Reklama

Prosím o radu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kavetka
Kecalka 155 příspěvků 05.09.09 12:48
Prosím o radu

Ahojky, prosím o radu a Váš názor Vás zkušenější. Prodělala jsem dvě mimoděložní těhotenství.Při prvním mi vzali levý vejcovod ale nechali tak cca 1cm tuby.Druhé se samozřejmě u:,–(ilo v tom zbytečku:-( a praklo to.Nastalo krvácení do břicha a odvoz do nemocnice! Bylo mi doporučeno nechat si vzít ten zbývající pravý funkční vejcovod a jít na IVF.Prý je velké riziko že se to mimoděložní bude opakovat.Ale zase co jsem četla tak při IVF je prý riziko mimo.těh. 2% oproti přirozenému početí 1%. Tak jsem z toho jelen! Mám risknout přirozené početí nebo věřit doktorům anechat si dobrovolně odebrat funkční vejcovod a podstoupit složité(aspoň zatím se mi to tak jeví) IVF? co vy na to??? Děkuji za jakékoliv rady a názory

Reklama

Reakce:

Jolynka
Extra třída :D 13619 příspěvků 05.09.09 14:39

nemam s tim zadnou zkusenost, ale myslim si, ze ten druhy vejcovod muze byt uplne v poradku, kdyz obe mimodelozni byly ve stejnem vejcovodu, tak zrejme tam bylo neco spatne a zkusila bych otehotnet prirozene, IVF muzes zkusit pak, ale jak rikam, nic o tom nevim, zkus se poradit s jinym gynekologem, jaky ma nazor

Veruš1
Extra třída :D 13101 příspěvků 05.09.09 14:43

Ahoj,já mám za sebou zatím jen jedno mimoděl.(doufám,že poslední) a vejcovod mi vzali celý,nikdo mi teda odebrat druhý nedoporučil,ale i kdyby,tak já osobně bych si ho vzít nenechala a zkusila to.Ale hodně záleží na situaci.A na IVF můžeš jít i s vejcovodem,ne?Ri­ziko i tak budou 2%.A při tom krvácení do dutiny břišní ti všechno,kromě toho zbytku vejcovodu zanechali?To je můj názor,možná pro někoho špatný,třeba je tady někdo,kdo byl ve tvé situaci a vzít si ho nechal a je vše ok.Tak držím palce.ahoj

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 05.09.09 15:15

ahoj -za sebe ti doporučuju snažit se přirozeně, když to nepůjde, tak udělat diagnostickou LPS - jak na tom je ten druhý a až v případě, že by tam byla zánět - salpingitida, tak pak odstraňovat a jít do IVF

hodně zdaru přeji

ps když už se ví, že je riziko mimoděložního, tak jsi více hlídaná, sama se více hlídaš a už nejde tolik o život, spíše jen o komplikaci při cestě za dítkem :roll:

ps2 ale to, že se povedlo opět v tom samém by mohlo svědčit, že ten druhý je neprůchodný :(

nicméně hlavu vzhůru, uřčitě se dočkáš (já doufám taky), bohužel si některé musíme počkat :roll:

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.09 17:29

Ona je otázka jestli to doporučení nedali na základě toho, že si ten druhý vejcovod prohlédli a nenašli na něm třeba nějaké srůsty. Já osobní zkušenost naštěstí nemám, ale kamarádce při operaci mimiděložního těhotenství prohlédli i ten druhý a řekli jí, že ho má OK.

Magrátka

Kavetka
Kecalka 155 příspěvků 05.09.09 18:24

Děkuji všem. Vnemocnici mi neřekli vůbec nic,já myslím že byli rádi že zastavili to krvácení:-)) Takže nevím jestli je v pořádku nebo ne.To doporučení přišlo od mého gynekologa který řekl že po dvouch MT je riziko další a že ta krev která se dostala do břicha tam nadělá paseku že můžou být zaleptané ty tkáně a tím pádem i riziko srůstů! Víc hlídaná jsem byla i teď kvůli tomu prvnímu MT a stejně to prasklo.Na tom je právě nejhorší že je pořád všechno v pořádku a najednou je to otázka pár minut!! :cry: Tak nevím nechce se mi znovu zažít to co teď,opravdu jsem myslela že je se mnou konec! Na druhou stranu to tak být nemusí a u IVF to riziko je taky.Mám z toho zamotanou hlavu ale přesto vám děkuju za názory a rady opravdu!

Veruš1
Extra třída :D 13101 příspěvků 05.09.09 20:55

Mně v nemocnici taky neřekli nic,jen že mi víc řekne obvodni gyndr.Ten dostal operacni protokol,histologii a vse mi na kontrole rekl a vysvetlil.Tak se ho zeptej,jestli ten druhy je ok nebo ko.Drzim palce,at se zadari.pa

marťanka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 06.09.09 11:12

Kavetko,já bych si ten druhý vejcovod-pokud je v pořádku-nenechala vzít.Není přece psáno,že další těhu bude taky mimoděložní.
Pokud je šance,zkoušela bych to přirozeně.
Vím,o čem mluvíš,já mám za sebou taky dvě mimoděložní těhu. a je to tak nic nic a pak fofr.
Přeju ti aby vše dopadlo.A dej vědět,jak jste to vyřešili Ahoj :)

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 06.09.09 13:10

jo a co se týče prohlížení druhého vejcovodu - ze své zkušenosti mám pocit, že to ti udělají, jen pokud se jedná o plánovaný výkon odstranění mimoděložního, jestli je to neplánovaná operace - prostě najednou začneš krvácet do břicha a jdou zachraňovat tebe, tak na ten druhý tolik nemyslí :roll:

takže určitě zatím vejcovod nebrat, pokud není jistý jeho stav :wink:

Kavetka
Kecalka 155 příspěvků 06.09.09 15:12

Marťanko 9 let se snažíte?Ty musíš mít svatou trpělivost,moooc ti držím palce!!Borisko souhlasím s tebou že na ten nepoškozený vejcovod při těch operacích asi nemyslí prostě udělají to co mají a konec! Můj gynmudr. říkal že ať se rozhodnu jakkoliv že by doporučoval se do toho břicha podívat a napravit tu paseku po té krvi a zkontrolovat to břicho.Ale zase to už by byla 3 laparoskopie a to je to co se mi moc nechce.Kdybych pak přirozeně otěhotněla a bylo to zase MT tak by to byla 4 laparo. No ty myšlenky jsou hrozný!! Kdybych si ho nechala vzít při tý 3 laparo. tak jedný operace břicho ušetřím :D :wink: Zatím opravdu nevím,manžel tohle samozřejmě nechává na mě :cry:

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 06.09.09 18:30

kavetko - jojo, já mám za sebou taky 3 LPS :wink: a je pravda, že poté, co mi odstranili druhý vejcovod, sice částečné průchodný, ale se salpingitidou - zánětem, který ovlivňuje uhnízdění embryja v děloze, tak se mi moc ulevilo, co se týče strachu z mimoděložního, ale nezapomeň, že je to nezvratný krok a nikdy nevíš, jestli ti IVF pomůže, byť pomůže 90% párům…

takže já bych se ještě chvilku posnažila, možná zkusila IUI (i opakovaně, nic to není) a pokud by nevyšlo, tak bych šla do LPS začátkem nového roku - je to samozřejmě chirurgický zákrok se všemi riziky, ale i při stimulaci na IVF hrozí hyperstimulační syndrom, který tě taky může ohrozit :roll:

ale rozhodnutí zůstane vždycky na tobě :wink:

Avel
Ukecaná baba ;) 1421 příspěvků 06.09.09 18:59

Já bych ten funkční vejcovod ponechala a at tě více dr při případném těhu sleduje,proč dělat něco ,co kdyby,když to jde až kdyby.

karolinakarola
Kecalka 164 příspěvků 30.09.09 19:36

Ahoj, nevím jestli ještě sleduješ tuto diskusi, ale z vlstní zkušenosti můžu říct, že já ptodělala také dvě mimoděložní těhotenství. Nejprve jeden vejcovod a za tři měsíce jsem přišla i o ten druhý. Pro IVF je lepší nemít žádný. V současné době mám dvě děti a obě z IVF, tak se neboj, že by to nešlo. Držim palečky Kája

Kavetka
Kecalka 155 příspěvků 02.10.09 17:37

Ahoj Kájo.Děkuji za příspěvek sleduji diskuzi ale teď jsem si řekla že počkám do konce roku trochu se dostat z toho všeho stejně za chvíli budou vánoce a lítání kolem nich a v práci.A pak to nějak rozlousknu!Toho samotného IVF se ani tak nebojím asi už jsem se s tím smířila, pravděpodobně si nechám ten vejcovod vzít a ať se děje vůle boží :-) :-) . Jen jestli to budou dvojčata tak manžela odvezou!! :lol: Děkuji holky za rady

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Doma a s vínem! Menzelovi zveřejnili spokojenou fotku z rodinné večeře

Rodina Jiří Menzela (80) slaví! Slavný režisér se po téměř roce, který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >