Jak na neposlušné dvouleté dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bambio
Povídálka 49 příspěvků 09.01.18 13:01
jak na neposlusne dvoulete dite

Ahojky maminky, potřebuju poradit. Máme kluka 25 měsíců. Skoro celý den jsme spolu samy, tatínek ráno odejde do práce a vrací se hodinu před tím než jde maly spát. Když jsme samy s malým tak nemáme problem, vždycky se nějak domluvíme. Nevzteka se, to zatím musim zaklepat moc neumí. Ale problem je, ze neumí vůbec poslouchat, když někam jedem nebo máme navstevu… ostatnim dětem když maminky řeknou at sedí, nebo nemají někam chodit tak poslechnou, ale ten nás nic. Nepomáhá zvednuty hlas, nic. Když mu dam přes zadek tak z toho má legraci. Jak docílit toho, aby mě poslouchal? Co bude dělat ve školce, když neposlouchá nikoho…, sem nestastna

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Ariadne
Echt Kelišová 8742 příspěvků 3 inzeráty 09.01.18 13:03

Tak se predvadi ne? Je rad, ze ma zmenu a potrebuje se vyblbnout. Bych to zlobenim uplne asi nenazyvala :nevim:

Petruna21
Echt Kelišová 9865 příspěvků 09.01.18 13:04

Tak zkusit že s ním třeba mluvit nebudeš když neumí poslouchat a nevšímat si ho jako na oko? :think:

niki V
Ukecaná baba ;) 1539 příspěvků 09.01.18 13:08

@Bambio ahoj já mám to samé, když jsme spolu se synem sami tak posloucha, jde krasne za ruku atd.Ale kdyz je navsteva tak se predvadi a neposloucha, podle ne je to obdobi, ukazuji mu hranice co uz je moc tak dostane na zadek trochu.

beruska9
Extra třída :D 10753 příspěvků 09.01.18 13:08

Deti se obecne chovaji „nejhur“ v pritomnosti vlastni matky (resp. cloveka, ktery o ne primarne pecuje, coz byva nejcasteji matka), na to jsou odborne studie :mrgreen: Tim se uklidnuji, kdyz me dite privadi k silenstvi :mrgreen: Takze skolku a cokoliv jineho bych neresila, tam se muze chovat uplne jinak.
Jinak mi to prijde jak normalni batole, radu moc nemam…na navstevach asi zkouma novy prostor, mozna bojuje o tvoji pozornost, stejne jako kdyz je nekdo u vas. Zkusit ho nejak konstruktivne zabavit, to tak mozna…a ja teda asi mam kolem sebe same „nevychovane“ deti, na slovo poslouchajiciho dvouletaka snad ani neznam :think: Tak jestli nekdo ma navod, rada si taky poctu :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.18 13:10
@Bambio píše:
Ahojky maminky, potřebuju poradit. Máme kluka 25 měsíců. Skoro celý den jsme spolu samy, tatínek ráno odejde do práce a vrací se hodinu před tím než jde maly spát. Když jsme samy s malým tak nemáme problem, vždycky se nějak domluvíme. Nevzteka se, to zatím musim zaklepat moc neumí. Ale problem je, ze neumí vůbec poslouchat, když někam jedem nebo máme navstevu… ostatnim dětem když maminky řeknou at sedí, nebo nemají někam chodit tak poslechnou, ale ten nás nic. Nepomáhá zvednuty hlas, nic. Když mu dam přes zadek tak z toho má legraci. Jak docílit toho, aby mě poslouchal? Co bude dělat ve školce, když neposlouchá nikoho…, sem nestastna

Jako bych to psala já.. u nás to samý. Rezignovala jsem a nedělám nic. Nemám na to nervy.

pikola
Neúnavná pisatelka 19441 příspěvků 09.01.18 13:15

@Bambio Školky bych se bála nejmíň, tam jsou děti jak malí vojáčci :mrgreen: Prostě se předvádí, tohle období je nejhorší kdy ty děti nemají pud sebezáchovy, moc ani nemluví a začnou mít vlastní hlavu.

alifie
Extra třída :D 12800 příspěvků 09.01.18 13:17

Jsou děti, které rády sedí a nedělají nic, a pak jsou živější děti, které nicnedělání nebaví. Není to výchovou, ale povahou. Zkus mu zajisti nějakou zábavu na dobu, kdy od něj chceš mít klid nebo se smiř s tím, že se mu budeš muset věnovat. Časem z toho vyroste - a bude chtít mít naopak on pokoj od tebe. :mrgreen:

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 09.01.18 13:30

Chtít jen to, co skutečně musí být dodrženo. Někdy sleduju maminky malých dětí, jak do nich pořád láteří. Třeba v tramvaji. Dítě kouká z okna a má hlavu v oblacích a matka brble a brble naprosto zbytečně. jak se po dítěti něco chce, musí se to dotáhnout. Důslednost. Proto nebazírovat na nesmyslech, to člověka unavuje a dítě otravuje, ale dobře si rozmyslet na čem budu lpět.
Jednoduché zásady. Jí se u stolu, musí se umejt ruce, musí se srovnat boty…pořád dokolečka tisíckrát za den toto dělat, a dítě to pojme za samozřejmost.

Helileli
Závislačka 3042 příspěvků 09.01.18 13:31

Já jsem v tomhle věku dětí většinou přiměla, aby udělaly, co říkám. Když si nesedli, posadila jsem je, když šly někam pryč, odnesla jsem je zpět. Samozřejmě to nebyla žádná idylka, většinou to spustilo řev, musela jsem to udělat třeba xkrat za sebou, výsledek byl často okamžitý odchod, moje děti se totiž vzteklý jak hladový opice.
A taky jsem znala své děti, snažila jsem se nedostávat se do situaci, o kterých jsem věděla, že je nedávají. Takže jsem si třeba nesla posedět na kafe s očekáváním, že moje dítě bude taky sedět a koukat.
Výsledek se celkem povedl, v létě mě několik spolucestujících při různých výletech pochválilo, jak mám hodne deti :oops: Ale to je spíš takový dlouhodobý horizont, tehdy jsem z nich občas lezla po zdi :D

Heivka
Závislačka 3252 příspěvků 09.01.18 13:34

A rozumí tomu, co se po něm chce? Mému synkovi je 29 měsíců a je to tak měsíc zpátky co začal chápat, že když mu řeknu nějaký povel, že to má i udělat. Když se zapomenu a chci toho po něm moc, nebo to řeknu příliš složitě, tak prostě jede dál jako zapálená rachejtle.

Sandra Malá83
Povídálka 28 příspěvků 09.01.18 13:47

@Bambio takhle jsme začínali mi a ted je malému 7 let a je ADHD autista s poruchou mozku…Je malý, ale nemusí být,,neposlušný,, může se jednat o formu hyperaktivity, kde děti mají trošku svůj svět, neposlouchají a jsou živější (pro začátek) u nás jsme malého poslali pro modrý a červený balonek, přinesl jen modrý, červený už prostě nevnímal… ADHD nám zjistili až po 3 roku věku (do té doby byl pro všechny prostě neposlušný a tak trošku jiný…)

yvvett
Stálice 52 příspěvků 09.01.18 14:10

Návštěva pro něj musí být velký vzrůšo, když je doma pořád sám s mámou, kterou už zná a nicmoc ho tam nepřekvapí. To je jasný, že bude neposednější než normálně.

Kassy
Závislačka 3299 příspěvků 09.01.18 14:15
@Bambio píše:
Školku řešíš předčasně, na tu má ještě rok čas, to je polovina jeho dosavadního života, za takovou dobu se ti změní k nepoznání.
A k tomu problému - píšeš, že když jste spolu sami, vždycky se nějak domluvíte. Nemůže teda být problém v tom, že když máte návštěvu nebo někam jdete, tak změníš přístup ty? Že najednou místo „nějak se domluvíme“ nastoupíš s rozkazy a očekáváním poslušnosti na slovo, plácáním přes zadek a podobnými metodami a on se v tom neorientuje a neví, jak se teda má chovat. Mně se to taky stávalo a stává, naštěstí už čím dál méně, protože jsem si to uvědomila a pracuju na to vědomě. Když jsem s dětmi sama ve svém prostředí, jsem uvolněná a jde to samo, ale taky po jich nechci absolutní poslušnost, přesně jak píšeš „vždycky se nějak domluvíme“. Ale před návštěvou nebo venku někdy přijde taková ta křeč a stres „co by tomu řekli lidi“ a „abychom někoho neobtěžovali“ a najednou začnou vadit věci, které normálně nevadí, člověk chce po dětech věci, které normálně nechce a ještě začne komunikovat přísně a v rozkazech, protože „na diskuse nemá čas“. A ono to přestane fungovat, dítě se dostane do křeče a do stresu taky a reaguje na to podle povahy - některé divokostí a smíchem, jako tvůj syn (a moje nejstarší dcera), některé vzteklým záchvatem, některé pláčem (moje prostřední)… Nevěř tomu, že ti to dvouleté dítě dělá naschvál a předvádí se, jak se říká, takové myšlení není takhle malým dětem vlastní. Reaguje tak na to, že je mu situace nějak nepříjemná, nevyzná se v ní a v tobě nejspíš necítí oporu, protože jsi najednou proti němu. Začala bych tudíž u sebe, sledováním svých reakcí v těch situací, zaměřením na to, co je v nich celkově jinak. Změnou svého přístupu můžeš dosáhnout i změny v chování dítěte.
pajinkapajinka
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 18 inzerátů 09.01.18 14:26

@Sandra Malá83 nechapu proc pani hned strasite nemocema :nevim:. Malej podle popisu je zdrave, zvidave batole. Ja mam skoro 20 ti mesicni dvojcatka a jsou taky k nezastaveni. A nemyslim si ze by byly holky nejak postizene… podle me ze dite zkouma svet je v poradku a taky, kazde dite je jinaci. Nektere klidnejsi a druhe vztekle a zivejsi…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >