Proplakaná noc ve spánku

Anonymní
7.11.19 11:10

Proplakaná noc ve spánku

Ahoj, prosím o rady nebo zkušenosti..
Malý má rok a bojujeme s nočním spánkem, dá se říct už od narození. Ale už to začíná být neúnosné i pro mě, kdy ráno nemůžu vstát z postele vyčerpáním.
Ráno vstane okolo 7, na snídani dostane kaši s ovocem, kolem 10-11 ho nakojim, dám spát a spí v klidu minimálně hodinu. Když vstane, dostane obed a potom si hrajeme. Spát jde zase okolo 3-4, spí zase minimálně hodinu, poté dostane svačinu a je vzhůru až do 8, než jde spát. V 7 mívá večeři a těsně před spánkem jej kojim, poté si lehvu vedle nej a čekám než usne, předělám ho do postýlky a odcházím.. Někdy spí alespoň 2 hodiny v klidu, jindy to začne třeba hned za hodinu. Začne sebou mlátit a plakat, nemyslím si, že by to ale byly noční desy. Leze po kolinkach, pořad se pretaci, sedne si a u toho pořad pláče. Nepomůže nic.. Vezmu si ho do postele, hladím, chovám, ale on pořad zavřené oči, pláče.. Obcas pomůže, když mu dam prso, parkrat potaha, uklidní se, je minutu ticho, ale pak pokračuje. Někdy i na delší dobu usne.. Ráno vstane a přijde mi vyspaný. Zkoušeli jsme už kde co.. Poslední krevní testy ukázaly málo vitamínu B12, vyšší cholesterol, málo rostlinných tuků a přebytek živočišných.
Děkuji kdo dočetl až sem a budu vděčná za každou radu!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2765
7.11.19 11:27

Kde spi pres den? Zkusila bych ho uspat tam, kde bude celou noc spat. Taky bys byla v soku, kdyby ses vzbudila jinde, nez jsi usnula. Sundej bocnici postylky a priraz si ji k posteli, nauc ho usinat ve sve postylce a nebo ho nech spat u sebe. Jinak spanek deti se vyviji a u nas bylo nejhorsi obdobi od cca 9 mesicu do 18mesicu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15538
7.11.19 11:28

Zkusila bych ho úplně vzbudit, pokud pláče a má zavřené oči. Ponosit, uklidnit a pak teprve vrátit do postýlky. Neuspávej ho jinde, než kam ho pak dáváš spát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
455
7.11.19 11:33

Abych pravdu řekla, u nás se noční spánek zlepšil po ukončení kojení, ale jen dočasně. A hodně veliký vliv mají zážitky ze dne - když se mi malá naučí něco nového, jde někam, kde nebyla, prožije situaci, kterou dosud nezažila (a jako matka to ani nemusím vůbec postřehnout - stačí třeba obrázek v časopise se psem!!), tak pak je noční spánek na dvě věci - pořád sebou mele, pláče a já jsem co deset minut vzhůru třeba od 1 - 3 ráno. A pak zuby, nyní je lezly špičáky, do toho nachlazená s kašlem, posledních 14 dnů jsem byla jak mrtvolka :-) Paradoxně když se vzbudím já, za chvilku procitne i ona. Naopak to máme málokdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.19 11:37

@luci.no
Usne kdekoliv.. Nejčastěji v postýlce, uspavam stejně jako v noci.. Ale chodím s nim i do kočárku nebo v autě, když někam potrebuju. Ale spí stejně dlouho a bez pláče.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.19 11:41

@PETRAKIM
To už mi bylo lékařem také doporučeno, ale zase si říkám, ze dokud to jde, proč ho nekojit. Zuby to teď nejsou, to kontrolují denně. Od narození mi spaval špatně. Když usnul přes den na čtvrt hodky, byl to zázrak.. V noci to stalo za prd vždycky, teď aspoň přes den spí hezky.

• Citovat
  • Nahlásit
17986
7.11.19 11:44

My máme podobný režim a stává se nám to jednou v noci, pak skončí mezi námi v posteli a je klid, ale převáluje se. Dudlík dáváš? Já dávám vodu a dudlík.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.19 11:51

@Bubla Bůčková
Dávám, ale poslední 2 noci nefunguje ani jedno.

• Citovat
  • Nahlásit
425
7.11.19 11:51

Moje malá (ale už téměř dvouletá), se takhle v noci kroutí když má hlad. Neprobudi ji to, ale prevaluje se a kroutí. Většinou je to tím, že se z nějakého důvodu špatně nají večer. Zkusils bych ho dyl udržet u toho kojení, trochu mu simrat bradicku aby u toho nevytuhnul ale najedl se?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.19 11:58

@krukynka
To si říkám pořad taky, řeším tuto záležet již se 3 lékaři.. Shodují se, že v tomhle věku už by měl vydržet.. Predevcirem měl manžel pocit, že má hlad, udělali jsme mu uměle mléko, aby jsme věděli, kolik toho sní. Vypil 180ml, usnul, ale za 2hod byl zase s pláčem vzhůru.

• Citovat
  • Nahlásit
2765
7.11.19 12:02

A to se 3 lekari resite jen nocni fnukani/plac?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.19 12:07

@luci.no :zed: :zed: :zed:
Pro vás jen noční fňunání/pláč, až budete mít doma totéž, tak se ozvěte s případnou radou a přispějte zkušenosti. Pokud jste přišla jen rýpat, a vůbec se vás to netýká, nevím, proc se vůbec ozyvate, tak snad jste si ulevila. Mimochodem je to praktický lékař, neurolog, ke kterému docházíme od narození a homeopat. Hezký den.

• Citovat
  • Nahlásit
2765
7.11.19 12:15

A jsme u toho. Clovek se nemuze ani doptat, aby mohl poradit nebo rict svuj nazor. Kdyz chodite ke 3 odbornikum, netreba hledat rady na netu :P pokud chodi k neurologovi, ma tedy nejaky problem a tudiz je problem se spankem asi pravdepodobny. Dejte mu 3 kulicky cukru a bude spat celou noc :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.19 12:24

Ale může, jde o to, jakým stylem. No vidíte, každý máme svoje starosti a každý hledá rady, které potřebuje, ikdyz se to muže dočíst na internetu nebo v porodnici se zeptat :palec: To, ze někdo chodí k neurologovi, neznamená hned ze má problém, ale děkuji za radu.

• Citovat
  • Nahlásit
15538
7.11.19 12:30

Prosímtě jakým stylem? Vždyť se normálně zeptala, jestli k lékařům chodíte jen kvůli tomu spaní :nevim: Co je na tom špatnýho? :think: A ano, to že někdo chodí k neurologovi znamená, že má (nebo měl) problém, proč jinak by tam chodil? :think:

Hele já tě chápu, syn měl období (přes rok!), kdy spával celou no vždy jen 20-30 minut, pak řev, 15 minut uspávání a za 20-30 minut zase vzhůru. Byla jsem zoufalá, nevyspalá, protivná. Ale za obyčejně položenou otázkou vidět po dvou probdělých nocích hned rejpání??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat