Reklama

Vyčerpává mě péče o děti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.18 21:18
Vyčerpává mě péče o děti

Strašně moc miluji své dvě děti. Holčiče je 1,5 roku, klukovi 3. Ale hodne mě vyčerpává péče o ně. Kolikrát jsem na ně až nepříjemná. Jsou 24 hodin se mnou. Chlap mi s ničím nepomůže a ještě vyžaduje plnou péči o něj. ( Příprava snídaně, poklízení poháněného oblečení.) Už ani nevím kdy jsem se naposledy pořádně vyspala. Když ho požádám ať jde s dětmi ven tak se vymluvá. Ale hlavní věc co mě trápí, že jsem unavená, vyčerpaná. Nemám čas na sebe a vlastně by mě ani nic nebavilo. Zažila některá z vás něco podobného? Jak jste řešili problém. Prosím jen o reakce matek které měly podobný problém.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Helileli
Závislačka 2870 příspěvků 01.02.18 21:25

Dítě má dva rodiče, pokud teda nejsi samosprašná. Zkrátka mu je pravidelně odevzdej a jdi pryč, i kdyby jen na procházku. Přestaň mu dělat služku. Co děláš večer? Takhle malé děti jdou snad brzo do hajan, tak bys večer měla mít možnost si odfrknout. Ono to bohužel lepší nebude, jen co jsou trochu samostatné, tak supou do školky, matka do práce a pak nastane ten správný maraton.

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 962 příspěvků 01.02.18 21:26

Dokud nezacne fungovat chlap, nezlepsi se to :nevim: ja kolem manzela taky driv hodne skakala, ale jak se narodilo dite a ja uz to nezvladala, tak jsem se na to proste vykaslala. Uz i kosile si zehli sam, protoze jinak by se jich nedockal. Ale on teda neremca, pochopil ze ted proste nemam kapacitu jeste skakat kolem neho :nevim: takze bud ho zapoj - kdyz uz nechce pomahat doma, tak at aspon vezme deti ven. A nebo mu prestan delat fullservis. Je to dospely chlap, ruce ma dve, postara se o sebe. :palec:

sonique
Zasloužilá kecalka 678 příspěvků 01.02.18 21:28

Řešila jsem to tak, že jsem chodila s nimi odpoledne spát. Pokud se vyspíš, bude svět vypadat o cosi lépe. Syna vrznout do školky, kolektiv uvítá. Chlapa zapřáhnout, chtěl děti, tak ať se stará. Rozhodně bych po něm neuklízela, nechystala jídlo pod nos. Udělat si radost, něco si koupit, i kdyby jen po internetu.

vonajebohyne
Echt Kelišová 9526 příspěvků 01.02.18 21:28

Chlap snad neni dite a snidani si umi udelat sam, pokud nema amputovane obe ruce. A obleceni si uklidit snad take zvladne. Proc by se snazil cokoliv zmenit, kdyz v tobe ma obdobu tazne muly?

Mallisa 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.18 21:28

Únava, deprese, stereotyp. U mě to byly deprese. Všechno jsem viděla černě, nic mě nebavilo, byla jsem unavená. Byla jsem chvíli na AD. Doporučuji probrat to s manželem, nechat mu děti a třeba na jeden den a noc vypadnout na nějaký Wellness. Držím palce, ať je líp ;)

Kaktanopus
Stálice 55 příspěvků 01.02.18 21:30

Ahoj, Já mám tedy jen roční holčičku, tak se s tebou nemůžu rovnat, ale taky jsem na ni vesmes sama. Přitel sice pomáhá, ale není moc doma. Myslím, že je to i tím počasím venku. Pro mne je nejhorší když jsme většinu dne doma. Ted nedávno jsem to taky resila, nic se mi nechtělo, nic me nebavilo a hlavne jsem byla unavena. Začala jsem brát magnesium a cítím se tisíckrát lip. Pomáhá to na nervy :) a odkud jsi? Máš nejake kamarádky, ktere můžeš navštěvovat? :)

Deninina
Závislačka 3914 příspěvků 01.02.18 21:31

Staršího do skolky, mladsi do jesli aspon občas. Mam kluky dva roky od sebe a od dvou let mladsi chodil pravidelne 1× tydne. Ted ve dvou a pul letech mladšího jsem nastoupila do prace a musim rict, ze bych hned vratila cas a byla s klukama doma.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18310 příspěvků 01.02.18 21:31

Myslím, že tě ani tak nevyčerpává péče o děti, jako nedostatek odpočinku a do jisté míry i vztek. Vztek na manžela, který má místo pomoci ještě nároky na posluhu. Pokud se ti tohle podaří vyřešit, budeš zase usměvavá maminka.

zrcadlo
Kelišová 6752 příspěvků 01.02.18 21:34

Jo, mám děti 2,5 a 4 a před tím rokem to bylo asi nejhorší (děti přestaly spát odpoledne, protivné byly až hrůza), teď už si spolu zvládnou hrát (jakože opravdu vymýšlí společnou hru a navzájem si i ustupují v zájmu dobrání se výsledku), a to je obrovská úleva. S manželem praktikujeme zhruba půl roku to, že jednu noc z víkendu stráví s dětmi jen on a já se jedu vyspat na chalupu nebo k našim (klidně večer uložím děti a odjedu, a vrátím se druhý den před obědem, ten normálně uvařím, takže manžel s dětmi tráví ráno a dopoledne - mají teda hodně nezdravé dopoledne, udělá jim třeba k snídani párky nebo vajíčka, ideálně kombinaci párek a pak kobliha, a ony ho za to milujou), další víkend si to prohodíme. Ty dva dny v měsíci, kdy můžu spát do té doby, než se vzbudím, mě vždycky nabijou dál, a manžel si užívá jak ty dny, kdy dospí, tak ty dny, kdy na něm děti visí a mají to jako úžasné dobrodružství, na které se těší.
A jinak tedy manžel každý den koupe děti a hodně často i nakoupí, nikdy nekafrá kvůli nepořádku, takže moje nenálada ani tak není nedostatek manželova zapojení, spíš je prostě ubíjející ten stereotyp.
Jo a ještě jeden poznatek - mně už se blíží konec, a i když se hodně těším do práce, tak si zároveň uvědomuju, že končí období, kdy mám na děti nejvíc času, a snažím se ho využít. Kolem toho 1,5 roku mladší jsem byla tak nějak uprostřed a vnímala jsem to nejhůř, takže vydrž, bude líp.

Tunrida
Hvězda diskuse 47429 příspěvků 01.02.18 21:55

Nezažila. Od prvního dne, co jsme byli se synem doma jsem chlapa prostě do péče o něj zapojila, i když se občas cukal. S mírou, aby si sám zvládnul odpočinout, ale prostě se taky stará. No ale těžko říct, jak teď, po 3 letech, budeš z chlapa něco takovýho páčit :nevim: Jinak vyčerpaný a unavený jsme asi byly a budeme dál všechny.

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1054 příspěvků 01.02.18 21:56

Ano. Ve zkratce: porod, nespící dítě - obviňování tchýně a manžela, prosadila jsem si tancování s miminky - obviňování tchýně a manžela, syn se otáčel jen na jednu stranu a stále nespal víc jak 9 až 10h denně - stresy z vyšetření na nevrologii, další obviňování, že jsem něco zanedbala. Syn měl 4měsíce a já ho nemohla ukojit - stres a obviňování, že ho začínám brzy přikrmovat. Na půlroční prohlídce mě doktorka uklidnila a já se doma naštvala a začala shánět informace, co je nutné k rozvodu. Manžel se za mě poprvé v životě postavil a na moje chladné vysvětlování proč to chci, konečně reagoval jako chlap. Při dalších bojích s tchýní na téma výchova už stál na mé straně. Syn měl rok - infekce a nemocnice - spala jsem přes měsíc max 4h denně většinou jen na židli. Syn měl rok a třičtvrtě a dědovi odhalili rakovinu - tchýně mě obviňovala, že za to můžu. Dalších půl roku jsme se o dědu starali (vč. výměny plen a hygieny), pak potřeboval morfium a já se vzepřela, že už nechci dítě vychovávat ve sr. čkách nemocného člověka (musela jsem k němu běhat i v noci) - obviňování. Syn dědu miloval, tak jsme 3× do týdne jezdili 60km do hospice třičtvrtě roku. Děda zemřel, manžel mi oznámil, že se stěhujeme do Německa. Za měsíc odjel a já zůstala na barák, dva psy a dítě sama. Navíc mě tchýně obvinila, že stěhování byl můj nápad a dala mi to náležitě sežrat. V bytě kde bydleli, dali výpověď dřív než manžel našel byt v Německu a přestěhovali se k nám. Když jsem chtěla do kuchyně, musela jsem pozdě večer - vařila jsem jídlo pro syna, aby nejedl konzervy, kterými se živí tchýně. Pro jistotu mě tchýně každé ráno probudila už před 6h. No, přežili jsme a přestěhovali se. Další zařizování - prodat dvě auta a koupit v Německu jedno, oběhat úřady, zajistit školku,… No, syn cca od roku a něco spí jen 8h denně (po obědě nespí), pokud chci něco důležitého vyřídit, musím to dělat, když spí, takže spím max 6h denně už od synova narození. Krutě mi to nestačí a k tomu občasné probdělé noci.
Když manžel teď o víkendu nadhodil, že by radši na dovolené polopenzi, aby to bylo levnější ne allinclusive, letěl po něm poprvé v jeho životě talíř! Podpořím ho ve všem, ale dovolená, kde se budu muset starat i jen o ustlání postele a shánění oběda, není po 5ti letech bez pořádného spánku dovolenou! Netoužím po tom, aby mě vychovávala tchýně a toužím po 10ti dnech bez stresu!

Naprosto tě chápu. Minimálně manželovi by si měla vysvětlit, jak se cítíš. A když to nepochopí, klidně mu ty špinavé věci házej na hromadu k posteli. Však on časem pochopí, že samy do koše na prádlo neodcestují. A podobně to dělej se vším. Jsou věci, co se nedají odkládat do nekonečna - třeba plnohodnotný odpočinek. ;)

bordeaux-zuzka
Kecalka 130 příspěvků 01.02.18 22:02

Jéé taky mám děti od sebe rok a půl :-) soucitim! Je to opravdu hodně vyčerpávající. Musíš si to usnadnit a dělat něco pro sebe. Pomoc s hlídáním nemáš?

Aries6
Generální žvanilka 21947 příspěvků 5 inzerátů 01.02.18 22:06

Nastavit mantinely. Co není v prádle, neperu. Svačinu si nachystej sám. A ten a ten den v tolik a tolik hodin mám svůj čas a ty máš děti. Neptát se, neprosit, prostě jasně říct. Hodně štěstí ;)

Borůvka1990
Kelišová 5435 příspěvků 01.02.18 22:08

Já taky přes rok a půl :lol: Ale dávala jsem to v pohodě. Akorát kojení mě už ničilo. Zakladatelko vydrž :hug: Od tří let je to už lepší a lepší (spaní, samostatnost, komunikace, i taťka se pak líp zapojuje) :hug: :hug:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Asia Argento zakouší vlastní hořkou medicínu: Vraťte mi moji práci! škemrá

Herečka Asia Argento (42) přišla o post porotkyně v italském X Factoru, neboť... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >