Problémy s mámou

Anonymní
7.4.20 11:26

prooblémy s mámou

Je mi 16,a mám problém s mámou, nikdy jsem nepřišla domů opilá, nekouřím a nic neberu a i tak mě prostě pořád podezřívá, zakazuje mi spát u kamarádek a u nás taky nikdo nesmí spát, doma musím být v 6.Přijde mi, že se ke mě chová jako k dítěti. Přemýšlím, že půjdu bydlet k tátovi, protože tam mám volnost a chová se ke mě jako k 16 leté holce a ne 10 letým děcku. Ale vždy když ji řeknu, že tam chci jíst bydlet tak mě začne psychicky deptat a vyhrožovat. Už fakt nevim co dělat, nic nemůžu :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6731
7.4.20 11:40
@Anonymní píše:
Je mi 16,a mám problém s mámou, nikdy jsem nepřišla domů opilá, nekouřím a nic neberu a i tak mě prostě pořád podezřívá, zakazuje mi spát u kamarádek a u nás taky nikdo nesmí spát, doma musím být v 6.Přijde mi, že se ke mě chová jako k dítěti. Přemýšlím, že půjdu bydlet k tátovi, protože tam mám volnost a chová se ke mě jako k 16 leté holce a ne 10 letým děcku. Ale vždy když ji řeknu, že tam chci jíst bydlet tak mě začne psychicky deptat a vyhrožovat. Už fakt nevim co dělat, nic nemůžu :,(

Ahoj,
mrzí mě to.
Píšeš, že jsi nedala příčinu, aby ti nedůvěřovala. Argument bydlení u táty nepoužívej, to bude pro ni určitě citlivé.
Spíš s ní zkus bez emocí promluvit, že chápeš, že má o tebe strach, ale že už nejsi dítě, ale dospívající člověk a chceš si získat více její důvěry a ať ti postupně povoluje vracet se déle, nebo někde přespat, že její důvěru nezklameš.
Půjde to!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.4.20 11:44

Ahoj. Mamka to s tebou myslí dobře, prostě se o tebe bojí. Určitě až budeš o trochu starší a budeš mít třeba i vlastní rodinu pochopíš ji. Víš, mě je 22 a maminka mi před 3 roky zemřela. Ani nevíš jak mi chybí. Taky mi pořád něco zakazovala, ale až teď jsem pochopila..Moc mi chybí. Sedni si sní, popovídejte si a třeba ti nějakou půlhodinku uvolní ;)

• Nahlásit
  • Citovat
8933
7.4.20 11:48

Tak si s mamkou promluv, řekni jí, co bys chtěla změnit atd. Opravdu už nejsi malá, abys musela být doma takhle brzy a nemohla ani přespat u kamarádky, případně ona u tebe. Jestli chceš jít bydlet k tátovi, jen proto abys měla volnost, tak to je hloupost. Neměla bys tím mámě vyhrožovat, to se prostě nedělá. Ví táta, že bys u něj chtěla bydlet a že tě mamka drží tak zkrátka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4532
7.4.20 11:49

Zná ty kamarádky a jejich rodiče? Ví přesně, kde budeš? Určitě se bojí ať se netaháš s nějakým klukem a neotěhotníš. Pokud jí dáš veškeré informace, fakt Budeš u kamarádky a mamka si to bude moci ověřit, tak to bude v pohodě. Pokud jí chceš lhát, tak se nedivím, že nechce pouštět… :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5570
7.4.20 13:51

Jestli to nebude tím že jsi dítě. Jako ohánět se tím že v 16 nekouřím a nepiju je nic moc argument, to je normální chování a ne známka dospělosti. Spíš bych se zaměřila jak si plníš svoje povinnosti doma a ve škole, jestli nebude spíš problém zakopaný tam. Taky jsem na rodiče v 16 nadávala, teď je mi 33 a už vím, že kolikrát měli pravdu. A taky vyhrožovat že když máma něco nedovolí, tak půjdu k tatínkovi, kde mi dovolí všechno je taky chování hodící se spíš na těch 10 let než na 16. Začni se jako dospělá chovat a možná za nějakou dobu mámu přesvědčíš že ti může důvěřovat. Ale důvěra se získává těžko a dlouho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama