Projímadlo pro 2leté dítě?

Anonymní
15.12.20 11:43

Projimadlo pro 2 letrdítě?

Zdravím.. syn má 2,5 let a má zácpu. Už tři dny nemůže vytlačit to co tam má. Má to úplně na krajíčku a já už nevím co mám dělat. Zkoušela jsem mu pomoct stlačením nohou k břichu, to tlačí ale prostě to je „zašprajclé“. Zkusila jsem forlax i laktulozu ale nic nezabralo jelikož tam má ten špunt. Doktorce se nemůžu dovolat. Mám doma Laxygal, ten mi vždy pomohl bez nějakých křečí, podává se večer před spaním. Jsou to kapky, projímadlo… Myslíte, že by mu to mohlo pomoci? Potřebuji aby se mu rozpustila celá stolice.. Jsem už fakt zoufalá, syn pořád kňourá ani nespí, nechce jíst

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4949
15.12.20 11:46

Zavolej do nemocnice, ale myslím že tam spíše už budete muset jet!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24333
15.12.20 11:52

Glycerinový čípek jsi zkoušela?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10127
15.12.20 11:56

Kup mu v lékárně glycerinové čípky, ty působí přímo v místě, stolici změkčí. Ale nepočítej s tím, že se rozpustí, jen změkne. Projímadlo a tím pádem i Lactulosa je účinnější ve střevech a u takhle malého dítěte bych ho v životě nepoužila. Pokud by ani čípek nepomohl, tak fakt doktora nebo nemocnici, tam mu pomůžou

Příspěvek upraven 15.12.20 v 11:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.12.20 11:57

@Aduš8 Ty jsme kdysi zkoušeli ale vůbec nepomohly. Měla jsem je i já při zácpě v těhotenství a nezabralo to

• Citovat
  • Nahlásit
19170
15.12.20 12:14

Kup v lékárně Easylax, je to něco jako projímadlo, ibiškový olej, který se aplikuje přímo do zadečku. Změkčí tvrdou stolici a funguje jako lubrikant. Velmi se mi to osvědčilo právě na tvrdou a šprajclou stolici. Dcerka na to hodně trpěla. Vnitřně užívaný projímadla nedávej, ty to spíš zhorší. Dobrý by byl i klystýr, ale ten easylax děti dobře snášejí, je to v aplikátorech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5019
15.12.20 12:14

Kolik jsi dala toho Forlaxu a kdy? Bolí ho břicho nebo má nějaké evidentní problémy? Já mam skoro tříletou holku, která odmítá tlačit, vždy má zácpu a sáček Forlaxu 2 krát denně vždy pomůže. Trápí ho to často, nebo je to poprvé?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.12.20 12:24

@Janli easylax stáhli z prodeje, zkoušela jsem hledat ale nikde nemají :( a ten klystýr mohu koupiz v lékárně? Nějaký dětský? Jemu se chce kakat, ale má to tam zaseklé.. četla jsem tady v jedné diskuzi, že na to pomůže malíčkem promazat nějakou mastičkou konečník i dovnitř. Tak zkusím nejprve to :(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.12.20 12:27

@vertunka Syn trpí na zácpy co jsme začali v půl roce s příkrmy. S doktorkou jsme to řešily tisíckrát, chodili jsme na různá vyšetření střev, ultrazvuk.. ale vše v pořádku. Spíš je to blok. Když má tvrdou stolici tak nechce tlačit. Takže dávám pozor na stravu a dávám mu trochu laktulozy aby neměl tu stolici úplně tvrdou.. Teď má zácpu po dlouhé době. Forlax mu dávám teď asi 3 dny vždy ráno jeden sáček i s troškou laktulozy. Jenže jak už tady někdo psal, to působí spíše ve střevech a ne to co už má v konečníku.
Břicho má měkké, nemá ho tvrdé ani nemyslím že ho bolí. Spíše ho bolí to, že nemůže vytlačit ten tvrdý špunt

• Citovat
  • Nahlásit
5019
15.12.20 12:27

Klystýr dítěti rozhodně doma sama nedělej! To radši jeď na pohotovost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19170
15.12.20 12:29

Jestli más doma nějakou hadičku, třeba od nosní odsávačky a stříkačku, tak můžeš udělat klystýr sama. Použiješ teplou vodu s trochou jedlého oleje. Max půl velké stříkačky. Hadičku zavedeš namazanou vazelínou nebo krémem. Jinak zkus lékárnu, tam by měli mít i jednorázový klystýry nebo pak brnkni na dětský do nemocnice, jestli by mu nedali klystýr tam. S tím easylaxem je to blbý, byl skvělej…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5019
15.12.20 12:31

Moje holka má přesně to samé. Chce to hlavně upravit stravu, hodně vlákniny. Naše madam nejí žádnou zeleninu ani ovoce. Takže jsem jí začala dávat čekankový sirup ve velkém, a hlavně žádný sladkosti, čokolády apod. A takové ty kapsičky - tak jedině s vlákninou. Chce to koukat do složení.

Já bych tomu dala max jeden den a pokud se nevykaká, tak na pohotovost. Tam mu pomůžou. A pak opravdu radikálně upravit jídelníček. To u nás zabralo nejvíc. A pak taky pozitivné motivace, když se vykakáš tak ti dám.., nebo když se vykakáš tak ti pustim pohádku apod. Je to boj, ale věř, že nejste jediný, kdo má tenhle problém. Moc držim palce. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20460
15.12.20 12:55

U nás funguje dávat každý den teplý mlíko

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.12.20 13:00

@vertunka Děkuji moc.. přítel šel do lékárny pro ty čípky, prý se má je prvně nahřát v rukou aby se pak pořádně rozpustily. Tak to zkusím a když to nezabere pojedeme na pohotovost. Syn je z toho chudák úplně unavený.. Zkoušela jsem mu tam dát i malíček a má to fakt kousek od konečníku, akorát tvrdé. Já se modlím ať to pomůže, další noc už ho trápit nenechám :(

• Citovat
  • Nahlásit
5838
15.12.20 13:01

U náas taky dám na lačno převařené hrušky nebo čvestky pak kousek másla dávám už preventivně když 2 dny nekadí u nás rekord asi snad 5 nebo 6 dní nekadění.( promazat konečník olejíčkem a mám mast pupík a udělám ji masíž bříška po směru hodinových ručiček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat