Reklama

Jak zvládnout dvě náročné děti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tvetinka
Ukecaná baba ;) 1782 příspěvků 1 inzerát 29.12.17 12:14
Jak zvládnout dvě náročné děti?

Ahoj, jdu se vypovídat :zed: mám doma tříletacku a pětitýdenní miminko, vůbec to nezvládám. Miminko je hodně uplakane z 90% je to kvůli bolení bříška na které nám nepomáhá opravdu nic, teď zkoušíme probiotika ale ty zaberou až kdoví kdy a jestli vubec. Dudlíka odmita úplně, zkoušela jsem ho hodně vytrvale nabízet přidržovat rukou ale prostě ho nechce zkusili jsme hodně druhů a nic. Tak přes den hodně nosím v šátku a to opravdu hodně, v náručí nebo ležet a poslouchat vyprávění vydrží maximálně pět minut, když je v satku tak musím pořád chodit aby neplakala a to je pro mě za trest mám totiž bolavé koleno :zed: večer uspávání až do půlnoci a ani pak moc nespí, někdy teda dá tři hodiny v kuse ale pak už se budí po hodině, většinou se teda nakojí a spí dál někdy musím vytrvale uspávat i po té půlnoci, jo a spí se mnou aby jsme se vůbec vyspali, nebo spíš většinou na me. zabere až k ránu okolo sedmé, jenže to už zase vstává tříletacku, takže mám smůlu. Ani na procházku s kočárkem se nemůžu vydat, je v něm k neutiseni, tak ven jedině s šátkem (ani nosítko nebere na milost abych si ušetřila vázání), pevné zavinutí jsem zkoušela ale nesnáší to. Nejlíp ji je u prsa tak hodně kojim když to jde tak ji nechám klidně i hodinu ale to nejde pořád. jsem šíleně p, manžel chodí z práce až vecer tak moc nepomůže. Doma hrozny nepořádek, tříletá dost zlobí kvůli tomu že na ní nemám moc času, manžel už je taky zoufalej když to vidí a nevím co s tim, už nemám na nic sílu :zed:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15378 příspěvků 29.12.17 12:17

Vydrz, zlepsi se to. Pokud ti nema kdo pomoci, aby zabavil treba rano starsi, tak opravdu musis jen cekat, az se mimcu brisko zlepsi.

Barinec
Kecalka 255 příspěvků 3 inzeráty 29.12.17 12:25

Brisko muze bolet i z toho staleho kojeni. V podstate nepije, jen polyka vzduch co mu putuje do bricha a strev a pak to boli. Misto kapek zkus prilozit na bricho nahratou plenku, ci koupat v kybliku. Deti v nem maji pokrcene nohy a v lip se vyprdi. Je fajn, ze spi s vama a podle toho co pises udelalas vse co se da. Mozna vyzkousej bily sum, na utiseni. Syn dudlik taky odmital, ale fungovalo u nej tricko co jsem mela chvilku na sobe. Vzdy se do nej zachumlal. Jinak drzim pesti a bude lip. Na domacnost kasli a zbytek se usadi. Nosit muze i manzel, treba ve tvem triku at se vyspis ci pohrajes se starsi. Chapu tvou zoufalost, ale brzy se to zlepsi.

Mollify83
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 29.12.17 12:25

Přesně takhle vypadaly první dva měsíce u nás. Bohužel musí se prostě vydržet. U nás se to potom zlomilo prakticky ze dne na den :) do té doby pokud můžeš poděl se s někým o starší a o péči o domácnost. Pevné nervy :hug:

Tichošlápek
Extra třída :D 10109 příspěvků 29.12.17 12:26

Co soukromá školka pro starší, vodit ji muze ráno manžel a ty se dopoledne dospis. Přejde to časem, ty začátky jsou krusne

J_Doe
Závislačka 2968 příspěvků 29.12.17 12:27

@tvetinka Znám to, zažila jsem to, vydrž, bude líp!

Co mohu poradit - nedělej si z miminka hlavní program. Hlavní je teď dcera, věnuj se hlavně jí, miminko u toho můžeš kojit, držet v náručí, mít v šátku… Ano, asi bude řvát, ale řekni si, že by řval stejně. Přijmi to, že se věnuješ hlavně dceři, najdi v tom svůj klid. Miminko, když bude cítit tvůj klid, tak se také zklidní. Pak se můžeš věnovat i domácnosti - zapoj dcerku, co můžete, dělejte společně. Když budeš mít miminko u sebe, a budete společně s dcerkou uklízet nebo vařit, budeš spokojenější, a i děti budou víc v pohodě.

zudina
Ukecaná baba ;) 2126 příspěvků 29.12.17 12:29

Me dudlik maly vzal az po sestinedeli, ale hodne to pomohlo, proste porad nabizej. Taky mi asi dva mesice pred pulnoci neusnul a taky se porad budil, ted mu jsou 4 mesice a je to lepsi. V kocarku by ti mohla spat az si vezme ten dudlik… taky nam na usinani hodne pomohl mic

zudina
Ukecaná baba ;) 2126 příspěvků 29.12.17 12:32

Jo a na brisko nam hodne pomohla biogaia a baby calm

Icestar
Závislačka 4209 příspěvků 1 inzerát 29.12.17 12:33

Mám podobně děti, rovné dva roky od sebe, no je to záhul, co si budeme povídat. Děláš maximum, vydrž, bude líp :hug:

janik81
Kecalka 356 příspěvků 18 inzerátů 29.12.17 12:50

@tvetinka velmi s tebou soucitim :zed: Bude to lepší, uvidíš!!! A souhlasím s @Barinec - nekoj tak často a dlouho, malá pak napolyka spoustu vzduchu, smicha se cerstve mléko s natravenym, a to pak dela paseku. Zachovavala bych odstup 2h. Před každým kojenim Espumisan kapičky, a teplé na bříško, nahrivala jsem v mikrovlnce polštářek s tresnovych pecek.

Nám pomáhala i rektalni rourka.

O víkendu využít muže a třeba prarodiče a odpočinout si!!!

Starší nechodí do školky? Zkusit třeba i nějakou miniskolku 1-2 týdně.

BUDE LÍP!!! :mavam:

ejhle
Závislačka 2816 příspěvků 29.12.17 12:53

@tvetinka znam. Junior byl to stejny. Doslova projecel prcnich 7 mesicu. Na prdy je vyborne mickovani (masaz briska mickem. Kdy v podstate spravnym pohybem ty prdy vytlacis. Jo a rektalni rourka). Prvni ditko jeste nechodilo do skolky. Udelala jsem.to tqk, ze jsem sedela v kresle, junior v naruci a s prvorozenym ditkem jsem si cetla, jednou rukou malovala obrqzky, placali jsme plastelinu. Do postele jsem vysypala lego, kostky, hracky. Ja lezela v pololehu-polosedu, junior mi spql na hrudi a se starsim ditkem jsem si hrala. Kdyz jsem kojila, tak starsimu ditku jsem hazela mic. Nebo davala ruzne ukoly. Napr. Jsem nekde v byte schovala hracku, omalovanky, cokoladu. Starsi plnilo ukoly a hledalo poklad podle instrukci. (Treba :udelej 5 kroku, zatoc se, vyskoc, pqk podlez zidlu…). Je to peklo. Vydrz.bude dobre.

Therushka
Kecalka 441 příspěvků 29.12.17 13:05

Znám, chápu, mám tři děti rok a půl od sebe. Musí se to prostě přežít. Já jsem měla tedy vždy noci relativně klidné (děti spaly ve svých postýlkách), ale přes den to bylo taky na blázinec. Ta naše prostřední byla úplně nejnáročnější, nesnesla ani šátek, nosítko, kočár, nic… Ale ono si to sedne, za chvíli budeš mít po šestinedělí, pak se začne přetáčet na břicho, to mu pomůže na bolení a tak… A zapojuj manžela i ostatní příbuzné a známé, pokud jsou ochotní (nasi nebyli). Držím pěsti :hug:

Therushka
Kecalka 441 příspěvků 29.12.17 13:15

A ještě bych poradila rituály a dát dnům nějaký řád - tzn. přibližně kdy se snídá, obědvá, večeří, chodí ven, koupe, jde spát. U nás to hodně pomáhá.

Alkata
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 29.12.17 13:21

Jako bych četla vlastní život. Těžko radit. Musíš vydržet. Nic jiného ti nezbývá. Věř, ze jednou bude zase dobre a všechna ta pece, pot a slzy, se ti vrchovate vrátí :hug:

Jana206
Nadpozemská drbna 26398 příspěvků 29.12.17 13:31

U nás se to vzdy zlomilo ze dne na den po sestnedeli. Binec budes muset pretrpet, ale starsi dcerce se muzes věnovat i pri kojeni, cist, hrát hry, povidat si. Chce to jen trochu cviku :kytka:

Ja kojim podle potreby, MM se rychle a beze zbytku stráví, pri správné poloze vzduch polykat nemůže ;)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejznámější český vodník Josef Dvořák: Na prahu osmdesátky vypadá prostě skvěle

Když se řekne vodník, každý si hned vybaví Josefa Dvořáka (76). Herec totiž,... číst dále >

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >