Reklama

Projevy rakoviny plic

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.18 09:33
Projevy rakoviny plic

Ahoj,

mám pocit hlenu v krku, samovolně nekašlu, když si „nuceně“ odkašlu, cítím hlen, občas mě šimrá vzadu v krku. Plíce a průdušky poslechově čisté. Nicméně tento pocit mám již přes rok. KOuřím 2 roky (po 6leté pauze, před tím 9 let). Nezadýchávám se, krev neplivu, jen občas světle zelené hleny, nebo jen průhledné. CXítím, jak mě to někde vzadu dráždí, ne vždy…
Může být tento pocit zahlenění projevem raka plic?
Je mi 34 let.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Emimin7
Echt Kelišová 8757 příspěvků 27.01.18 09:45

To bez vysetreni nemuzes nikdy vedet, takze nema smysl se takhle ptat. A jestli to muze byt projev rakoviny? Muze a nemusi. Presne proto nema smysl se ptat.

srpen89
Ukecaná baba ;) 1694 příspěvků 27.01.18 09:59
@Anonymní píše:
Ahoj,mám pocit hlenu v krku, samovolně nekašlu, když si „nuceně“ odkašlu, cítím hlen, občas mě šimrá vzadu v krku. Plíce a průdušky poslechově čisté. Nicméně tento pocit mám již přes rok. KOuřím 2 roky (po 6leté pauze, před tím 9 let). Nezadýchávám se, krev neplivu, jen občas světle zelené hleny, nebo jen průhledné. CXítím, jak mě to někde vzadu dráždí, ne vždy…
Je mi 34 let.

Ne, tohle nejsou projevy rakoviny plic. Ale nejjednodusi je nechat si udelat RTG plic. Otazka par minut a budes mit jasno ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.18 10:03
@srpen89 píše:
Ne, tohle nejsou projevy rakoviny plic. Ale nejjednodusi je nechat si udelat RTG plic. Otazka par minut a budes mit jasno ;)

Já ho měla před rokem, nebo nějak vloni během roku a ok. Nevím jestli je to subjektivní pocit zahleneni nebo fakt. Záchvaty kašle nemám, ale když odkašlu, cítím to v krku.

srpen89
Ukecaná baba ;) 1694 příspěvků 27.01.18 10:13
@Anonymní píše:
Já ho měla před rokem, nebo nějak vloni během roku a ok. Nevím jestli je to subjektivní pocit zahleneni nebo fakt. Záchvaty kašle nemám, ale když odkašlu, cítím to v krku.

Jedina moznost je nechat se vysetrit. Cum driv, tim lip. Ona totiz vetsina rakovin je zpocatku bezpriznakova, stejne tak rakovina plic. Proto se to často zjisti, az kdyz je pozde. Chtelo by to rtg, vysetrit sputum na kultivaci, tbc atd… Sla bych k praktikovi.

Sofierules
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 27.01.18 10:28
@srpen89 píše:
Jedina moznost je nechat se vysetrit. Cum driv, tim lip. Ona totiz vetsina rakovin je zpocatku bezpriznakova, stejne tak rakovina plic. Proto se to často zjisti, az kdyz je pozde. Chtelo by to rtg, vysetrit sputum na kultivaci, tbc atd… Sla bych k praktikovi.

Opravdu? onkologické onemocnění je příznakové, jen lidé příznaky ignorují, nepřikládají jim váhu nebo je bagatelizují nebo nechtějí jít na vyšetření

Andy27
Kelišová 6238 příspěvků 27.01.18 10:35

Zeleny hlen spis ale ukazuje na chronicky zanet? brinchitida?

Andy27
Kelišová 6238 příspěvků 27.01.18 10:37
@Sofierules píše:
Opravdu? onkologické onemocnění je příznakové, jen lidé příznaky ignorují, nepřikládají jim váhu nebo je bagatelizují nebo nechtějí jít na vyšetření

Ano je..to mi rikala i plicarka..protoze plice nemaji nervova zakonceni..nic necitite..vetsina onkologickych pacientu si pak jen stezuje..na pocit ze maji neco na plicich. a vykaslavani treba uplne nazacatku neni…

Andy27
Kelišová 6238 příspěvků 27.01.18 10:40
@srpen89 píše:
Ne, tohle nejsou projevy rakoviny plic. Ale nejjednodusi je nechat si udelat RTG plic. Otazka par minut a budes mit jasno ;)
spis ct..rtg mali nador nemusi ukazat

sucuba
Kecalka 151 příspěvků 27.01.18 10:40
@Anonymní píše:
Ahoj,mám pocit hlenu v krku, samovolně nekašlu, když si „nuceně“ odkašlu, cítím hlen, občas mě šimrá vzadu v krku. Plíce a průdušky poslechově čisté. Nicméně tento pocit mám již přes rok. KOuřím 2 roky (po 6leté pauze, před tím 9 let). Nezadýchávám se, krev neplivu, jen občas světle zelené hleny, nebo jen průhledné. CXítím, jak mě to někde vzadu dráždí, ne vždy…
Je mi 34 let.

A co takhle přestat kouřit, když se proti tomu telo brání?

srpen89
Ukecaná baba ;) 1694 příspěvků 27.01.18 11:06
@Sofierules píše:

Opravdu. Proto je tak dulezita prevence. Kdyz zacne mit pacient priznaky, byva vetsinou uz pozde. Vidim to dnes a denne. Bohuzel. :?

srpen89
Ukecaná baba ;) 1694 příspěvků 27.01.18 11:10
@Andy27 píše:
spis ct..rtg mali nador nemusi ukazat

CT samozrejme ;) Ale az ve druhe fazi vysetrovani, az kdyz RTG neni v poradku. S kaslikem te nikdo na CT hned neposle. Nevim, jak maly nador mas na mysli, ale RTG odhali i miniaturni, nekolikamilimetrovy nador. Tak nevim jak maly myslis ty. :nevim:

Příspěvek upraven 27.01.18 v 11:12

zudina
Ukecaná baba ;) 2118 příspěvků 27.01.18 11:11

Podle me mas bronchitidu, ale prestala bych kourit

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.18 11:20

@srpen89 prevenci dodržuji. vždy žádný problém. takže myslíš, že hned na začátku by se to takto neprojevovalo? že by spíše byla náhoda, kdybych takto hned v počátku si rakovinu plic dokázala odchytnout?
Není to nic, co by mě nutilo ke kašli, spíš já sama, se „nutím“ do odkašlání…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Co říká rodina Meghan Markle na královské dítě? Třepou se na něj jak supi

Je to den, co Kensingtonský palác vypustil šťastnou novinu do světa. Necelých... číst dále >

Ivo Rittig se vyšňořil k soudu kvůli tunelování, na cestu se posilnil Moëtem

Lobbista Ivo Rittig je dnes na soudním projednávání ohledně kauzy údajného... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >