Jak upravit spánek po posunu času?

Anonymní
31.10.19 06:18

Jak upravit spánek po posunu času?

Zdravím, tak nějak jsem se smířila s tím, že syn (7m) vstává v 5 ráno a do toho se v noci několikrát budí. Vzdy jsem se ho snažila udržet alespoň do půl 8 večer, ale zjistila jsem, ze je jedno jestli jde spát v pul 7 nebo později, vstává proste v 5. Tím, že byl už cca od 6 ukňouraný, jsem začala ukládat dříve a vše bylo ok. Dokud nepřišel posun času. Kňourá už od 5, snažím se ho udržet aspoň do těch půl 7, aby si na ten posun zvykl, ale vstává mi ve 4 ráno. Dnes se dokonce vzbudil ve 2 a do 3 radil (asi kvůli kakani), pak milostpan po 4 vstal. Jsem jak přejetá parním valcem. Rada bych ho nějak naučila na to, ze je jiný čas…obecně by se mi líbilo kdyby vstaval dele, ale to už bycj chtěla asi moc :D nevím co dělám špatně, jak to upravit. Bohužel není možné s nim zůstat v posteli, pospávat a nechat ho ležet, mazlit se nechce…proste jak vstane, musíme si jít hrát, jinak je řev. :( Jinak je teda kojený + má zavedené dopolední svačiny, obědy a na noc UM, v noci prso. Přes den si cca 2 hodiny hraje a pak si na hoďku zdrimne, tak jedeme celý den. Včera a měl poslední denní spánek ve 14:00, to si dal jen půl hodiny, tak jsem si naivně myslela jak bude hezky spát…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

31.10.19 06:53

Zkusit posouvat to usínání postupně, co to půjde jsi zkoušela? Třeba každý den po čtvrt hodině, abyste se zase dostali na tu cca sedmou. Že bude vstávat později ti to nezaručí, ale naděje tam je :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1136
31.10.19 07:05

Neporadim, lituju te… moje dvouleta vstava mezi 4:30 a 5:30. Spat chodi v 19 a nastesti uz se v noci nebudi. Snidani ji davam nejdriv v 6:30. Slezeme do obyvaku, pustim si telku, lahnu na gauc a odpocivam. At si dela co chce. Uz ji ani nepoustim pohadky, aby se zabavila aktivne a nemela to jako relax 2 hodky u telky… nastesti posunuti casu neresi. Proste sla spat o hodinu dyl a tak nejak spi stejne dlouho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6220
31.10.19 07:17

Můj dvouletý syn je taky unavený už od pěti, ale snažím se ho udržet alespoň do sedmi, jako normálně. Stejně ale vstává o hodinu dřív, než předtím. Ale kolem toho 7.měsíce mi dělal tyhle noční párty taky. Vzbudil se v noci a vyváděl by i dvě hodiny. Pak usnul znovu. Trvalo to asi měsíc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.10.19 07:34

Asi te neuklidnim, ale zjistila jsem, ze cim vic se snazim nejak ovlivnit spanek malé (14 m),tak je to jeste horší. Naopak cim spi lepe pres den spi lip v noci, lezou ji zuby a to je teda peklo..vstava mezi 5 - 6 hodinou, v noci mame taky obcas dýchánek, kdy sedime hodinu v kuchyni…usina kolem 20 hodiny, vcera mi odpo usnula v kocare, spala od 16 hosiny do 18 hodiny, to jsem ji musela vzbudit, pac by spala klidně dále…desila se jak usne večer a usnula ve 20:30,v noci vzhuru jenom 2 x…vydrz, ono to přejde…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2004
31.10.19 07:35

Muj se posunul po dvou dnech. Drzela jsem cas novy, jako by zadny posun nebyl. Dva dny vstaval v 5:30. Ted zase 6:30. Ty nocni party jsou hrozny. Ja najela na tvrdy rezim kolem 11 m. Bojovali jsme tri dny, ale spi celou noc. Take byl kojeny. Porad jsem cekala, az to prejde a ono nic. Bylo to cim dal horsi. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5022
31.10.19 07:45

Soucítím s tebou :lol: syn má devět měsíců a má to úplně stejně jak tvůj. Spánek má nic moc od tří měsíců. Od sedmi měsíců je plně na UM, předtím jsem plně kojila. Teď to stejné jak u vás. Chodil spát v šest, to už se nám povedlo zavést taky od změny času, ale ráno vstává ve čtyři. Včera jsem ho teda nějak přemluvila a spal do pěti. Před změnou vstával mezi tou 5-6. V noci je minimálně 3krat vzhůru na flašku plus ho musím upravovat v postýlce. Přes den spí většinou dvakrát půl hodiny. Někdy se poštěstí a spí déle. No ale je po té změně hrozně zmatený, unavený. Je to boj a to je to jen blbá hodina. Jenže třeba odpoledne usne na půl hodinku a když se vzbudí je už tma a přijde mi že to nemůže pochopit, když byl zvyklý, že přes den je světlo a se sluníčkem jde spát. Asi nám nezbyde nic jiného než chodit večer brzy spát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3183
31.10.19 07:45

Neporadim. Prijmi to a dej mu cas. Ber to pozitivne. Meli jsme to presne takhle. V sedm jsem mela uklizeno, navareno:):) dlouhodobe nepomohlo nic. Po tomhle obdobi 4 rano se to postupne posouvalo k pate, pak se zmenil cas a sup byla sesta. Je tu sedm a dnes 5:45. Zas ho tano nemusim budit do skoly:)

Takze shrnu: po sedmi letech stale po zmene casu vstava v pet… proste skrivan.

(Mimichodem manzel v pondeli byl tsky v pet vzhuru)…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.10.19 07:56
@Anonymní píše:
Zdravím, tak nějak jsem se smířila s tím, že syn (7m) vstává v 5 ráno a do toho se v noci několikrát budí. Vzdy jsem se ho snažila udržet alespoň do půl 8 večer, ale zjistila jsem, ze je jedno jestli jde spát v pul 7 nebo později, vstává proste v 5. Tím, že byl už cca od 6 ukňouraný, jsem začala ukládat dříve a vše bylo ok. Dokud nepřišel posun času. Kňourá už od 5, snažím se ho udržet aspoň do těch půl 7, aby si na ten posun zvykl, ale vstává mi ve 4 ráno. Dnes se dokonce vzbudil ve 2 a do 3 radil (asi kvůli kakani), pak milostpan po 4 vstal. Jsem jak přejetá parním valcem. Rada bych ho nějak naučila na to, ze je jiný čas…obecně by se mi líbilo kdyby vstaval dele, ale to už bycj chtěla asi moc :D nevím co dělám špatně, jak to upravit. Bohužel není možné s nim zůstat v posteli, pospávat a nechat ho ležet, mazlit se nechce…proste jak vstane, musíme si jít hrát, jinak je řev. :( Jinak je teda kojený + má zavedené dopolední svačiny, obědy a na noc UM, v noci prso. Přes den si cca 2 hodiny hraje a pak si na hoďku zdrimne, tak jedeme celý den. Včera a měl poslední denní spánek ve 14:00, to si dal jen půl hodiny, tak jsem si naivně myslela jak bude hezky spát…

No u nás je to bohužel jedno a to samé.. malá 2 roky většinou vstávala okolo půl 7.. a teď většinou už v půl 5 vyvádí a ty dva starší sní.. a dneska už byla vzhůru ve 3 hodiny a usnula nějak v půl 5 a ve čtvrt na 6 zase a od tý doby nespí… A myslím si že u nich jen tak ten posun nenaucime… Taky jsem naivně myslela že čím déle je dám spát tím déle budou spát ale bohužel ani jeden :D :D :D :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama