Proč se trápí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anyshka
Povídálka 46 příspěvků 18.01.17 07:11
Proč se trápí?

Zdravím.
„Mám“ holčičku, v únoru jí bude 5 let. Její rodiče se rozešli, když jí byl asi rok a já jsem teď s jejím tatímkem.
Zajisté existuje spousta důvodů, proč by se mohla v takovéto situaci trápit, ale teď je to jiné.
Je neobvykle smutná a tulivá, přecitlivělá a reaguje velmi nepřiměřeně ( = před koupáním se má jít vyčurat - začne fňukat).
Vím, že pokud bychom za ní přišli na přímo s otázkou, co se děje, nic z ni nedostaneme

Neznáte nějaký fígl, nějaký způsob rozhovoru,, třeba něco, díky čemu by nám to třeba sama povykládala?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Kobea 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.17 07:13

Dětský psycholog by věděl jak a na co se jí zeptat.

Denisa76
Vesmírná mluvilka 33780 příspěvků 18.01.17 07:27

@Anyshka tak určitě chce na sebe holčička něčím upozornit zažila jsem to u dcery svého kamaráda, kdy prožívala jejich rozchod. U ní se to, ale pořád točí okolo toho, že tatínek není s maminkou a nebo, že jí bývalá žena proti němu pořád a ustavičně očkuje jak jí nemá rád atd. K psychologovi ale museli jít nakonec oni dva, aby si uvědomili co je důležité pro jejich dítě.
Doporučuji si spíš všímat slov co dítě říká a od toho pak nasměrovat rozhovor nebo se poradit s psychologem :think:

AlenaSu
Kecalka 401 příspěvků 18.01.17 07:37

Já nevím, proč by se mělo dítě hned vodit k psychlogovi :roll: :roll: jasně, budeme vodit raději dítě k psychologovi, tam se vykecá a my máme doma klid… :think:
Tak si s ní zkuste rozumně promluvit…nemluvte o ní, ale třeba o medvidkovi nebo oblíbené hračce, pozorujte..

Denisa76
Vesmírná mluvilka 33780 příspěvků 18.01.17 07:44

@Anyshka co mě ještě napadlo tak hodně jsem i vyčetla z kreseb co holčička malovala jelikož jsem kreslíř AK tak mě hodně řekly barvy, které holčička použila tak, když tak můžu poradit kdyby jsi potřebovala ;)

catherine100
Vesmírná mluvilka 30562 příspěvků 18.01.17 07:54

Nevím jak moc je smutná atd.
Ale můj malej 4,5 je poslední dobou prisernej vnuka kvůli každé blbostí, rozbreci se, když třeba otevřu dveře dřív než on :roll: (důvod z něj nedostanu), tulivej je teda od malička, taky je to citlivka - tuhle jsem musela vypnout Lviho Krále…a to podotýkám doma všechno v pohodě…jen me podivně období, kdy mají moje nervy co delat

Anyshka
Povídálka 46 příspěvků 18.01.17 08:13

K psychologovi se nedostaneme, mame ji mimo ordinacni hodiny. Ze by nam ji jeji matka dala jindy, nebo ze by snad s ni zasla sama, o tom iluze nemam. Bez mrknuti oka prehledne trapeni dcerky, jen aby nedala jejimu otci za pravdu. Dela to casto.

Ona si dobu, kdy byli rodice spolu, nemuze pamatovat. Mezi druhym a tretim rokem casto plakala, byla hystericka, ale to prestalo po napomenuti matky socialkou. Od te doby byla vesela, v ramci moznosti spokojena. Tatinka ma velice rada a casto mu to rika. Ale nikdy se netulila pusinky davala velmi malo.

Co se tyka pohadek, na ty byla precitlivela vzdycky. Az desive vnima umrti jednoho z rodiců, dokonce oplakala stastne shledani na konci Doby Ledove…

Je systematik. Maluje porad dokola neco, co se chce naucit, dokud to neni dle jejich predstav. Ted dela pavuciny. Ruznymi barvami. Driv mela nejradsi cernou.

Ona nikdy nicim nenaznacila, ceho by se to mohlo tykat. Reaguje smutne na ruznorode podmety. Nemaji souvislost.

Denisa76
Vesmírná mluvilka 33780 příspěvků 18.01.17 08:22

@Anyshka máte to podobné jako ten můj kamarád a než jí napomenuli soc. pracovnice tak dělala takový alotrie, že škoda mluvit.

Tunrida
Hvězda diskuse 47839 příspěvků 18.01.17 08:31

Tak v 5 letech je možný, že si teprve pořádně uvědomuje tu rodinnou situaci.

SlecnaSally
Kelišová 6326 příspěvků 18.01.17 08:36
@Tunrida píše:
Tak v 5 letech je možný, že si teprve pořádně uvědomuje tu rodinnou situaci.

Taky si to tak myslím..dcera se v tom věku taky začala vyptávat na pravého otce. A celkově byla taková plačtivá, nakonec jsem na to šla po zlým-to věčné fňukání je fakt otravné a v pohodě. Jenom fňukáním chtěla docílit toho, co chtěla ;)

Lama Lama
Hvězda diskuse 49151 příspěvků 18.01.17 08:50

A jak dlouho vy jste spolu? jak často je se svým tátou? U matky se chová taky tak?
Jako ono to s tím může i nemusí souviset.

Kakika
Extra třída :D 14947 příspěvků 18.01.17 09:00

@Anyshka Podobně rozhozené mám momentálně dítě také. Holka pět a půl roku a jak byla vždy samostatná, vše chtěla dělat sama, tak teď si sama nedojde skoro ani na záchod. Brečí, když má něco udělat, fňuká, když není hned vyhověno. Dokonce ve školce (chodí třetím rokem) minulý týden opakovaně plakala po mamince. Když přijdu z nákupu, skáče mi kolem krku se slzičkami, že se jí hrozně stýskalo a měla o mě strach.

Rodina kompletní, zázemí stabilní, k žádným změnám, které bych já zaznamenala, nedošlo. Přijde mi, že se k ní dostavila separační úzkost. Takže hodně mazlíme, hodně jí zapojuju do svých činností (pomáhá mi, nebo třeba jen u mě sedí a kouká, co dělám a u toho si povídáme), velice chválím, když něco udělá sama (donese mi z kumbálu mléko, odnese si batůžek nahoru i když tam zrovna nikdo není…) a trpělivě čekám, až to přejde.

Takže tím jsem jen chtěla napsat, že to vůbec nemusí souviset s vámi. S rodinnou situací. Může mít prostě citlivější období. K psychologovi bych jí teď ještě netahala. Povídej si s ní o obrázcích, které namalovala, jak je s ním spokojená a na co třeba při tom myslela. Ptát se „co ti je“ snad nikdy odpověď nepřineslo :lol:, je potřeba naslouchat zejména v době, kdy zrovna není tak hrozně smutná.

luloinka
Zasloužilá kecalka 606 příspěvků 18.01.17 10:34

@SlecnaSally a pomohlo to? Mohla bych se zeptaz, jak jsi to dokázala? My jsme jako rodiče spolu, máme se rádi, dětem se věnujeme, jezdíme na výlety atd a stejné je pětiletá hrozně ubulená. Řve kvůli kravinám a víc než 17měsíční 8o dělá to ale asi odjakživa…

SlecnaSally
Kelišová 6326 příspěvků 18.01.17 10:44
@luloinka píše:
@SlecnaSally a pomohlo to? Mohla bych se zeptaz, jak jsi to dokázala? My jsme jako rodiče spolu, máme se rádi, dětem se věnujeme, jezdíme na výlety atd a stejné je pětiletá hrozně ubulená. Řve kvůli kravinám a víc než 17měsíční 8o dělá to ale asi odjakživa…

Dcera byla fakt to stejný, nemluvě o tom, že byla na mě hrozně závysla :zed: Ignorování nepomohlo, věděla že může..Pak jsem si s ní promluvila, že to ničemu nepomůže a furt dokola.Je to blbý, ale zabralo až když jsem ji pohrozila, že jakmile zafňuká, příjde trest.Do 14 dnů přestala fňukat, je to fakt úleva. Není nic horšího než ukňourané dítě. Trest byl např. zákaz pohádky, dvakrát dostala na zadek :nevim:

luloinka
Zasloužilá kecalka 606 příspěvků 18.01.17 10:51

@SlecnaSally ona zas tolik závislá není, chodí do školky, na mažoretky a v pohodě. Ptala jsem se jí jestli takhle brečí i ve školce, odpověděla že ne že by se jí děti smály. Takže to nutně dělat nepotřebuje, ale doma to dělá :zed: zákaz pohádky, tabletu nepomáhá dokonce jsem jeden víkend odvolala spaní u mý babičky kam se těšila, že dokud se nezklidní budem doma. Nic nepomáhá. Furt slibuje, slibuje a pořád je to stejné. Moje mamka (velmi milujicí vnoučata a benevolentní, mírná osoba) k nám jezdí na víkendy a už tuhle říkala že to není možný co dělá, že asi bude muset přestat jezdit ptž fakt je to hrůza, dcera se zamyslela že babičku chce a dala pokoj - hodinu! Pak zas nanovo…

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Oscarový Michael Caine v českém filmu Jan Žižka. Jaký je jeho příběh?

Když byl ještě dítě, chodil často do kina, kde ho napadlo, že se stane... číst dále >

StarDance je nedobytný formát. Vokální skupinu Skety diváci pořadu odmítli

Ptáte se, proč během šestého přenosu taneční soutěže StarDance chyběla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Zima přeje legínám. Pozor však na odhalený zadek a pestré vzory

Už dávno neplatí, že legíny oblékáme pouze na sport. Díky pohodlnému střihu a... číst dále >