ni v ničem spoleh, už jí nic nemůžu věřit a není v mých silách vše dělat sama nebo ji mít neustále pod drobnohledem. Moje otázka zní jak pokračovat? Výprask apod. nemá význam, protože brzy zapomíná a je jí to v podstatě jedno, navíc já bych z toho asi byla víc na dně než ona. To samé platí i u zákazů tv, mobilu, pc nebo návštěv kamarádů. Vadí jí to ve chvíli kdy jí trest oznámím, ale za pár hodin už neví o ničem a tu nežádoucí věc udělá s klidem znovu. Když provede nějakou lumpárnu doma jako, že nechá zaplivané umyvadlo nechám ji umýt celou koupelnu a už to nedělá, ale tady u těchto pro mě závažných věcí nevidím nějaký trest ve spojitosti s tím co provedla, aby si to nějak uvědomila. Prosím o rady co byste dělali vy nebo co vám doma funguje. Moc díky

na toto tema jsem nedavno cetla pojednani od detskeho psychologa. Neustale pripominani povinnosti detem totiz nikam nevede.

V podstate psycholog navrhoval decku predat zodpovednost. Zodpovednost samozrejme umerne veku. Ale zda dite rano vstane vcas a vcas se vypravi do skoly, to by v tomto veku melo byt uz na nem. Nestihne snist snidani, protoze nevstalo vcas? Tak pujde bez snidane. Nestihne prijit do skoly vcas? tak to bude jeho problem. Neudela si ukoly? Tak bude mit horsi znamky. Neudela si poradek v pokojiku? Tak misto vyletu bude o vikendu uklizet a pod.

Osobne teda nechapu, proc kontrolujete kdy dcera vyjde ze skoly a kdy prijde domu.

Jak presne kontrolujes to, zda vyvencila psa? Pokud pes vyvenceny neni, udela nekde louzicku? Pokud ano, dostala by to na uklid. Ona by se to rychle naucila.

Proste v kostce, decko musi pocitit dopad sveho ledabyleho chovani a musi se naucit, ze to nebude za nej furt nekdo kontrolovat a zehlit.

problemova
Kecalka 189 příspěvků 05.01.18 13:49

@Kskaja ano, družinou jsem už hrozila jenže realita je taková, že by to pro nás bylo prakticky nerealizovatelné… jsem docela mladá maminka a celá rodina pracuje. Družina by byla opravdu o nervy a to především pro nás. Dcera je taková, že jí by to i vyhovovalo. Takže trest spíše pro nás než pro ni. A co se týče opisování tak momentalně sedí v pokoji a píše :lol:

Kskaja
Zasloužilá kecalka 801 příspěvků 05.01.18 13:49
@problemova píše:
@Kskaja ano, družinou jsem už hrozila jenže realita je taková, že by to pro nás bylo prakticky nerealizovatelné… jsem docela mladá maminka a celá rodina pracuje. Družina by byla opravdu o nervy a to především pro nás. Dcera je taková, že jí by to i vyhovovalo. Takže trest spíše pro nás než pro ni. A co se týče opisování tak momentalně sedí v pokoji a píše :lol:
:mrgreen:

Aries6
Generální žvanilka 21946 příspěvků 5 inzerátů 05.01.18 13:50

@problemova Zkus výchova bez poražených nebo obdobnou knížku. I kdyby to nepomohlo 100%, tak k ničemu nebude. Mě hodně otevřela oči.

Moise
Hvězda diskuse 35885 příspěvků 05.01.18 13:53
@problemova píše:
@Kskaja ano, družinou jsem už hrozila jenže realita je taková, že by to pro nás bylo prakticky nerealizovatelné… jsem docela mladá maminka a celá rodina pracuje. Družina by byla opravdu o nervy a to především pro nás. Dcera je taková, že jí by to i vyhovovalo. Takže trest spíše pro nás než pro ni. A co se týče opisování tak momentalně sedí v pokoji a píše :lol:

a jak dlouho bývá doma sama než přijdete?

problemova
Kecalka 189 příspěvků 05.01.18 13:54

@warita tohle jsem zkoušela… jenže, když vyjde pozdě prostě se „zhroutí“ bude brečet a nefunguje, nepřemýšlí, zpanikaří a obávám se, že by šla třeba domů nebo něco a já bych se dozvěděla průšvih až za delší dobu nejspíš od učitelky. Telefonování je z toho důvodu, že s přítelem jsme oba v práci a chceme mít jistotu, že je jednoduše v pořádku. Domů jde sice chvilku, ale přes dvě velké křižovatky tak proto. A co se týká psa tak bohužel mám psa natolik vychovaného, že se nikde nevyčůra prostě to vydrží i 12 hodin a tím, že dcera mlčí a nic neřekne tak se to i stane, že opravdu takhle dlouho se psem nikdo nejde. Teď po takovém zjištění už chodíme hned po příchodu z práce, ale je to hnus, když nemůžu věřit vlastnímu dítěti v takové záležitosti. A tím, že pes neudělá lpužičku nevidím nějaký související trest pro dceru.

problemova
Kecalka 189 příspěvků 05.01.18 13:56

@Moise záleží jak dlouho má vyučování, běžně cca hodinu, nejdýl 3 hodiny, když má vyučování jen dopoledne. Proto má, ale mobil, aby mohla s čímkoliv volat a kdyby měla opravdu problém jsme schopní za ní přijet a pomoct. Prostě má jen vyvenčit psa, posvačit a udělat úkoly… nic víc.

warita
Echt Kelišová 7706 příspěvků 05.01.18 14:00
@problemova píše:
@warita tohle jsem zkoušela… jenže, když vyjde pozdě prostě se „zhroutí“ bude brečet a nefunguje, nepřemýšlí, zpanikaří a obávám se, že by šla třeba domů nebo něco a já bych se dozvěděla průšvih až za delší dobu nejspíš od učitelky. Telefonování je z toho důvodu, že s přítelem jsme oba v práci a chceme mít jistotu, že je jednoduše v pořádku. Domů jde sice chvilku, ale přes dvě velké křižovatky tak proto. A co se týká psa tak bohužel mám psa natolik vychovaného, že se nikde nevyčůra prostě to vydrží i 12 hodin a tím, že dcera mlčí a nic neřekne tak se to i stane, že opravdu takhle dlouho se psem nikdo nejde. Teď po takovém zjištění už chodíme hned po příchodu z práce, ale je to hnus, když nemůžu věřit vlastnímu dítěti v takové záležitosti. A tím, že pes neudělá lpužičku nevidím nějaký související trest pro dceru.

ale ty ji musis nechat pocitit, ze kdyz prijde pozde, tak to bude mit nasledky.

Co se tyka te krizovatky, chapu, ze se bojis, ale kdyz ti posle sms, ze vychazi ze skoly, tak se ta krizovatka nestane bezpecnejsi. Ja taky musela na ceste ze skoly prejit asi 2× krizovatku a zvladla jsem to teda uz v prvni tride.

Ja tedy poznas, ze ti dcera ohledne psa lhala? Podle toho jak dlouho pak cura? Pokud to tak je, zkusila bych si sednout a vysvetlit ji, jak moc ten pes trpi. Jestli by se ji to libilo, kdyz ona potrebuje na zachod, aby ji nekdo nechal nekolik hodin cekat? A kdyz bych asi neco vymyslela. Nejay trest, ktery by nasledoval jako odpoved za zanedbane povinosti.

Nevim no, tezko poradit. Ja mam jeste malinkou dcerku, tohle budu resit az za par let.

Moise
Hvězda diskuse 35885 příspěvků 05.01.18 14:02
@problemova píše:
@Moise záleží jak dlouho má vyučování, běžně cca hodinu, nejdýl 3 hodiny, když má vyučování jen dopoledne. Proto má, ale mobil, aby mohla s čímkoliv volat a kdyby měla opravdu problém jsme schopní za ní přijet a pomoct. Prostě má jen vyvenčit psa, posvačit a udělat úkoly… nic víc.

njn, možná to „nic víc“ je na ni pořád hodně :think:

problemova
Kecalka 189 příspěvků 05.01.18 14:02

@warita psa poznám podle maličkosti, třeba, že je schované vodítko a vím, že dcera je bordelářka tudíž kdyby se psem šla někde by se vodítko válelo. Už si nevím rady… prostě mi přijde, že na ni nic nezabírá. A promluvání je bohužel jako házení hrachu na stěnu. Snad ten dopad jejího lajdáctví jen v některých případech nevím jak to na ni nechat dolehnout..

sagina
Echt Kelišová 7549 příspěvků 05.01.18 14:04

@problemova proč by družina byla pro vás o nervy? kdyby se mi devítileté děcko po vyučování couralo neznámo kde, tak bych ho do družiny prostě zapsala. už jenom proto, abych zkrátila dobu, kdy bude bez dohledu. i když mám pocit, že moje děti v devíti letech do družiny chodily, to byly tuším ve třetí třídě? i když tedy kolem konce třetí nebo pololetí čtvrté se to lámalo, že už do družiny přestaly chodit.

problemova
Kecalka 189 příspěvků 05.01.18 14:05

@Moise jenomže, ona prostě všechno odflákne… například jí ulevím od psa, že s ním nemusí ven a ona stejně odflákne domácí úkol nebo v něčem zalže apod. Potřebovala bych, aby si uvědomila, že někde je ta hranice kam se nesmí dostat a musí přece mít respekt. Já bych si v jejím věku nic takového doma nedovolila, protože jsem měla prostě srach a to ne z něčeho konkrétního prostě bych ani nechtěla zjistit co by se mnou bylo toto dělat… ale jí je vše jedno.

warita
Echt Kelišová 7706 příspěvků 05.01.18 14:06
@Moise píše:
njn, možná to „nic víc“ je na ni pořád hodně :think:

to jako promin, ale tohle je docela malo a skoro nic. Dite ma take prispivat svou troskou do domacnosti a nejake povinnosti mit musi.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 25 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >