Proplacení lékařské prohlídky

Anonymní
25.11.19 22:39

Proplacení lékařské prohlídky

Prosím o radu. Nastoupila jsem do zaměstnání a ve zkušební době otěhotněla. Pracovní vztah skončil dohodou. Na začátku jsem podstoupila povinnou lékařskou prohlídku kterou jsem uhradila (700kc). Žádala jsem o proplacení ale prý to standardně neproplaci první měsíc. Žádala jsem tedy druhý měsíc, neproplatili a pak výpověď. Ráda bych věděla jestli mi ji musí proplatit?
Děkuji.

  • Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10868
25.11.19 22:46

Ano, náklady nese zaměstnavatel.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2933
25.11.19 23:13

Ano, pokazde mi zamestnavatel po zkusebce proplatil naklady, protoze jsou na nem. Zeptala bych se jeste jednou a pripadne zasla na urad, aby mi poradili, zda i v tomto pripade pri ukonceni ve zkusebce je povinen uhradit naklady :)

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
876
25.11.19 23:15

Proplácí většinou po zkušební době, zažila jsem zaměstnavatele, kde nepropláceli vůbec, i takového, že se mohlo jít za sekretářkou s dokladem pro proplacení hned v den nástupu.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.19 23:19

A jak to je podle zákona?

  • Citovat
  • Nahlásit
10868
25.11.19 23:30
@Anonymní píše:
A jak to je podle zákona?

Platí zaměstnavatel, vždy. Jediná výjimka je, pokud by zaměstnanec/kandidát nenastoupil, tzn. nedošlo by k uzavření smlouvy. Pokud byl uzavřen pracovně-právní vztah (nebo i DPČ, DPP), pak zaměstnavatel musí vstupní prohlídku uhradit (a nelze to podmiňovat odpracováním zkušebky apod.).

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
272
25.11.19 23:38

Jestli je zdravotní prohlídka provedena tam, kam Vás poslal zaměstnavatel (obvodní lékař, nebo závodní lékař) tak je to

§ 59 zákona 373/2011 Sb. odst. 2

(2) Vstupní lékařskou prohlídku hradí osoba ucházející se o zaměstnání. Zaměstnavatel osobě ucházející se o zaměstnání vstupní lékařskou prohlídku uhradí, jestliže s ní uzavře pracovněprávní nebo obdobný vztah. Věta první a druhá se nepoužije, jestliže osoba ucházející se o zaměstnání se s případným zaměstnavatelem dohodne o úhradě vstupní lékařské prohlídky i v případě neuzavření pracovněprávního nebo obdobného vztahu, anebo stanoví-li právní předpis jinak. Vstupní lékařskou prohlídku, jde-li o posouzení zdravotní způsobilosti osoby ucházející se o zaměstnání k práci v noci, hradí případný zaměstnavatel vždy.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.19 10:11

Děkuji moc.

  • Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat