Programovaný porod 3 těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lady Vju
Ukecaná baba ;) 1808 příspěvků 21.01.18 14:53
Programovany porod 3 těhotenství

Ahojky, jsem po čtvrté těhotná a rodit budu potřetí měla jsem před tím zamlkly potrat.Jsem 38tt ve středu to už budu 39tt jdu na kontrolu už do porodnice a chtěla bych se domluvit na programovany porod jelikož mi strašně otykaj nohy ani boty už neobuju a hlavně nechci opět přenášet jako obě děti. Jaký máte názor na programovany porod? JÁ už na ty nohy fakt nemůžu :,(

Reklama

Reakce:

Jahudka82
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 1 inzerát 21.01.18 15:35

Myslis jako vyvolavany? No v pripade ze bys mela podezreni na preeklampsii, viz otoky, tak by to v uvahu pripadalo, ale jeste bys musela mit ty bilkoviny v moci zvysene…tak treba ti jen udelaj Hamiltona aby se to popostouchlo… on ten vyvolavanej porod taky neni buhvijaka hitparada, kdyz neni telo a mimco připravené…

blobfish
Závislačka 4415 příspěvků 21.01.18 15:43

@Lady Vju Myslíš porod vyvolaný v určeném termínu? Vyvolávání porod má svá rizika a připadá mi docela šílené podstupovat je jenom kvůli otokům (jiná situace by byla, kdyby otoky byly příznakem nějakého jiného problému, který by se dal vyřešit jen ukončením těhotenství). I když uvážím možné negativní důsledky jen z hlediska pohodlí matky, sice se rychleji zbavíš otoků, ale postupuješ zvýšené riziko použití kleští v závěru porodu (s nástřihem až nevímkam) nebo sekce, což mi teda připadá horší. Ale nešla bych do toho především kvůli miminku.

Edita27
Ukecaná baba ;) 2226 příspěvků 21.01.18 16:02

Měla jsem špatné zkušenosti s prvním porodem-přenášení, nakonec stejně vyvolávali a syn se málem udusil plodovkou, která byla zkažená-proto jsem si stála za vyvolávaným porodem, nechtěla jsem čekat a zase riskovat co se stane. Kdyby s tím ale nesouhlasili doktoři tak do toho nejdu. Dcera se narodila vpořádku, druhý porod užasnej, rychlej. Bez nástřihu a žádných komplikací…Takže pokud dr. řekne, že jste oba připraveni tak v tom nevidím problém. Ale počkala bych do termínu.

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1567 příspěvků 21.01.18 16:20

No za mě jen tak ne, vyvolávání může být dost šílený s řadou vážných komplikací, jako třeba u mě. A to bylo v termínu.

Lady Vju
Ukecaná baba ;) 1808 příspěvků 21.01.18 17:12

No JÁ uz měla vyvolavane 2porody kvůli přenášení a žádné komplikace nebyly. Dcera se narodila za 9hod po tabletce a syn za 3hod.No uvidím co mi řeknou v porodnici.

Lady Vju
Ukecaná baba ;) 1808 příspěvků 21.01.18 17:12
@sladke-mameni píše:
No za mě jen tak ne, vyvolávání může být dost šílený s řadou vážných komplikací, jako třeba u mě. A to bylo v termínu.
A jaké si měla komplikace?

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1567 příspěvků 21.01.18 19:36

@Lady Vju Po zavedení tablety hned silné kontrakce po 5 min, do dvou hodin už po minutě. Kontrakce byly silné, ale neefektivní, otvírala jsem se pomalu a synovi padaly ozvy. 6hodin kontrakcí po minutě i míň, ručně mi roztahovali branku abych se rychleji otevřela, protože ozvy byly špatné, nakonec jsem musela tlačit otevřená jen na 7cm, Kristellerovy exprese na břicho (podlitiny jsem měla ještě několik měsíců), kleště a syn po porodu nedýchal. To jen tak ve zkratce..

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1567 příspěvků 21.01.18 19:38

Ještě dodám že kvůli ozvám jsem musela být skoro pořád vleže na monitoru a byla jsem hodně potrhaná uvnitř. Venku jen nástřih. Všechno bez jakýchkoliv léků na bolest.

Lady Vju
Ukecaná baba ;) 1808 příspěvků 21.01.18 20:19

@sladke-mameni No mi taky rychle nastoupili kontrakce silné asi po minutě u syna me taky roztahovali ale narodil se za 3hodiny po tabletce

Lady Vju
Ukecaná baba ;) 1808 příspěvků 21.01.18 20:20

@sladke-mameni A syn je teda v pořádku?

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1567 příspěvků 21.01.18 20:39

@Lady Vju Naštěstí je v pořádku, stačilo prodechnout ambuvakem, ani další vážné komplikace nenastaly u něj naštěstí.. už je mu rok a půl a je to úplně normální kluk :) Ale ne všichni mají po takovém průběhu porodu takové štěstí. U nás se nakonec ukázalo že vyvolávání nutné nejspíš nebylo, syn nebyl hypotrofický jak se doktoři domnívali, plodovka byla nezkažená. Bez vážné zdravotní indikace bych do toho už ale nešla.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Osudová žena Kaira: Bolest z rozchodu ukrývá mezi řádky na Instagramu

Kaira Hrachovcová (43) se letos na jaře rozpadlo manželství a ačkoliv rány... číst dále >

Hořká kapka pro Thomase Marklea: Matka Meghan se stěhuje do Londýna!

O Meghan Markle (37) se v posledních měsících dozvídáme především kvůli... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dress code nemusí být v létě peklo. Pět tipů, jak na něj vyzrát

Formální oblečení může být pro někoho v parném horku jako noční můra. Dlouhé... číst dále >

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Reklama