Pročurané plenky - jak počítat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

aduska912
Stálice 94 příspěvků 11.03.18 17:04
pročurané plenky - jak počítat

Ahoj, ráda bych se zeptala jakým způsobem se počítají pročůrané pleny? musí být plena hodně nasáklá a těžká nebo stačí jen když je do ní párkrát načůráno?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

misuled
Kecalka 224 příspěvků 11.03.18 17:08

@aduska912 počítat kvůli čemu? počůrana plena se snad vymění a nenechává se „pročůrat“, ne?

aduska912
Stálice 94 příspěvků 11.03.18 17:10

Počítají se proto, aby se poznalo jestli dítě dostatečně pije mléko

misuled
Kecalka 224 příspěvků 11.03.18 17:11

@aduska912 pak „normálně počůrané“ a ne pročůrané
jak je staré?

aduska912
Stálice 94 příspěvků 11.03.18 17:12

3 měsíce

megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 11.03.18 17:13

Trochu divná otázka ne :D Tak buď je počůraná, nebo není - a je snad jedno, jak moc, copak vy necháváte dítě půl dne v jedné plence? :think:

aduska912
Stálice 94 příspěvků 11.03.18 17:16

Jde mi o to, že se uvádí, že má být 6-8 počůraných plen, ptám se jak moc musí být počůrané, protože dcera těch 6-8 plen počůraných má, ale nejsou nijak extra těžké, tak mám strach jestli to můžu počítat

misuled
Kecalka 224 příspěvků 11.03.18 17:16

@aduska912 měnili jsme kdykoliv jsme zjistili, že je mokrá a ani si u malého miminka neumím představit, že je plína těžká. Takže bych to brala normálně, že je potřeba 6× od rána do večera přebalit počůranou plínku (nebo jaký ten počet má být). Nevím, jaký máte konkrétně problém s kojením. Nepřijde vám miminko hladové kvůli spurtu? Nebo nepřibírá?

misuled
Kecalka 224 příspěvků 11.03.18 17:17

@aduska912 jo, takhle je to určitě v pořádku

megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 11.03.18 17:17

Určitě nemusí být těžké, stačí, když jsou počůrané. A být vámi tak to takhle určitě nehrotím a nepočítám ;) pokud by čůrala málo, tak to poznáte… Navíc by brečela hlady, pokud by měla hlad apod., takže jako počítat počůrané pleny je nesmysl ;)

Elishka1
Ukecaná baba ;) 2130 příspěvků 11.03.18 17:26

Stačí asi i čůrnutí, protože mi laktační říkala, že u jednorázových jich stačí napočítat méně než u látkových, kde je vidět každé čůrnutí

ElisC
Zasloužilá kecalka 840 příspěvků 11.03.18 17:56

@aduska912 taky jsem několikrát přemýšlela, co se bere jako počůraná plena. Řekla bych, že plenu měním, když je 2× počůraná.

mgdln
Závislačka 4084 příspěvků 11.03.18 18:16

To je přesně důsledek těch tabulek a podobných odborných rad.
Jako pokyn ke sledování množství vyčůraných tekutin u mimina mě to také zarazilo, termín počůraná plena jsem vyhodnotila jako hodně široký pojem a pustila to hned z hlavy.

Seriózní děšení novomatek by alespoň mohlo vypadat tak, že když sestra vypustí tento pokyn z úst, měla by u toho rovnou držet jednu z těch počůraných plen. Myslím, že na novorozeneckém o ně není nouze. :lol:

mrav
Ukecaná baba ;) 1180 příspěvků 11.03.18 20:47
@megy.misa píše:
Trochu divná otázka ne :D Tak buď je počůraná, nebo není - a je snad jedno, jak moc, copak vy necháváte dítě půl dne v jedné plence? :think:

Souhlas. Po každém kojení by se měla plenka vyměnit.

Aradhell
Zasloužilá kecalka 923 příspěvků 14.03.18 02:11

@aduska912
Ehm, počurana plena je počurana plena :D pokud kojis, lepší ukazatel je vážení před a po kojeni

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s Františkem Strakou: Nemít rodinu, dopadl jsem jako Pergl

František Straka (59) je bezpochyby jednou z nejzajímavějších postav českého... číst dále >

Velká očekávaní ohledně filmu Dukla 61: Něco tak dobrého ČT neudělala!

Je 7. července 1961 a v havířovském dole začne hořet. Nejdřív je cítit pach... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šaty Meghan Markle vznikaly stovky hodin. Víc než Kate za ně neutratila

Odkaz na éru Audrey Hepburnové, přísný dress code i jednotlivé země... číst dále >

Obchod se zdravím. Dokument odhalil nebezpečí alternativní léčby v Česku

Alternativní léčitelství se stále častěji stává poslední možností pro ty,... číst dále >

Reklama