Proč se učit japonsky?

Lenisha
23.4.17 07:31

Proč se učit japonsky?

Ahoj maminky
Vzhkedem k tomu, že na mateřské budu za měsíc druhým rokem, začínám se na ní už lehce nudit. Před pár dny jsem měla dokonce i syndrom vyhoření. Daly jste mi zde plno super rad, jak se na mateřské zabavit a to, najít si nějakého koníčka. Mozek mi lehce doma zakrňuje, takže jsem se rozhodla, že bych mohla navštěvovat nějaký jazykový kurz a naučit se zaklady nového jazyka. Angličtina je sice hodně potřeba, ale nikdy mě nebavila. Neuvěřitelně mě to táhne k japonštině. Je tu ale plno ale. Kurzy japonštiny jsou dražší, než jiné kurzy jazyků, je to (asi) jazyk velice náročný, má náročné písmo a především, využiji ho? Bude se mi k něčemu vůbec hodit? (Kariera apod.) nebo je to úplně zbytečné? :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
411
23.4.17 07:39

No využít se asi moc nedá :) ale já zastávám názor, že když mě něco bude bavit a chci to zkusit tak proč ne. Proč se mám placat třeba v té angličtine, která mě od začátku bavit nebude a tudíž mě to bude spis otravovat než těšit. Já jsem si taky vybrala jazyk, který mi asi bude k ničemu, ale což… Prostě mě to baví. Takže já bych se tý japonštině tak nebránila zas. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1197
23.4.17 07:39

Tak jestli se tomu nechces opravdu venovat, nesla bych do toho.. Kamaradka se ucila asi 5 let, pak chvili studovala v Japonsku, ted uci japonstinu, obsluhuhe v japonske restauraci… Ale da ti to sakra zabrat se to naucit, tedy jestli si tim chces hen ujratit chvili, tak to budou vyhozeny penize. Spousta kurzu taky byva eng -jap, cze-jap je o to drazsi. Sla cyh na tu anglictinu, udelas neco pro sebe… Vcera jsem videla v uzeninach obsluhovat prodavacku anglana - byla to hrozna ostuda, vedet alespon zakladni fraze by kazdy mel. Takze temer v kazde praci ji vyuzijes :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lenisha
23.4.17 07:44

@Janee19 ja bych právě jednou do toho japonska chtěla jet na jazykový pibyt. Ale to je hooodne dopředu. To by musel být prcek větší. Kdybych se do toho dala, rozhodně bych se chtěla naučit co kožná nejvíc. Ale je to prý strašně těžký

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
1197
23.4.17 07:47

@Lenisha a uz nejaky jazyk umis? Japonci maji i uplne jinou gramatiku, zneni pismen, o to je vse tezsi, tak aby te to neodradilo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lenisha
23.4.17 07:50

@Janee19 domluvím se anglicky. No… vlastně už ani nedomluvím. Jak tím jazykem nemluvíš a nepoužíváš ho, je to v loji

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
1197
23.4.17 07:53

@Lenisha to je jasny, no aspon neco :) Tak jestli o tu japonstinu moc stojis… Mne by treba prisla zajimava rustina a myslim ze by ji clovek na ty matersky i bez problemu ovladl :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lenisha
23.4.17 07:55

@Janee19 ruština se (prý) pro nás čechy uči lehce, protože je to slovanský jazyk. A dnes je určo super se ji naučit. Ještě jsem přemyšlela o španělštině. S tou se člověk domluví všude a je to raky moc hezký jazyk

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
Lenisha
23.4.17 07:57

@Janee19 japonština zní moc lákavě, ale mám z ní respekt.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
26580
23.4.17 08:00
@Lenisha píše:
@Janee19 ruština se (prý) pro nás čechy uči lehce, protože je to slovanský jazyk. A dnes je určo super se ji naučit. Ještě jsem přemyšlela o španělštině. S tou se člověk domluví všude a je to raky moc hezký jazyk
španělštinou se domluvíš všude 8o 8o Jak jsi na to přišla?

Každopádně rozhodně ti asi bude užitečnější než japonština, pokud s japonštinou nemáš nějaké jasné úmysly jako že budeš dělat průvodce Japonců.
Angličtinu si můžeš zlepšit sledování seriálů v Aj, pokud bys chtěla.
Pokud je to tvoje srdcovka japonština a nevadí ti dát za to ty peníze, znáš se, že toho nenecháš po půl roce, tak proč ne. Každý jazyk člověka obohatí a vždy se najde možnost prohodit pár slov.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3191
23.4.17 08:05

@Lenisha zaleží kde bydlíš…já bydlím v Ceskem Krumlove a mesto je plné korejců a čínanu…takže kdo umí čínsky nebo korejsky aspon castecne by tady stopro uplatnění našel!! japonců je méně takže spíš bych to viděla na tu čínštinu nejlepe…čínanu je nejvíc a šance na uplatnění do budoucna veliká

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26969
23.4.17 08:07

@Lenisha
Před více jak třemi roky jsem měla stejné nutkání. Tak jsem si zakoupila knihy od vydavatelství Leda (myslím, že jsem ti to už psala). Moc jsem nepostoupila. Jediný výsledek je, že si anglicky píšu s Japonkou a sem tam i něco vyplodím japonsky, ale ne ve znacích. Chce to se tomu věnovat intenzivněji. Angličtina je všude kolem, člověk ji často slyší, tak se mi lépe zvládá. Každopádně i v ní se chci zdokonalit.
Jestli máš chuť se naučit něco nového, tak do toho jdi, ale nečekej, že to půjde samo. Začni třeba s takovou tou turistickou slovní zásobou a moc nekoukej na gramatiku. Najdi si znaky hiragany a zkus se je naučit. Když budeš pořád stejně nadšená, přihlas se do kurzu nebo si pořiď učebnice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3191
23.4.17 08:08

@Lenisha radsi se vrhni na tu spanelstinu…je docela snadná, zvučná a přijdes s ni do styku všude, uplatnění taky vice a ušetříš i za kurzy protože v TV najdes spanelske programy, knihy se prodavaji take už ve spanelstine u nas… to ti vše usnadní tu vyuku…ja se spanelsky učila i jsem byla na kurzu a sice už jsem dost zapomela protože na to kašlu ale když jsme ve spanelsku nebo ctu noviny tak rozumím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lenisha
23.4.17 08:09

@axelina jsem půl hodinku od Prahy. Čínština se mi zdá těžší než japonština. Je to tónový jazyk a to teda ufff. Japonština je asi ze všech asijských jazyků nejlehčí, protože není právě tónová. Ještě mě tak napadlo, že bych mohla najít uplatnění u nějaké cestovky, která vozí Čechy do japonska na dovči. Ale to je taky hooodně dopředu :)

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
Lenisha
23.4.17 08:11
@Russet
@Russet píše:
@Lenisha
Před více jak třemi roky jsem měla stejné nutkání. Tak jsem si zakoupila knihy od vydavatelství Leda (myslím, že jsem ti to už psala). Moc jsem nepostoupila. Jediný výsledek je, že si anglicky píšu s Japonkou a sem tam i něco vyplodím japonsky, ale ne ve znacích. Chce to se tomu věnovat intenzivněji. Angličtina je všude kolem, člověk ji často slyší, tak se mi lépe zvládá. Každopádně i v ní se chci zdokonalit.
Jestli máš chuť se naučit něco nového, tak do toho jdi, ale nečekej, že to půjde samo. Začni třeba s takovou tou turistickou slovní zásobou a moc nekoukej na gramatiku. Najdi si znaky hiragany a zkus se je naučit. Když budeš pořád stejně nadšená, přihlas se do kurzu nebo si pořiď učebnice.

Jooo tos mi psala. Já bych se samostudiem nemohla učit absolutně nic. :)

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama