Jak rychle připravit Nutrilon?

466
6.4.11 10:09

prosim Jak rychle připravit nutrilon

Milé maminky, moc Vás prosím o radu. Právě jsme se vrátili z porodnice a bohužel patříme k těm, které nemají žádné mlíčko, snažíme se poctivě přikládat, třeba se to časem rozjede. Malá je tedy na Nutrilonu HA. Mám ale problém, nejí pravidelně, nevím tedy předsně dopředu, kdy bude mlíčko chtít. Na návodu píšou, že je třeba převařit vodu, nechat ji půl hodiny vychladnout a pak připravit dávku. Samozřejmě převařenou vodu se snažím chladit, ale i tak m příprava nutrilonu zabare cca 20 minut- ty malá samozřejmě propláče. Prosím jak to děláte vy- zkušené maminky?Moc děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1044
6.4.11 10:15

Já jsem si vodu převařila do zásoby, nalila do petky (asi 500ml) a pak to jen ohřála. A když jsem potřebovala rychle zchladit pevařenou vodu, tak jsem jí horkou nalila do lahvičky a postavila do ledového hrníčku (takový ten plechový) a míchala lžičkou a za pár min byla akorát

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11690
6.4.11 10:16

Ahoj mi to děláme tak, že si v kastrůlku předvaříme vodu třeba na 5 dávek dopředu, a pak tu vodu ohřejeme na 20 vteřin v mikrovlnce, no a potom jen dáš odměrky nutrilonu a je hotovo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Uju
6758
6.4.11 10:17

Ahoj taky jsme na nutrilonu (narození 25.3) nám se bezvadně osvěčil ohřívák na lahve. Takže mám 6lahviček, ty vymeju a vysterilizuju, pak do nich naleju (u nás 60mlú převařené vody a zadělám. No a vždycky jedna s tou vodou je v ohříváčku, takže když má malá hlad, vytahnu lahev s přesně ohřátou vodou a dám do ní (v našem případě 2odměrky nutrilonu) a hned jdem jíst :-) Ona voda se vlahá udržovat může, mléko ne, takže ten nutrilon dám až na poslední chvilku,ale od vzbuzení nám to trvá tak dvě minutky, než je lahev hotová. Tento systém se nám osvědčil už před 9ti lety kdy jsem svou první dceru taky nekojila:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22315
6.4.11 10:18

mela jsem prevarenou horkou vodu v termosce + vychladlou prevarenou v lahvicce-proste dokrmis a umejes a das si vodu na dalsi krmeni- vystydne a pak uz jen doredis gorkou z termoskky

Priprava 30 sec

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
466
6.4.11 10:19

No, takhle jsem to chtěla taky dělat, akorát dnes jsem tady měla laktační poradkyni a ta byla zásadně proti. taky mi přijde divný nechat malou brečet půl hodiny jen kvůli tomu, aby se vychladila voda. Tak strašně moc děkuji za názory, zkusím to takhle.

Holky a ještě jedna věc jak to děláte, když jdete třeba na půl dne ven?Děkuji moc
Laskecka píše:
Ahoj mi to děláme tak, že si v kastrůlku předvaříme vodu třeba na 5 dávek dopředu, a pak tu vodu ohřejeme na 20 vteřin v mikrovlnce, no a potom jen dáš odměrky nutrilonu a je hotovo :)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1044
6.4.11 10:21

Já jsem si vzala vodu sebou, lahvičky taky a pak když byla potřeba nakrmit, zašla jsem do nějaké cukrárny a tam poprosila o ohřev v mikrovlnce. Zatím jsem se nesetkala, že by mne někdo odmítl

Příspěvek upraven 06.04.11 v 10:24

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24836
6.4.11 10:22

Ahoj,

převařila jsem vodu, nechala zchladnout, nalila do konvice, šoupla do ledničky, podle potřeby jsem odlila, ohřála v mikrovlnce a přidala UM. Hotovo 8-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1614
6.4.11 10:29

Ja jsem si koupila kojeneckou vodu, do lahvicky nalila cast prevareny a pak jen zredila studenou tak , aby to pro mimco bylo vlazny. Nejrychlejsi a nejjednodussi. Ten pomer si uz vychytas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15406
6.4.11 10:41

Doma - převařila, nechala vychladnout, dala do ledničky a pak jen odlila a ohřála v mikrovlnce.

venku - převařenou horkou do termosky, s sebou v lahvi studenou, namíchala, přidala UM a baštili jsme :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23031
6.4.11 10:48

doma termoska s vodou po 12hodinach na teplotu kterou jsem potrebovala, nadavkovala jsem si UM, nikdy schladit nepotrebovalo,nebo jsem dolila koj vodou prevarenou vychladlou pokud potrebovala schladit.

venku? dle mnozstvi davek, pokud na delsi cestu tak nadavkovany nutrilon v lahvickach termosku +koj.vodu prevarenou vychladlou
na kratsi vzdalenosti do 2hodin normalne do lahvicky tesnici vicko+cestovni zavit na savicku normalne hotovou davku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2803
6.4.11 10:50

Převařenou vodu nalej do termosky - nezavírej, ona trochu vychladne. Budeš jí tam mít do zásoby dost !

Pokud bude chladná, ohřej - my v ohřívačce, někdo v mikrovlnce.

Teplotu vody jsem měřila bezdotykovým teploměrem.

Vodu převařuj s předstihem a né, když má mimi zrovna hlad !!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2480
6.4.11 11:09

Převařit dopředu třeba půl litru vody, nechat zchladnout a dát do ledničky. Když má mimi hlad, dáš vařit do konvice trochu vody a namícháš to s tou studenou z lednice. Za chvilku vychytáš poměr a budeš to mít raz-dva. :wink:

Pokud potřebuješ cestovat, tak si tu horkou dáš do termosky a studenou do PETky. Mlíčko nejlépe do dávkovače.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
149
6.4.11 11:29

Pokud nechceš ohřívat v mikrovlnce, tak opravdu stačí, jak už tady zaznělo, ráno převařit plnou konev vody, část nalít do termosky (vydrží horká celý den) a část odlít na ředění třeba do prázdných lahviček, kde vychladne. A pak jen namíchat. Je to otázka několika vteřin.
A venku - buď udělat trochu teplejší a dát do termoobalu anebo holt tu termosku s sebou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22163
6.4.11 12:24

převařila jsem si vodu dopředu nechala v pet lahvi tak na dvě tři dávky.. a pak jen nalila do lahvičky a ohřála v mikrovlné troubě.. už jsem měla a mám vypozorováno kolik stačí sekund aby byla voda akorát.. a to je opravdu cca půl minuty… a pak už přidám nutrilon…
být tebou zkoušej přikládat.. a odstříkávát.. třeba se rozjede. .a když ne.. holt kojení není vše! miminko potřebuje spokojenou a vyrovnanou mámu! ne prsa! :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat