Proč se učit japonsky?

Napsat příspěvek
38
24.4.17 09:24

Já bych se klidně japonsky začala učit! Manželova sestra se učila japonsky a díky tomu pak dostala v japonsku stipendium a vystudovala vysokou školu, v japonštině. (Její rodný jazyk je španělština). Mě hrozně baví se učit cizí jazyky, ne že bych na to měla talent, to ne, ale moc mě to baví. Na střední jsem měla klasiku, aj+fj, od manžela španělštinu no a teď se s manželem společně učíme skandinávský jazyk (Ze skupinky, která začínala už jsme zůstali sami…). Není to snadné, má opravdu náročnou výslovnost, ale základy už se domluvíme a spolu občas používáme když opravdu nechceme, aby nám někdo rozumněl :mrgreen: Jestli myslíš, že máš ucházející angličtinu, tak zkus aplikaci (zdarma) duolingo, alespoň abys měla představu. No a když tě to opravdu bude bavit, tak se zapiš do kurzu :) Já si lepím lístečky se slovíčky na dveře od záchoda, dost to pomáhá! :D
Co se týká španělštiny… tu umí kde kdo, mě přijde daleko zajímavější kombinace angličtiny+něco méně častého (holandštiny, findština, norština, afrikánština…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
24.4.17 09:25

Respektive, až se naučím obstojně jazyk, na který se teď zaměřujeme tak bych se chtěla učit hebrejsky :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31415
24.4.17 17:47
@Twirl píše:
Respektive, až se naučím obstojně jazyk, na který se teď zaměřujeme tak bych se chtěla učit hebrejsky :mrgreen:
Šalom! :kytka:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lenisha
25.4.17 08:08
@jenny.fields
@jenny.fields píše: španělštinou se domluvíš všude 8o 8o Jak jsi na to přišla?Každopádně rozhodně ti asi bude užitečnější než japonština, pokud s japonštinou nemáš nějaké jasné úmysly jako že budeš dělat průvodce Japonců.
Angličtinu si můžeš zlepšit sledování seriálů v Aj, pokud bys chtěla.
Pokud je to tvoje srdcovka japonština a nevadí ti dát za to ty peníze, znáš se, že toho nenecháš po půl roce, tak proč ne. Každý jazyk člověka obohatí a vždy se najde možnost prohodit pár slov.
Španělsky se domluvíš možná i lip než anglicky. Je to třetí nejpouživanější jazyk na světě. Španělsky mluví komplet celá latinská amerika a půlka karibiku
  • Citovat
  • Upravit
26530
25.4.17 09:52
@Lenisha píše:
@jenny.fields Španělsky se domluvíš možná i lip než anglicky. Je to třetí nejpouživanější jazyk na světě. Španělsky mluví komplet celá latinská amerika a půlka karibiku

Komplet celá J Amerika fakt ne- Brazilie například, francouzská Guyana taky ne.
POkud chceš často cestovat na tenhle kontinent, tak se to vyplatí. V Evropě, Asii, Africe a Austrálii pro porozumění rozhodně ne.

Příspěvek upraven 25.04.17 v 09:54

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26530
25.4.17 09:54

@Lenisha A je 4.
Odhady podle World Almanac (2005)[editovat | editovat zdroj]

World Almanac 2005 odhaduje prvních deset nejrozšířenějších jazyků na světě takto: čínština (tj. standardní čínština) 750 milionů
angličtina 514 milionů
hindština 496 milionů španělština 425 milionů
Zdroj: wikipedia

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama