Reklama

Sanitkou do porodnice, partner

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

23tinka23
Povídálka 39 příspěvků 19.01.18 18:41
Sanitkou do porodnice,partner

Ahoj, chci se zeptat. S partnerem nemáme auto, porod může přijít každým dnem, takže asi sanitkou. Kdy ji mám zhruba tak volat? Jsem z Českých Budějovic, do nemocnice je to tak 15-25 minut, podle dopravní situace. A když zavoláme 155, vemou se mnou i přítele, nebo ten se bude muset dopravit sám? Taxíkem se mi moc nechce, aby se mnou dotyčný nejel třeba jak prase, když zjistí že veze těhotnou :-D

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reklama

Reakce:

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 19.01.18 18:44

Přítel se nejspíš bude muset dopravit sám.

Tichošlápek
Extra třída :D 10088 příspěvků 19.01.18 18:45

Pritele nevezmou. Volala bych při kontrakcich po pěti minutách, pokud je to první dítě.

Halamka
Závislačka 3572 příspěvků 1 inzerát 19.01.18 18:45

Pritele urcite nevezmou.
Uprimne-pokud to neni akutni porod nebo neni rodicka v nejake nepristupne oblasti, je podle me zbytecne volat sanitu. Ta je preci jen primarne pro lidi ohrozene na zivote.
Ja taky nemela odvoz, jela jsem taxikem.

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.18 18:48

Rychlá není žádný taxík, pokud nebudeš mít komplikace tak si zavolej taxi, nechápu proč by s tebou měli jet nějak špatně…

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.18 18:49
@Halamka píše:
Pritele urcite nevezmou.
Uprimne-pokud to neni akutni porod nebo neni rodicka v nejake nepristupne oblasti, je podle me zbytecne volat sanitu. Ta je preci jen primarne pro lidi ohrozene na zivote.
Ja taky nemela odvoz, jela jsem taxikem.

taky jsem jela taxíkem, nechápu jak to někoho může vůbec napadnout, možná i pro to že mám v rodině lidi co s tou sanitkou jezdí a sami kroutí hlavou když musí vézt nějakou, které sotva začaly kontrakce :roll:

ngauruhoe
Zasloužilá kecalka 943 příspěvků 19.01.18 18:49

Nepocitej s tim, ze by Te sanitka vezla nejak opatrne. To uz asi spis ten taxikar bude za Tvoje penize poslouchat, ze ma jet pomalu.

BaMaK
Závislačka 2804 příspěvků 49 inzerátů 19.01.18 18:51

@23tinka23 RZP neni od toho aby vozila porod, ktery neni komplikovany, prekotny…to, ze nemate auto neni duvod blokovat zachranku, muze chybet nekomu, kdo ji opravdu potrebuje. Pritele nevezme. Domluv si nekoho z rodiny, kamarady, taxi…

23tinka23
Povídálka 39 příspěvků 19.01.18 18:53

Tak dík za odpovědi :potlesk: a některé si můžete tu uštěpačnost odpustit, pouze jsem se zeptala. Děkuji

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 34 inzerátů 19.01.18 18:53

Ani by mě nenapadlo volat si sanitku, pokud by nešlo o překotný porod. Nějaký soused nebo kamarádka by se nenašli, když nechceš taxíkem?

niki V
Ukecaná baba ;) 1520 příspěvků 19.01.18 18:57

@23tinka23 jeď taxanem to máš nejlepší ;)
Já sice rychlou jela ale já měla abrupci placenty a krvácela jsem, bylo to akutni a manžela nevzali do sanitky, jel za nami svym autem.

Jindriska88
Kecalka 219 příspěvků 19.01.18 18:59

Mam osobni zkušenost. Sanitka odveze jen tebe, partner se musí dopravit vlastním způsobem. Kontrakce nejlépe po 5 minutách. Hlavne klid, okolnosti kde, kdy se porod rozjede nikdo neví.

Uživatel je onlinearinecka
Závislačka 4667 příspěvků 19.01.18 19:00

@23tinka23 Proč bys měla volat rychlou? Představ si že by jí volala každá rodička, to by sanity lítali jen pro ně :mrgreen: Buď se domluv s někým z příbuzných aby byl na telefonu kdyby něco nebo taxi.

andelka83
Neúnavná pisatelka 19599 příspěvků 19.01.18 19:02

K prvnímu jsem jela taxíkem, k druhému mě vezl bratr. Neměli jsme auto. Jediné co, tak jsem si pod sebe dala deku a podložku, kdyby náhodou. Rodila jsem vždycky v noci, takže jsem měla napsané kontakty na taxíky a na rodinu, kamarády a sousedy ne.

23tinka23
Povídálka 39 příspěvků 19.01.18 19:03

@arinecka jen jsem se zeptala :roll:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

V rodině Štikových jsou na nože, matka a dcera se nesnášejí kvůli kočce

Na konci září si Ornella Koktová posteskla, že její matka Monika Štiková... číst dále >

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >