Proplacení nevyčerpané dovolené

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
21.11.19 20:13

Proplaceni nevycerpane dovolene

Ahoj. muzete mi prosim poradit? sest let pracuji. Tedka jsem byla u gyndarky a ta mi potvrdila tehotenstvi. kvuli komplikacim me chtela dat na rizikovku uz ted. domluvila jsem se s ni, ze budu nyni pracovat co nejvice z domu a odpocivat a ze na rizikovku bych sla az v lednu/unoru po druhem screeningu. a jak je to s dovolenou, kterou nestihnu vycerpat? v lednu mi naskoci 25 dnu.mam narok na proplaceni pri nastupu na RD na celych 25 dni nebo jak to je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7441
21.11.19 20:29

Po rodičovské dovolené můžeš zažádat o čerpání dovolené, takže ti to jakože proplatí a už můžeš mít i mateřskou, nebo na mateřskou jít až po té „dovolené“. Já po ukončení rodičovské ihned čerpala tu dovolenou z práce, a hned i žádala o rodičák. Takže to byli peníze navíc. Někdo si to tím raději prodlouží o měsíc a vyčerpá dovču a až pak navazuje na rodičák

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12887
21.11.19 20:33

@Hubertovcii nic vam jen tak neproplati. Proplaci se jedine pri skonceni pracovniho pomeru.

Vy si ji muzete radne vybrat mezi materskou a rodicovskou dovolenou nebo mezi nemocenskou a materskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54833
21.11.19 20:34

@Hubertovcii nárok na řádnou dovolenou máš i za dobu strávenou na mateřské dovolené. Požádej o řádnou dovolenou po mateřské dovolené a poté o rodičovskou dovolenou. To, jestli se ti bude řádná dovolená krátit a o kolik, neumím spočítat. To ti snad napíšou holky, co tomu rozumí. Ale postup je tak, jak jsem napsala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12887
21.11.19 20:35

@Veru1987 po rodicovske dovolene uz zadnou dovolenou mit nebude

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9681
21.11.19 20:40

Pokud nezmeškáš od ledna do MD 100 a více směn a vybereš si dovolenou hned po MD, tak budeš mít celých 25 dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7441
21.11.19 20:41
@Cenarius píše:
@Veru1987 po rodicovske dovolene uz zadnou dovolenou mit nebude

Tak pokud by ji nevyčerpala tak by měla. A říkám že já ji čerpala po mateřské, zároven s rodičákem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
21.11.19 20:44

@Hubertovcii sice ti po novem roce naskoci nova dovolena, ale musis splnit to: ze ti stale bude trvat smlouva a odpracujes myslim minimálně 60 směn v tom novém roce. Zárověň ale čerpání peněžité pomoci v mateřství („mateřská“) se bere jako výkon povolání - takže to splníš a nárok na dovolenou máš :)
A nejvýhodnější je tuto dovolenou vyčerpat hned po „mateřské“ - nedochází k žádnému krácení, ale musíš o to zaměstnavatele požádat, nejlépe písemně (zaměatnavatelé na to rádi „zapomínají“. Klidně k tomu pak můžeš čerpat i rodičovský příspěvek, to si neodporuje.
Jediné riziko je - že v době čerpáni te dovolene, te muzou treba vyhodit. Chráněná a povinnost tě vzít zpátky je až budeš čistě na rodičovské dovolené. Je to srozumitelné? :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12887
21.11.19 20:46
@Veru1987 píše:
Tak pokud by ji nevyčerpala tak by měla. A říkám že já ji čerpala po mateřské, zároven s rodičákem.

Tedka uz mate pravdu. Ale vy asi nevite proc. Materska a rodicovska dovolena jsou uplne jine veci ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
21.11.19 20:49

Jo a hlavně se neztrať v termínech „mateřská“ a „rodičovská“. To docela dost zhoršuje pochopení problematiky… 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7441
21.11.19 20:56
@Cenarius píše:
Tedka uz mate pravdu. Ale vy asi nevite proc. Materska a rodicovska dovolena jsou uplne jine veci ;)

Mateřská je půl roku… 6-8 týdnu před porodem, a pak následuje rodičovská??? že by tak nějak? Ne každý má nárok na mateřskou… nevím jaké další info ještě mám dát?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.11.19 21:05

@Hawkey moc dekuji, to jsem potrebovala vedet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6708
21.11.19 21:05
@Veru1987 píše:
Mateřská je půl roku… 6-8 týdnu před porodem, a pak následuje rodičovská??? že by tak nějak? Ne každý má nárok na mateřskou… nevím jaké další info ještě mám dát?

Přečti si svoji první odpověď, tam to máš fakt úplně obráceně a zmateně. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.11.19 21:06

Holky,dekuji.jak to budete resizlt vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12887
21.11.19 21:09
@Veru1987 píše:
Mateřská je půl roku… 6-8 týdnu před porodem, a pak následuje rodičovská??? že by tak nějak? Ne každý má nárok na mateřskou… nevím jaké další info ještě mám dát?

Me nemusite zadny. Ja to znam. Ale v prvnim sve odvedi jste napsala naprosty gulas. Tak proto jsem na to upozornoval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat