Projektor, nebo TV?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
29.9.21 14:50

Projektor, nebo TV?

Ahoj, Řešili jsme jsme s přítelem, zda si pořídit televizi, nebo projektor. Bydlíme v garsonce a máme to cca 2-3 metry na dívání, já jsem spis pro TV, sice o dost dražší 10-15k za nějakou ledku, ale přítel se nadchnul pro projektor, který by dělal obraz na zeď… jenže nevím, kde jinde bychom ho jako využili. Hledam nějaké pádné argumenty, jak si to prosadit. Snob projektor sice stojí jen 2.5k ale to přeci na zdi bude strašný obraz, ne?
Prosím o Anonym, chodi tu pritelovo sestra a nepotrebuju, aby to věděla

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26195
29.9.21 14:55

Jo záleží jestli chcete spíš obrovský obraz, nebo kvalitu. Mě by se projektor líbil, ale ta kvalita je strašná :D ale do garsonky bych teda vzala televizi, to bude projektor moc velký, na to že na to máte koukat z 2 metrů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2129
29.9.21 15:02

Dlouho jsem bydlela v menším bytě, kde jsme v obýváku taky měli vzdálenost do cca 2 metrů a projektor bych si tam rozhodně nedala, protože kvalita obrazu je teda dost ubohá.
Pokud se ale rádi díváte na vybledlé detaily okořeněné křivou zdí/omítkou, tak proč ne :D
Navíc ze dvou metrů to asi nebude úplně ideální. Navíc ho budete muset navrtat někde na strop, aby nepřekážel… no přijde mi to jako hloupost.
to už bych radši investovala do televize.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3393
29.9.21 15:11

Investujte do kvalitní TV se správnou úhlopříčkou.
Ať si přítel projektor někde půjčí a vsadím boty, že ho ještě rád vrátí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.9.21 15:15

No já jsem původně chtěla oled od LG, místo 33k bych ji sehnala za 20k, ale to je prý příšerně moc a nepotrebujem takovou, prý na to večerní dívání to je zbytečný… nevím no. A projektor prý vždy vynda na stůl a z toho to pusti… jenže to zase bude muset byt porad tma doma, ne?

• Citovat
  • Nahlásit
3393
29.9.21 15:23

Mě by se ani nelíbilo mít na stálo kus bílé stěny kvůli projekci.
Co se na tom příteli tak líbí? Viděl to v reálu? Asi mu jde hlavně o cenu. Tak kupte levnější televizi, jestli na ni koukáte jen příležitostně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2129
29.9.21 15:32
@Anonymní píše:
No já jsem původně chtěla oled od LG, místo 33k bych ji sehnala za 20k, ale to je prý příšerně moc a nepotrebujem takovou, prý na to večerní dívání to je zbytečný… nevím no. A projektor prý vždy vynda na stůl a z toho to pusti… jenže to zase bude muset byt porad tma doma, ne?

Hele, já ukecala chlapa do nové televize, co jsem náhodou našla v akci. Byla to UHD Samsung „jen“ 4K, žádný oled a stála 11 tisíc. Je velká jako kráva - do nového obýváku se krásně vleze, oproti té staré tv, co jsme měli asi 8 let, je to obraz jak víno.
Tak třeba slev z nároků na oled a jdi třeba do starší a nebo do jenom UHD, 4k.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2129
29.9.21 15:34

A jo, pokud vám do bytu pere slunce, tak si budete muset koupit zatmívací závěsy, aby jste vůbec něco viděli… Projektor mi opravdu přijde jako naprostá hloupost.
Ať si ho třeba od někoho půjčí na pár dní a uvidí, jaké to bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4543
29.9.21 15:41

Projektor jsme v bytě chvíli měli, je to fakt kravina.
1. nebude se ti chtít pokaždé vytahovat projektor a všechny dráty a drbat se s tím, když si budeš chtít na chvíli něco pustit. To už radši zůstaneš u toho, že vytáhneš noťas a pustíš si to rovnou na něm.
2. kvalita je fakt hrozná. Přes den se nepodíváš na nic, potřebuješ mít tmu. Pokud nepromítáš na plátno ale na bílou zeď, je to blbý. A když koukáš na stažené filmy - což předpokládám - tak v kombinaci s projektorem a zdí je to fakt, ale fakt bída… A pokud žijete normálně někde ve městě, tak je potřeba si uvědomit, že ani večer není úplná černo černá tma - a to co v TV nebo na monitoru vidíš normálně nebo relativně dobře, na projektoru vidíš hůř.
Já jsem člověk beztelevizní. Projektor jsme měli nějakou dobu, chlap to dotáhl z práce a zkoušel, co to umí. Cíleně na koukání filmů bych si to domů nepořídila. To už bych raději vyplázla tu desítku za telku.
Jo a ještě jedna věc - aby se na to dalo dobře koukat a nikde to nezavazelo, je potřeba to mít přidělané ze stropu. S tím už je ale potřeba počítat při přípravě, protože jinak ti budou čučet ze stropu doprostřed pokoje dráty. Tohle fakt nechceš. Když to necháš někde na stolečku nebo na okně nebo prostě někde, stačí když do toho trochu drbneš a už budeš řešit obraz, nastavení, atd… a to taky nechceš. A vytahovat to, půl hodiny to chystat a štelovat, když se budeš chtít na něco podívat, to taky nechceš…
Jednodušší, uživatelsky příjemnější a lepší obraz dá TV, bohužel, je to tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
277
29.9.21 15:43

Taky záleží, jestli každý večer koukáš na ordinaci a pak filmy na Nově, to je pro tebe projektor vyloženě nesmysl. Nebo si raději sem-tam pustíš něco svého. Já mám projektor za 2,5k, promítám na malou vzdálenost z externího disku. kvalita nic moc, je to taková frajeřinka, musí být zatemněno… Ale umí i YouTube, prohlížet internet, archiv ČT, nebo rovnou z ntb-to je pak kvalita ještě horší, ale dá se. Zážitek z obrazu přes celou stěnu ti to vynahradí. Ale opravdu to je spíš nárazový zážitek se známými, vínem a popcornem, než každovečerni válení u tv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3360
29.9.21 15:49

Já tedy na projektor nedám dopustit a dost se divím předchozím komentářům, promítáme na bílou zeď ze vzdálenosti 3 metru, mám na nej v tom příhodném místě privrtanou poličku na které je vystaveny. Nad nim mám ještě jednu poličku na kterou dávám notebook nebo jiný zdroj.

Obraz je super a zvuk taky, záleží na tom, jakou mas stopu, čili na vstupu. Zvuk máme spis na minimu, kdybychom to dali na max, asi ohluchnem, takže i na venkovní promítání by to stačilo.

Mám Apeman 550 nebo tak nějak, stal kolem 4000. Je bílý, vypadá hezky, kabely po promítání bud dam do šuplíku nebo hodin dolu za skříňku, co je pod tou polickou.

Poustime si filmy většinou večer o víkendu, nebo když přijedou na návštěvu nějaké děti, tak mají všechny kino, dostanou nějaké krupky a jsou nadšené :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4029
29.9.21 15:52

Dva metry jsou málo, ale jinak nemám s projektorem v bytě a projekcí na stěnu žádný problém. Mám tedy dobré rolety, takže tma tu je. Jsou i různé nátěry, tekutá plátna apod., pokud nechceš klasický plátno.

Je dobré tu instalaci udělat pořádně napoprvé, ne jak tu někdo píše „pokaždé vytahovat kabely“… já teda projektor ani dráty pokaždé odnikud nevytahuju, jen připojím notebook.

Za mě navíc projektor na stropě nebo na poličce vypadá estetičtěji než televize… na tu se budou lidi za dvacet let koukat jako na další verzi vysavače v rohu českého obýváku ;)

Jo a bez televize nemusíš platit televizní koncesionářské poplatky. :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat