Útěk jako obrana?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.17 15:32
útěk jako obrana?

Setkaly jste se někdy s tím, že by rodiče odlišného dítěte (asi Adhd +možná Asperger? ) začalo hodně sportovat nebo se věnovali hodně jinému koníčku, aby nebyli často doma, nebo se míjeli jen při hlídání dětí, kdy jeden se vrací z tréninku a další na něj v zápětí odchází? Děti tráví víkendy u prarodičů -rodiče mají závody. Jeden nebo oba.
Dítě už je školou povinné 2. třída, ale chodí do školy, kde je velmi malý počet žáků ve třídě. Mladší sourozenec je předškolák. O odlišnosti rodiče nemluví tváří se, že je vše v pořádku i když s věkem dítěte je to bohužel zřetelnější.
Myslíte, že jde o formu útěku, jako obranu před skutečnosti, před kterou by nejraději zavřeli oči? Před narozením dětí až tak mohutně nesportovali a začala s tím hlavně matka. Prosím o názory. Jsem teta dítěte.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

ka2ka
Extra třída :D 13114 příspěvků 27.12.17 15:38

Spíš způsob odreagování

inkakřivák
Extra třída :D 14439 příspěvků 27.12.17 15:38

Upřímně - i kdyby to byl útěk, co je ti po tom? Nic, tak se do toho nemíchej a nech je, at si žijí po svém. Jak by se to líbilo tobě, kdyby se řešil tvůj životní styl? A sportem si třeba jen uvolní napětí.

Jana525
Závislačka 4943 příspěvků 27.12.17 15:41

Delaji to nejlepsi, co mohou :palec:
Proc to vubec resis? Asi si ani nedovedes predstavit, co takove dite obnasi a rodice musi dbat velmi o sve psychicke zdravi. Je super, ze si dokazi vyjit vstric a prostridat se.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.17 15:46

Taky mám „jiné“ dítě a naprosto to chápu. Nemusí jít přímo o útěk, ale o odreagování. Potřeba vypnout a být chvíli někde mimo.
Syn na tom není nějak špatně, s největší pravděpodobností se to všechno vykompenzuje a bude vést normální život, ale je to hodně náročné i tak, protože těch problémů s ním máme víc.
A ano, taky se tváříme, že je všechno v pořádku, ono to ani jinak nejde, protože to bychom se zbláznili.

lucika.k
Kecalka 133 příspěvků 27.12.17 15:56
lucika.k

Spí si našli nějaky zpusob odreagování..

lamicina
Ukecaná baba ;) 1944 příspěvků 27.12.17 16:04

No já jsem taky začala intenzivně běhat, abych se nezbláznila z ADHD dítěte :mrgreen:. No a rada doktorky byla, chovejte se jako normálně, jak kdyby ADHD neměla. Co by jako měli rodiče dělat brečet, že mají „jiné“ dítě :nevim:. Jejich způsob zvládání zátěže mi přijde konstruktivní.

Malaga
Generální žvanilka 24835 příspěvků 27.12.17 16:17
@Anonymní píše:
Setkaly jste se někdy s tím, že by rodiče odlišného dítěte (asi Adhd +možná Asperger? ) začalo hodně sportovat nebo se věnovali hodně jinému koníčku, aby nebyli často doma, nebo se míjeli jen při hlídání dětí, kdy jeden se vrací z tréninku a další na něj v zápětí odchází? Děti tráví víkendy u prarodičů -rodiče mají závody. Jeden nebo oba.
Dítě už je školou povinné 2. třída, ale chodí do školy, kde je velmi malý počet žáků ve třídě. Mladší sourozenec je předškolák. O odlišnosti rodiče nemluví tváří se, že je vše v pořádku i když s věkem dítěte je to bohužel zřetelnější.
Myslíte, že jde o formu útěku, jako obranu před skutečnosti, před kterou by nejraději zavřeli oči? Před narozením dětí až tak mohutně nesportovali a začala s tím hlavně matka. Prosím o názory. Jsem teta dítěte.

tak to je super ne, že našli protiváhu k tomu stresu, který jim to přináší ;)
A tobě na tom vadí co? že si jezdí o víkendech po závodech a děti hlídají vaši? nebo že si nestěžují, že dítko ne náročnější?

Laurie
Kecalka 387 příspěvků 27.12.17 16:20

Nevidim na tom nic špatnýho

Bábrdl
Generální žvanilka 21680 příspěvků 27.12.17 16:34
@Anonymní píše:

A co by se změnilo, kdyby o odlišnosti dítěte mluvili s každým na potkání? :think:

Bábrdl
Generální žvanilka 21680 příspěvků 27.12.17 16:35
@Anonymní píše:

Dovolím, si tipnout. :cert:

Jde o dítě tvého bratra, matka je švagrová. Tebe štve, že synovce a jeho sourozence hlídají tvoji rodiče a nemají čas na tvoje děti :think:

Markéta80
Hvězda diskuse 40406 příspěvků 27.12.17 16:41
@Anonymní píše:

odreagování, možná útěk od reality ;) Neradi se o tom baví, ví že to není k ničemu :?. My to doma taky moc neřešíme protože když jo tak začneme řešit co bude za Xlet takže žijeme přítomností a nemoc dítěte nějak neřešíme skoro vůbec a je nám lépe. Manžel dělá na směny takže já jsme většinu dne doma a kolikrát si sednu a jen sedím a nedělám vůbec nic a užívám si klidu kdy ani jedno z dětí není doma :mrgreen:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.17 10:41

Díky za reakce, jen jsem si potřebovala ověřit, co si tím dokazují. No nezapírám, měli by se chlapci více věnovat. Oba pracují na plný úvazek, k tomu domácnost, mladší dítě a tréninky několikrát týdně…plus víkend částé závody. Holt někde to musí být vidět, co nebo kdo je zanedbaný. Pro všechny má den 24 hodin.

Malaga
Generální žvanilka 24835 příspěvků 28.12.17 11:24
@Anonymní píše:
Díky za reakce, jen jsem si potřebovala ověřit, co si tím dokazují. No nezapírám, měli by se chlapci více věnovat. Oba pracují na plný úvazek, k tomu domácnost, mladší dítě a tréninky několikrát týdně…plus víkend částé závody. Holt někde to musí být vidět, co nebo kdo je zanedbaný. Pro všechny má den 24 hodin.

A co si tím dokazuješ ty??? :roll:
Co tě žere? Čím ti šlápli na kuří oko?

Bábrdl
Generální žvanilka 21680 příspěvků 28.12.17 11:26
@Malaga píše:
A co si tím dokazuješ ty??? :roll:
Co tě žere? Čím ti šlápli na kuří oko?

Podle mě má pocit, že moc zatěžují její rodiče.
Buď má o ně fakt obavy, nebo spíš by sama chtěla víc pomoci pro své dítě.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Kráska a trhan: Justin Bieber dělá půvabné Hailey ostudu na každém kroku!

Tihle dva jsou v poslední době snad diskutovanějším párem než slavní... číst dále >

Zastavila snad Míša Kuklová čas? V padesáti vypadá na třicet!

Mnohé dámy ze showbyznysu se můžou přetrhnout, aby zahladily vrásky a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >