Reklama

Prosím o radu s příkrmy :)děkuji

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Kris243
Povídálka 21 příspěvků 02.08.18 19:37
Prosím o radu s příkrmy :)děkuji

Ahoj holky, mám dotaz pro ty z vás, kdo začínal s příkrmy od 4.m ???? co vám děti papaly cca po 2 týdnech? Mně malá odmítá přes den UM.. tak dávám dopoledne ovocnou přesnídávku, oběd zeleninový příkrm (maso ještě nezavádíme) a odpoledne zas přesnídávka nebo džusy Hipp… večer zas UM a kašičky ???? A čekaly jste na pediatričku nebo jste začaly samy? díky :srdce:


Reklama

Reakce:
 
Hadrnozka
Kecalka 108 příspěvků 02.08.18 19:49

Trochu off-topic, neporadím ti. Jen mi přijde vtipné, jak každý krmí jinak. Tvoje čtyřměsíční dcera má zavedených víc příkrmů než můj devítiměsíční syn. Ale on je teda kojený a já zavádím příkrmy fakt hodně zvolna. Začala jsem na 6 měsících, naopak pediatra radila začít od 5. měsíce. Držím palce, ať to jde, a zdravím. :mavam:

 
LaraA
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 02.08.18 20:03

V tomhle věku je mleko nejdůležitější, asi bych vyhodila jednu presnidavky a místo ní dala tu kaši a večer jen mleko, když během dne mleko nechce. Nebo bych zkusila dát během dne mleko, ale studenější, v tomhle hicu… ale je to na tobě. Mám 3 děti, každé mělo prikrmy trochu jinak. Ale byly kojené…

Příspěvek upraven 02.08.18 v 20:12

 
Overlook
Kecalka 307 příspěvků 02.08.18 20:09

Mně řekla doktorka na prohlídce ve 4 měsících, že mám začít, tak jsem začala. Nejdřív zelenina, za 2 týdny maso. To už jedla celou tu malou skleničku zeleniny, těch 125 g. Teď má teda k obědu masozeleninu nebo jen zeleninu, pořád to samý množství. Je jí 5 měsíců. Jinak má pořád UM, další budu zavádět kaši, potom ovoce.

 
Veru1987
Zasloužilá kecalka 629 příspěvků 02.08.18 20:17

Já začala ve 4,5m. Ale hodně pomaličku. Nejdříve na oběd zeleninové příkrmy, až za měsíc jsme přidali maso a přibližně zároveň přesnidávky na odpoledne, lepek jsem zaváděla tak kolem 6m a to kuskusem do příkrmu, kaše až kolem 8m a to na snídaní, nejsou vhodné na večeři, jsou těžko stravitelné, plné sacharidu, na večeře jsme dávali dlouho UM snad do 9-10m a až potom jsme začali dávat zeleninové polévky, nebo zeleninové placky pečené v troubě, což teda mívá do ted na večeři jsou ji dva roky. Ale už ne každý den, ted už i pečivo se šunkou, sýrem. Kaše nikdy ne večer.

 
Veru1987
Zasloužilá kecalka 629 příspěvků 02.08.18 20:18
@Overlook píše:
Mně řekla doktorka na prohlídce ve 4 měsících, že mám začít, tak jsem začala. Nejdřív zelenina, za 2 týdny maso. To už jedla celou tu malou skleničku zeleniny, těch 125 g. Teď má teda k obědu masozeleninu nebo jen zeleninu, pořád to samý množství. Je jí 5 měsíců. Jinak má pořád UM, další budu zavádět kaši, potom ovoce.

Lepší je první ovoce a kaše klidně později. Tak jsem četla a ztotožnuji se s tím. Kaše ráno.

 
chaela
Ukecaná baba ;) 1099 příspěvků 02.08.18 20:28

Já jsem u obou dětí začínala kolem 5. měsíce. Starší jedl všechno a hned. Mladší naopak až do asi 6 měsíců jen ochutnával a rozjedl se pořádně až potom. Po nějakých dvou týdnech příkrmů tedy starší snědl celou malou skleničku zeleniny, mladší asi dvě lžičky. Tady není žádná správná odpověď, každé dítě jí jinak.
Podle mě je to velmi brzké a rychlé zavedení příkrmů, ale pokud ti to malá jí, nemá z toho žádné potíže, tak asi OK.

 
Helileli
Závislačka 2772 příspěvků 02.08.18 20:40

Dvě ovocné přesnídávky mi přijdou moc, i když je to neslazené, tak jsou to ovocné cukry a v kombinaci ještě se zavedenou kaší mi to přijde jako náběh na tlustý jídelníček.
U nás mělo dítě cca v tomto věku zavedené asi tři druhy zeleniny (pastinák, dýní a mrkev) a banán. Následovalo nastrouhané jablko, další zelenina, maso… V půl roce kukuřičné křupky, občas rohlík, cca v 7 měsících bílý jogurt. To už jsem přecházela na UM, někdy cca v 8 měsícich jsem definitivně odstavila.

 
Veru1987
Zasloužilá kecalka 629 příspěvků 02.08.18 20:44
@Helileli píše:
Dvě ovocné přesnídávky mi přijdou moc, i když je to neslazené, tak jsou to ovocné cukry a v kombinaci ještě se zavedenou kaší mi to přijde jako náběh na tlustý jídelníček.
U nás mělo dítě cca v tomto věku zavedené asi tři druhy zeleniny (pastinák, dýní a mrkev) a banán. Následovalo nastrouhané jablko, další zelenina, maso… V půl roce kukuřičné křupky, občas rohlík, cca v 7 měsících bílý jogurt. To už jsem přecházela na UM, někdy cca v 8 měsícich jsem definitivně odstavila.

Taky mi to příjde..moc cukru, sacharidu. Já se snažila ať převládá zelenina.

 
Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 10400 příspěvků 02.08.18 20:45
@Kris243 píše:
Ahoj holky, mám dotaz pro ty z vás, kdo začínal s příkrmy od 4.m ???? co vám děti papaly cca po 2 týdnech? Mně malá odmítá přes den UM.. tak dávám dopoledne ovocnou přesnídávku, oběd zeleninový příkrm (maso ještě nezavádíme) a odpoledne zas přesnídávka nebo džusy Hipp… večer zas UM a kašičky ???? A čekaly jste na pediatričku nebo jste začaly samy? díky :srdce:

Po dvou týdnech - tedy ve 4 měsících a půl jsem zkoušela zeleninový přikrm místo oběda. A na pediatričku jsem nečekala.

 
Lu1234
Kecalka 195 příspěvků 1 inzerát 02.08.18 20:59

@Kris243 moje dcera měla po 14 dnech pouze různé druhy zeleniny. ALE důležité je, aby mělo dítě dostatek toho mléka kvůli vápníku a dalším minerálům. Zjistěte si, kolik ml mléka má dítě mít v tomto věku, já už se nepamatuju. Jestliže odmítá mléko pít (i náš případ) pridavejte pár odměrek UM v suchém stavu do prikrmu.

 
lucynka25
Kelišová 7124 příspěvků 2 inzeráty 03.08.18 07:25

@Kris243
Ahoj, u takhle malého miminka je hlavní složka stále UM, co vyzkoušet jinou značku? Nebo jak píše @Lu1234 přidávat do příkrmu, tady ve skupince vaříme pro kojence a batolata najdeš nějaké recepty s UM..
Zatím bych dávala ochutnávat zeleninku, není kam spěchat,až ochutná vše, co může začít přidávat maso a dávat plnohodnotný oběd cca 120g, po té začít s ovocem..
kaší bych bříško nezatěžovala.


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Sledujte a učte se! Peštová je výjimkou Instagramu: Bez filtrů a příkras boduje

Instagram je místo, kde lidé ukazují zkreslenou realitu a málokdy odhalí... číst dále >

„Novotný má veliké problémy a já mu zařídím ještě větší,“ vzkazuje Řepka

Alespoň drobná záplata za půlroční vězení a tučnou pokutu? Pavel Novotný na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >


Reklama