Proces IVF ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Elenkalea2010
Kecalka 116 příspěvků 20.09.18 14:13
proces IVF ?

Ahoj holky jsem bohužel, už starší maminka a asi jsem se zbláznila a i když nejsem zdravotně v pořádku, toužím ještě počít vlastní miminko…počítám se všemi riziky, ale rozhodla jsem se a tedy začínáme :) 19.9.2018 jsem byla na první konzultaci v centru asistované reprodukce, vlastně jsem čekala jen konzultaci nic víc, ale pan doktor rovnou mi nechal i odebrat krev na genetiku ap, muž rovnou odevzdal sperma no a mě se zeptal kdy jsem měla MS a když jsem řekla že mi skončila že už jen malinko špiním ale mám ji trochu nepravidelnou, rovnou řekl že je to vhodná doba na ultrazvuk a udělal mi ho, řekl že mám tam 5 folikulů…nevím jestli je to malo či ne…ted k jádru věci zítra jdu na další konzultaci tedy jen dva dny po první a chtěla bych vědět doktor mluvil o tom že si budu píchat injekce, kdy se s nimi začíná jak dlouho trvá ta léčba injekcemi? Musí se čekat na MS a až pak se začínají dávat? Ještě dotaz co obnáší hormony, bylo Vám nějak špatně nebo jak jste to snášely? Já beru více antidepresiv, prý je ale nemám přestat brát při léčbě by se deprese mohla těmi hormony ještě zhoršit, léky se prý budou upravovat až pokud se povede těhotenství. Prosím kolik stojí hormony a léčba a Ivf? Moc děkuji za jakoukoli radu a podporu :kytka:

Reakce:
monzaj
Ukecaná baba ;) 1894 příspěvků 20.09.18 14:24

@Elenkalea2010 já měla krátký protokol a s injekcemi jsem zacinala 2den cyklu..tudis druhý den co jsem dostala ms.Hormony jsem snášela dobre.Ohledne ceny to má každý CAR trošku jinak ,záleží i jestli jste na soukromé klinice- nám řekly cenu cca při první konzultaci. také záleží jaké léky a jaké davky budete potřebovat.

jizvíková
Extra třída :D 12685 příspěvků 20.09.18 14:33

Záleží na tvém věku, od toho se odvíjí to, zda část ivf platí pojišťovna či nikoli. Já měla částečně hrazené, takže první ivf vyšlo jen na 20 tis.
Hormony většinou zavodňují, ale každý to snáší jinak
Celý proces může trvat měsíc nebo také pár let, pokud se nezadaří

Elenkalea2010
Kecalka 116 příspěvků 20.09.18 14:54
@jizvíková píše:
Záleží na tvém věku, od toho se odvíjí to, zda část ivf platí pojišťovna či nikoli. Já měla částečně hrazené, takže první ivf vyšlo jen na 20 tis.
Hormony většinou zavodňují, ale každý to snáší jinak
Celý proces může trvat měsíc nebo také pár let, pokud se nezadaří

9.listopadu mi bude 39 let…ceny nám zatím neřekli, jen to že hormony se budou platit a vše bude částečně hrazeno pojištovnou…ale díky tomu věku, pak další cykly a další IVF si budeme asi už muset hradit vše sami

elena.78
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 20.09.18 15:10

Na netu si najdi stránky centra kam chodíš a měli by tam mít ceníky pro samoplátce (když nepřispívá pojišťovna a nebo pokud je žena cizinka) a pro pojištěnce (věk ženy do 39let a Češky). Dále bys tam měla najít metody, které používají při IVF. Pokud to tam nenajdeš, zde na emiminu je dost diskusí ke konkrétním CARům, kde Ti holky určitě poradí. Neboj, IVF není nic hrozného, mám z něho pětiměsíčního raubíře (na první pokus). Držím pěsti! :palec:

Elenkalea2010
Kecalka 116 příspěvků 20.09.18 15:43

@elena.78 moc děkuji já se budu modlit, moc si přeji aby to vyšlo…zítra jdu na druhou konzultaci :dance: genetika bude do 3 týdnů, takže budu čekat na další MS, doktor mi asi zítra vysvětlí léčbu injekcemi…já se tak těším !!! Jinak dvě děti mám přirozeně, problém s plodností nemám, jen jsem už starší a přirozeně už by to nebylo teměř možné, také chci PKD at je jisté, že by budoucí miminko bylo zdravé. :srdce:

Iluda
Nováček 1 příspěvek 07.12.18 00:01
IVF

Dobry chtela bych se zeptat snazim se uz asi 4roky otehotniz vub co nejde chodim do helisou brala sem hormoalni prasky injkce byla sem na odber vajicek vzali mi 11 oplodnili jenom ,8 chytli se tri myslite ze by to melo vijit :,(

jizvíková
Extra třída :D 12685 příspěvků 07.12.18 07:40
@Iluda píše:
Dobry chtela bych se zeptat snazim se uz asi 4roky otehotniz vub co nejde chodim do helisou brala sem hormoalni prasky injkce byla sem na odber vajicek vzali mi 11 oplodnili jenom ,8 chytli se tri myslite ze by to melo vijit :,(

Tři je přece dost, nebo chceš tři děti najednou?
Mě brali 12 vajec, z toho byla 3 embrya. Dve jsem nechala zavést a mám dvojčata, poslední byl na KET ten nevyšel

Mis2
Nováček 4 příspěvky 09.12.18 20:35
Imunologie

Ahoj holky

Chtela jsem se zeptat jestli Vam v CARu pred 1. IVF (ci dokonce inseminaci) udelali oboum imunologicke vysetreni??
Jde o to ze jsme v breznu podstoupili jiz druhe IVF a opet neuspesne (spise katastrofa protoze jsem odovulovala pred odberem :roll: )
No a pak jsme si dali pauzu, trochu se vzpamatovat protoze to druhe nas opravdu semlelo :(
Ale chteli jsme na doporuceni zname udelat imunologicke testy, ktere nam teda udelali a manzelovi do zpravy napsali ze je tam nejaky zanet ktery je potreba dolecit u praktickeho lekare… takze sel na urologii a tam mu rekli ze tam zanet je a ze je to asi podezreni na chlamydie a ze potrebuji vysetreni i u me… takze se chystam na gyndu abychom vedeli co a jak..
Kazdopadne me tedg velmi zarazilo ze nam tyto testy nikdo neudelal drive… 8o
Rozhodne na dalsi pokus chceme jit jinam ale rada bych vedela zda je to bezne ze si o to v podstate clovek musi rici??
Dekuji
 M.

elena.78
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 10.12.18 08:17

Nám před IVF dělali základní vyšetření- mně fsh, tsh, atd., partnerovi spermiogram. V rámci spg vyšetřili leukocyty, ty měl zvýšené, takže pravděpodobně zánět v těle.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Tanečník a přítel Polívkové Kurtiš zavítal na večírek StarDance, domů nešel rovně

Finálový večer taneční show StarDance si nemohl nechat ujít ani Michal Kurtiš... číst dále >

Červená, barva Vánoc a krveprolití: Jak budou vypadat trhy v roce 2025

Zlatá, zelená a červená. Tradiční barvy Vánoc, z nichž ta poslední jmenovaná... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >