Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@Lojzísek píše: Více
No vidíš, že to jde napsat i hezky a chápavě. Kdyby jsi to takhle napsala hned, nemám potřebu se zakladatelky zastat ![]()
@SOVIČKA93 píše: Více
Ale já jsem nepsala nic strašného, ani nijak výrazně nehezky.
Tebe dle mého rozpálilo to doporučení odborníka. A za tímhle si stojím. Dle mého má zakladatelka potíže se sebehodnotou, sebepřijetím aj. Terapii nemyslím s cílem, že bude v budoucnu souložit. Ale aby to měla v sobě srovnané a mohla si hledat partnera.
Mám to tak. Mám vysokofunkční PAS a toto je jeden z projevů. Jsem ráda, že děti už mám a už se snad nikdy nebudu muset přemáhat k tělesnému kontaktu. Jiných kvalit mám dost. Naplněný život taky. A hlavně ve svém věku už vím, že se nechci nechat k ničemu nutit.
Dokud byl důvod, byla jsem ochotná občasný sex brát jako součást života. Teď už ne.
Můj ex to měl podobně jako ty, pořád to označoval jako zbytečnou ztrátu času. Nerad se i jen mazlil ( nevím jak to máš s mazlením ty). Teď má údajně novou známost, tak těžko říct, jestli to mají podobně nebo to bylo čistě mnou. Byli jsme spolu přes 10 let a nikoho přede mnou neměl.
Manžela ale bavilo sledování P a masturbace. Tebe jestli dobře chápu nebaví ani to?
Jinak musím říct, že orální uspokojení jsem u muže zkoušela asi 3× a nevím, jestli to souviselo s tím, jaký byl jeho celkový postoj k sexu, ale mně to přišlo taky nechutný ![]()
Já na tom nejsem úplně jako ty, nepřijde mi to odporné, ale ani se mi do toho bůhví jak nechce. Mám nějaké psychické problémy a sex mi přijde jako zásah do mého osobního prostoru, po orgasmu se mi chce někdy brečet. Ale naopak ráda uspokojuju manžela rukou i pusou, to mi vůbec nevadí. Ale ten kompletní sex je na mě jakoby „moc“. V průběhu sexu je mi dobře, ale potom mám smíšené pocity. I když nemáme žádný tvrdý sex, manžel mě dokaže uspokojit bez problému, tak prostě trvale jsem v takovém rozpoložení, že se držím silou vůle a ta hormonální bouře spojená se sexem mi to rozhodí. Cítím se pak taková zranitelná. Beru to ale tak, že do spousty činností se mi nechce, např. sport a taky je člověk pro udržení zdraví (v tomto případě zdravého vztahu) dělá. Asi kdyby to manžel chtěl denně, bude to problém, kdysi jsme to denně dělali, tenhle problém mám po dětech, mám toho celkově hodně naloženo, jsem trvale ve stresu, teď obvykle spolu spíme jen 1× týdně po skoro 15 letech a je to rutina, dá se to. Ale věřím, źe až se dám více psychicky do pohodý, zase se to zlepší. Pokud máš k tomu vyloženě odpor, asi to dlouhodobě přemáhat nejde. Je možné, že to s jiným partnerem bude lepší (začal chlastat předtím, než ti to začalo s ním vadit?), já si neumím představit, že mám chuť na sex s někým agresivním, ale mě se tohle u mužů vždy hnusilo, některé ženy na to naopak jsou. Najít partnera, který se smíří s nulovým sexem bude asi těžké, ale četla jsem, že jsou v zahraničí seznamky pro asexuály, tak třeba i tady v ČR se seznámit přes nějaké fórum a tak.
@Serpentini píše: Více
Hele, klidně to možné je. Já to. měla nastavené podobně. Prostě se mi nějaký muž líbil, ale ty představy nebyly spojeny se sexem. Nějak mi připadalo, že po tom úplném poznání všech skrytých míst a tajemství ( třeba také to, že chrápe, smrději mu nohy, potí se a podobně), už není co řešit. Takže představa upocených prostěradel a výměny tělesných tekutin mě také nelákala.
Trochu se to změnilo, když jsem chodila s budoucím manželem, ale stejně ne vždy mi to bylo příjemné a po narození dítěte už to bylo pouze z povinnosti. No, jak to dopadlo, si asi každý umí představit. Ale zkrátka ano, jsou i takoví, kterým sex zas tak moc neříká a dali by přednost tomu dívání se na televizi ruku v ruce.
Mám partnerku, která taky sex nepotřebuje..ne že by se jí vyloženě hnusil, spíš si na něj nedokáže najít prostor.
Jako partner jsem z toho byl dost zoufalej hlavně proto, že nedokázala říct na rovinu, že sex nepotřebuje a že žádný nebude.
Vždycky to bylo „dneska ne, až o víkendu“, „až nebudu unavená“ „až se pár dní vyspím“.
Před 5 lety jsem jí řekl, že propříště přenechávám sexuální iniciativu na ní, že sex bude kdykoliv si ona řekne, že chce a odstěhoval jsem se na pohovku.
Občas přijde s tím, že chce abych spal v ložnici, ale myslí tím opravdu jen spánek a ne sex. A stejně mě většinou vyhazuje že moc nahlas dýchám😀.
Ale není, to jednoduché na tohle jako partner, který by měl normálně o sex zájem, přistoupit a vnímám to jako velké sebeomezení.
Buď maximálně otevřená a upřímná ohledně toho, že partner nemá se společným sexem počítat, nevymýšlej falešná až a počítej s rozchodem, protože tohle fakt vydrží málokdo
@Anonymní píše: Více
Tady jsem nepobrala tu část s tím že se chlap potí. Takže tě ten chlap přestal přitahovat jakmile jsi ho blíž poznala a viděla, že to je normální člověk a ne nějaká nadpozemska entita? Zajímavý. Mě by zajímalo jestli je tohle vrozený nebo to vzniká problémy v rodině.
@Anonymní píše: Více
Ne opravdu nejsou všichni takové zvířátka. My měli období bez sexu a manzel to zvládnul i kdyz mu to chybělo.
K dalšímu partnerovi bych byla upřímná a hledala mezi asexualy.
@Anonymní píše: Více
Ne neda se tak zit, najdi si nekoho, kdo to potobe cbtit nebude, takovych chlapu je:)
Myslím, že skutečně asexuálních lidí není v populaci moc. Daleko víc bude lidí, kteří převzali nějaké přesvědčení ohledně sexuality (typicky třeba „sex je nečistý/moje pohlaví je nečisté/jeho pohlaví je nečisté“), které jim brání být ve spojení s vlastní sexualitou zdravým způsobem. Hodně napoví to, když si zpětně uvědomíme, jak se k sexualitě, ale i k roli ženy a muže ve vztahu, stavěli naši rodiče. Problém může být negativní postoj (např. „to je prostě něco, co musíš přetrpět“), tlak na výkon („mužům jde jen o sex, tak v něm musíš být dobrá, jinak ti uteče za jinou“) a nebo třeba výrazná nerovnováha v rozdělení moci (sex může mít pachuť podřízení se silnějšímu)… Samozřejmě ve hře jsou i sexuální traumata typu zneužívání. Velmi často je vědomá mysl vytěsní a absolutně zablokuje, takže si je ani nepamatujeme… Každopádně pokud člověk ví, že to takhle má a že nebude ochotný druhému poskytovat sexuální uspokojení, tak by se rovnou měl zaměřit na hledání podobně nastaveného člověka. Jsou i seznamky pro lidi, co sex mít nechtějí. Mám v okolí spokojený manželský pár. Je jim třicet, mají jedno dítě (stálo je to dost přemáhání se k němu odhodlat) a žádný sexuální život. Ani jeden necítí tlak na to, že by měl být jiný a vše je ok. A je to tak proto, že hledali někoho, kdo bude ladit. Za mě je to svého druhu zrada, pokud v něčem takhle vybočuju a nezmíním to. Potenciální partner by něco takového měl prostě vědět, aby se mohl rozhodnout, jestli chce něco takového podstupovat… Takže na tom, že nechcete sex, není nic špatného. Na tom, že ohledně toho nejste od začátku zcela upřímná, je špatně dost…
Asexuálních mužů je poměrně dost. Zejména po nějaké době ve vztahu, když se ženská okouká ![]()
Mam to podobně. Sex jsme neměli uz asi 3 roky. Byly nejake potíže, manžel se zachoval tak, ze jsem chtela rozvod. Nakonec jsme spolu zůstali, ale intimita uz je fuč. Ono to teda nikdy nebyla žádná hitparáda, ale mně to nikdy nevadilo, nepotrebuju to. Vím, ze manzel ted trpí. Nabízela jsem mu hned několik řešení, ale on vsechny odmitl. Milenka, privát, volné manželství, rozvod.. nic nechce. No tak asi chce trpět, nebo nevim. Třeba uz nějakou milenku ma, jen mi to nechce rict. Chápu, ze ma tu potřebu, ale ja to proste nechci a přemahat se nehodlám. Abych to pretrpela, pravidelně, jen aby byl spokojenej… to by se snad nemohlo líbit ani jemu.
Ja mám takú partnerku. Už je to 5 rokov čo sa trápim. Mám smolu lebo na milenku nemám odvahu a taktiež nedokážem ju opustiť lebo inak je ku mne dobrá. Ja som sexuálny tvor mám často potrebu. Najhoršie je že ja som netušil že to takto dopadne. Na začiatku prvé mesiace sme sa milovali vždy. Teraz tak raz za dva mesiace má chuť. Inak hovorí že je duchovne založená a sex je na poslednom mieste. Ja som zúfalý nešťastný a v patovej situácii. Ona hovorí že jej to stále viac znechucujem keď jej prejavujem túžbu. Tak ja už neviem, ja som proste taký a nechcem žiť s priateľkou ako so sestrou. Som frustrovaný a smutný. Riešenie to nemá. Prečo hneď na začiatku to nepovedala že sex nepotrebuje.
trápim sa, prepadol som pornu čo jej extrémne vadí samozrejme, milenku by nikdy nedovolila ale sex taktiež vždy odmieta. Je to ťažké keď vás partnerka v 95% prípadoch odmietne, cítim sa ako špinavý potkan. Psychika v čudu. Kríž na zemi. Samozrejme aj zdravie v čudu. Je mi 30 jej 40