Projímadlo a závislost - jak se jí zbavit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.18 23:07
Projímadlo-zavislost

Ahoj, mám dotaz. Trpím teď dlouhodobou zácpou.. doktorka mi předepsala všechno možné a nic mi nepomohlo, jedině projímadlo. Mám strach že si střeva na to zvykli a už se bez toho nevyprazdnim.. Můžete někdo poradit jak se zbavit toho projímadla a mohla jít na záchod? :lol:

Reakce:

brumi
Kelišová 6536 příspěvků 05.12.18 06:02
@Anonymní píše:
Ahoj, mám dotaz. Trpím teď dlouhodobou zácpou.. doktorka mi předepsala všechno možné a nic mi nepomohlo, jedině projímadlo. Mám strach že si střeva na to zvykli a už se bez toho nevyprazdnim.. Můžete někdo poradit jak se zbavit toho projímadla a mohla jít na záchod? :lol:

strach ze závislosti je určitě na místě,jako bývalá bulimička jsem ho používala denně a střeva si opravdu zvykla,né jen že bez něj byl pakproblém,aletaky se k tomu daly další problémy, střeva nebyla zvyklá být plná tudiž nesutále bolesti břicha,velký pocit plnosti. Co vše už jste zkoušely? Máš dostatek tekutin,pohyb? vyvážená strava? Co zkusit přírodní projímadla, švěstková šťáva a pod? Jíst dostatek vlákniny, Jablka jsou taky dobrá na střeva. Klidně by jsem potadila glycerinové čípky ale tam nastává stejný problém pokud by jsi jej brala dennně střevo také zvykne a pak si nedojdeš ani kdyby cokoliv. Jedná hodná dr mi radila denně vypít před jídlem hned ráno hrnek vlažné vody a jít cca za půl až od zkusit na velkou a takto to trénovat každý den. Ale jestli máš tyto problémy už hodně dlouho asi by bylo dobré navštívit odborníka a ne jen praktika. Také je cvičení proti zácpě,které pomáhá rozpohybovat střeva.....

robinka
Zasloužilá kecalka 625 příspěvků 1 inzerát 05.12.18 06:08

Presne jak píše brumi. A fakt bacha na to. Moje znama byla takto závislá na projimadlech cca 30 let, dokud nezemrela v 50 letech na karcinom tlusteho streva. :,(

aleba
Ukecaná baba ;) 1323 příspěvků 61 inzerátů 05.12.18 07:16

Zkus lactulosu. Ta se doporucuje i malinkym detem a nemela by byt navykova.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.18 08:39

Super dekuju moc :)

brumi
Kelišová 6536 příspěvků 05.12.18 08:56

@robinka 30 let???tak to je masakr, to mě moc mrzí, ale ta musela mít místo střev jen kus (hadru)

Ou
Kelišová 5394 příspěvků 05.12.18 09:22

Ano, bohužel to je reálná možnost. Na jedné straně tu může být závislost psychická, ale pokud to jsou nějaké silnější projímadla, než třeba lactulosa, tak dlouhodobé užívání především mění fungování střev a mění ho k horšímu.

Byla jsi na alergologii? Zácpa může souviset s různými potravinovými nesnášnlivosti. Mrkni na tyhle texty o zácpě, autorkou je lékařka, která tím sama trpí a po letech pokusů na sobě samé odhalila přičinu v kombinaci potravinových nesnášelnlivostí, složení stravy a nezvládaného stressu.

Myslím že tam najdeš něco zajímavého, minimálně ty části o vláknině jsou strašně užitečné. https://thehomeschoolingdoctor.com/…onstipation/

(pokud angličtina není tvou superislou, tak prohlížeč chrome umí automatický překlad - lepší než drátem do oka)

Kolik gramů vlákniny máš ve stravě, je to alespoň 20g? Šlo by to zvýšit na 30? Piješ okolo těch 2 l vody denně? Máš ve stravě dostatek tuku? (pokud máš jen vlákninu bez tuku, tak to ucpává) Hýbeš se? Cvičíš tak, aby si aktivně pracovala břišním a zádovým svalstvem?
Pokud trpíš úzkostmi, dokážeš je zkrotit - praktikuješ pravidelně nějaké relaxační cvičení? (aby se člověk mohl zbavit exkrementů na záchodě, musí být schopný přeladění ze stresového stavu na neutrální - přímo na tom záchodě, bez toho se svěrač neotevře, leda při extrémním leknutí, kdy se člověk doslova pokadí strachy)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >