Prolaps po dvou porodech

Anonymní
3.4.21 11:39

prolaps po dvou porodech

Ahoj, jsem šest týdnů po druhém porodu a mám nejspíš prolaps „něčeho“. Uvnitř to mám celé vyplněné nějakou tkání. Setkala jste se s tím některá? Je ještě šance, že se to časem spraví?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7899
3.4.21 11:48

Je to ještě brzo, je potřeba cvičit pánevní dno. Nejspíš to bude prolaps močového měchýře(cystokéla) nebo rektokéla, vše máš po porodu povolené, ale většinou to zůstává. Řeš to s gynekologem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.4.21 11:51

Řešit to s ním budu, ale chtěla jsem vědět, jestli s tím má zkušenost více žen. Myslíte, že to má po porodu každá?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.4.21 11:58

Já jsem to měla taky. Dr. říkal jen, že pokles poševní stěny, ale víc to neřešil. Časem se to trochu stáhlo, ale už to nikdy nebude jako dřív. Žádné problémy jsem s tím neměla, ale chce to posilovat pánevní dno. Po druhém porodu budu za chvíli 11 let a za dva měsíce čekám 3.dítě, tak doufám, že to pak nebude problém..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.4.21 13:00
@Anonymní píše:
Já jsem to měla taky. Dr. říkal jen, že pokles poševní stěny, ale víc to neřešil. Časem se to trochu stáhlo, ale už to nikdy nebude jako dřív. Žádné problémy jsem s tím neměla, ale chce to posilovat pánevní dno. Po druhém porodu budu za chvíli 11 let a za dva měsíce čekám 3.dítě, tak doufám, že to pak nebude problém..

a jak moc jsi to měla? Mě přijde, že mi to vyplŇuje celý vnitřek. A jak jsi posilovala?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.4.21 13:44

Bylo to vidět přímo v poševním vchodu, který po dvou porodech je samozřejmě větší. A když si člověk dovnitř sáhnul, tak cítíš to vyplnění. Posilovala jsem klasicky Kegelovy cviky, různé stahování pochvy i konečníku a i jsem si pořídila Venušiny kuličky na posilování. Což ze začátku byla opravdu bída, vůbec jsem je neudržela. Chce to čas a zlepší se to, neboj. ;) A manžel taky problém neměl.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat