Prodat dům, nebo si ho nechat?

Anonymní
3.5.20 17:40

Prodat dům? Nebo nechat ?

Hezké odpoledne.
Navážu na příspěvek níže - také bydlíme na Karvinsku.
Ale - krajina je poddolovaná. Každou chvíli je otřes, praskaji nám stěny (dům po rekonstrukci) teď se má dolovat v dalších 2 částech města…některé části města jsou srovnané se zemi, jsou tam znatelné propadliny.
Viz. fotka - zatopené stromy, kdysi tam bývala část města.
Do toho se má příští rok spustit spalovna nezrecyklovatelných plastů. Odliv obyvatelstva je zde znatelný, zůstává zde starší a pak nepřizpůsobivé obyvatelstvo vesměs. Uvažujeme že dům prodáme - dokud má cenu. Nebo si jej ponechat?. Jaký je váš názor? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10097
3.5.20 17:46

Pokud za to, za co to tady prodáte, něco jinde koupíte, tak asi prodat, podle toho, cos napsala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50119
3.5.20 17:46

Nechysta se u vas odkup nemovitosti sachtou? To je za trzni cenu, nasobeno nejakym koeficientem. Mame zname v doubrave, resili to takto.
Jinak je otazka, jestli je vas dum prodejny a za kolik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.20 17:49

@matkabagristy zatím nechystá, bydlíme ve Fryštátě. :? Kdyby to vykupovali, neváháme. Takhle se bojím že spíše bude dům časem neprodejný :pocitac: je to mezi dvěmi částmi, kde se má dolovat, při minulém otřesu mi spadly skleničky z obývací stěny a rozbily se :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
471
3.5.20 17:50

Prodala bych :? casem to bude horsi..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.20 17:52
@Anonymní píše:
@matkabagristy zatím nechystá, bydlíme ve Fryštátě. :? Kdyby to vykupovali, neváháme. Takhle se bojím že spíše bude dům časem neprodejný :pocitac: je to mezi dvěmi částmi, kde se má dolovat, při minulém otřesu mi spadly skleničky z obývací stěny a rozbily se :roll:

A teď je prodejný? Vzhledem k tomu, jak je Karviná hnusná, bych ho prodala a koupila si jinde, když to jde. A pokud není problém s prací. Už jen to ovzduší.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.20 17:56
@Anonymní píše:
A teď je prodejný? Vzhledem k tomu, jak je Karviná hnusná, bych ho prodala a koupila si jinde, když to jde. A pokud není problém s prací. Už jen to ovzduší.
:potlesk: :D no, ve srovnání s okolními městy (Orlová, Bohumín) mi připadala ještě jako výhra :lol: s prací pravda, také nic moc. Ani ti lidé tu nejsou zrovna nejpříjemnější :nevim:
  • Citovat
  • Nahlásit
1799
3.5.20 18:01

Já jsem se do Karviné vrátila, jsem tu prostě doma :nevim: Všude je něco. Jinak zakladatelko, před koronou se domky v Karviné celkem dobře prodávaly, ale ve Fryštatě, to bude asi nějaká stará zástavba? Pracovat a platit životní výdaje se musí všude. Kde pracujete? Kam chcete jít? Jinak mám v okolí známé, co se vrátili i z Prahy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.20 18:06

@Sue2008 a kde jste bydlela? :) je to starší dům, ale po rekonstrukci, ještě chybí nová fasáda.. Já pracuji jako účetní, manžel podniká. Uvažujeme někam nejblíže k Javorníku, ale i Jižní Čechy. Nejsme ještě rozhodnutí :nevim: Manžel je astmatik, respirační potíže, bere plno léků tak někam kde ten vzduch není až tak špatný :* ;)

• Citovat
  • Nahlásit
2082
3.5.20 18:14

Prodej teď dokud to jde ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.20 18:20

Prodala bych, kdyby to šlo. Ale popravdě zákon je postaven tak, že neskutečně chrání kupujícího, ale ne prodávajícího. :cert:
Moje mamka prodávala náš RD a pořád ji bombardoval kupující s nějakýma kravinama a to doslova a do písmene. :cert: Barák uvnitř zlikvidoval, že jeho cena klesla o nemalou cenu a pak chtěl dům vrátit a ještě chtěl zaplatit po mámě odškodné. :cert: :cert: :cert: :cert: :cert: :cert: :cert:
A světe div se, podle zákona kupující má nárok snad do 5 let dům vrátit (už si to přesně nepamatuji, ale tak to říkal právník). :cert:
Bohužel mamka udělala chybu. Prodejní smlouva na dům nebyla dobře napsána a další věc je, že pak měla blbého právníka. Kdybych se do toho nevložila, tak ještě mamka vyplatí toho zloděje z domu.
Takže nakonec dům si odkoupila za cenu, za kterou jim ho prodávala. :cert: Takže ten vypečenej páreček zničil dům a zahradu, bydlel tam vlastně zadarmo a ještě chtěli odškodnění. :lol:
A proč to píši. Museli byste mít dobře postavenu smlouvu a hlavně si myslím, že by dobudoucna, až by se to novým majitelům rozleželo v hlavě s praskáním zdí atd., tak byste z toho mohli mít pěknou polízanici, kdyby se ozvali… :nevim:
Ale popravdě. Nikdo snad není taková hyena jako ty, co si koupili od mamky RD a využívali mamky dobroty. No jo no, pak mamka zjistila, že se zadlužili až na půdu a brali si půjčky a tak proto si začali vymýšlet všechny možné kraviny… :cert:

Příspěvek upraven 03.05.20 v 18:23

• Citovat
  • Nahlásit
1799
3.5.20 18:22
@Anonymní píše:
@Sue2008 a kde jste bydlela? :) je to starší dům, ale po rekonstrukci, ještě chybí nová fasáda.. Já pracuji jako účetní, manžel podniká. Uvažujeme někam nejblíže k Javorníku, ale i Jižní Čechy. Nejsme ještě rozhodnutí :nevim: Manžel je astmatik, respirační potíže, bere plno léků tak někam kde ten vzduch není až tak špatný :* ;)

Olomouc, Zlín, Ostrava…my máme teda ještě kulturní vazby k polskému pohraničí a manžel je taky karviňák, jinak bychom asi zůstali v Ostravě, kde oba pracujeme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10097
3.5.20 18:31
@Anonymní píše:
@Sue2008 a kde jste bydlela? :) je to starší dům, ale po rekonstrukci, ještě chybí nová fasáda.. Já pracuji jako účetní, manžel podniká. Uvažujeme někam nejblíže k Javorníku, ale i Jižní Čechy. Nejsme ještě rozhodnutí :nevim: Manžel je astmatik, respirační potíže, bere plno léků tak někam kde ten vzduch není až tak špatný :* ;)

V tom případě bych asi neváhala a šla. Kde máte zbytek rodiny?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5293
3.5.20 18:51

Upřímně holky, kdo by to koupil, a hlavně za jakou cenu, když je to tam takové jaké je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
373
3.5.20 18:52

Pocházím od tama a šla bych dokud to jde :nevim:. Většina lidí co znám a měli možnost odejít odešli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat