Výčitky - kupované příkrmy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.18 07:17
Výčitky - kupované příkrmy

Synovi je 7 mes.
Uz mesic ma prikrmy, jinak. kojim.
Ackoliv to muze znit hrozne, nestiham mu varit.
Mam doma dalsi 2 deti, maly je uknouranek, porad nosim, houpu.Jsem rada ze uvarim.pro nas.

Takze mu kupuji Hami
Ovoce davam tak pul na pul-cerstve a sklenicky.

Chci se zeptat…on je velky jedlik.Rano mi sni treba celou Frutapuru, pak ma obed Hami zelenina s kralikem(ta mala, z te sni pullu) a vecer treba cela hruska s pulkou bananu.

Kdy muzu dat jogurt?

Nemel by mit min o
prikrmu? treba jenom.2× denne? citimna prsech, ze jsou hodne plne.

ma 8kg a 70cm. Dekuji.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

lucynka25
Echt Kelišová 7635 příspěvků 1 inzerát 02.08.18 07:30

Ahoj, jogurt se doporučuje až od 8.měsíce.
Co se týče kupovaných příkrmů, já osobně bych se být tebou snažila to aspoň střídat, v těch kupovaných není dostatek masa až trošku povyroste.
Nic na tom není a věřím, že pokud vaříš i svým menším dětem, není problém před okořeněním odebrat pro miminko a nebo vařit pro všechny zeleninová jídla.
Tady ve skupince vaříme pro kojence a batolata najdeš spousty receptů, jsou rychlé a jednoduché.
Základ je mít dopředu v mrazáku uvařené, naporcované a rozmixované maso a pak jen přivaříš zeleninu, je to rychlovka ;)
Nepíšeš jak často kojíš? Já jsem v těch 7měsících dávala v pohodě 3 jídla denně, svačinu ovoce, pak oběd masozeleninu a k vačeři zeleninovou polévku, postupně jsem přidala na snídani kaši a pak odpoledne ten jogurt. A kojím na požádání.

(ještě doplním, že dcera začala jíst už od 5.měsíce, u druhé dcery to bylo vše šoupnuté, ta jedla 3 jídla až kolem 8.-9.měsíce)

Příspěvek upraven 02.08.18 v 07:32

Tichošlápek
Extra třída :D 10459 příspěvků 02.08.18 07:30

V sedmi měsících měli kluci prikrm jen k obědu, jinak kojení. Kupovala jsem pro oba az do roku a kdyby nezacali pomalu jist běžná jídla, tak bych jim dávala kupovane i déle ;) jogurt dostali az v roce - bílou holandii

brumi
Kelišová 6519 příspěvků 02.08.18 07:31
@Anonymní píše:
Synovi je 7 mes.
Uz mesic ma prikrmy, jinak. kojim.
Ackoliv to muze znit hrozne, nestiham mu varit.
Mam doma dalsi 2 deti, maly je uknouranek, porad nosim, houpu.Jsem rada ze uvarim.pro nas.

Takze mu kupuji Hami
Ovoce davam tak pul na pul-cerstve a sklenicky.

Chci se zeptat…on je velky jedlik.Rano mi sni treba celou Frutapuru, pak ma obed Hami zelenina s kralikem(ta mala, z te sni pullu) a vecer treba cela hruska s pulkou bananu.

Kdy muzu dat jogurt?

Nemel by mit min o
prikrmu? treba jenom.2× denne? citimna prsech, ze jsou hodne plne.

ma 8kg a 70cm. Dekuji.

pokud má hlad tak dávaj kldině kolik sní,mě malá v tom věku snědla na oběd dokonce už dvě skleničky příkmu najednou,jeden jí byl málo a to byly ty větší skleničky,jako mimi byla buclík a teď v 11 je to vychtlinka :D

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.18 07:34

jenomze on ji, zvasti to hned, zadne nuceni, nestiham mu to ani davat.Jinak bych mu samozrejme davala min.

Deti uz mam vetsi, v puberte, ty uz ji normalne

Tichošlápek
Extra třída :D 10459 příspěvků 02.08.18 07:36
@Anonymní píše:
jenomze on ji, zvasti to hned, zadne nuceni, nestiham mu to ani davat.Jinak bych mu samozrejme davala min.Deti uz mam vetsi, v puberte, ty uz ji normalne

Tak to neřeš ;) co by za to daly mamky nejedliků. Jen bych hlídala pitný režim, když uz tolik nekojis

LaraA
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 02.08.18 07:41

Naše malá má 6.5 měsíce a baštu i jogurt. V tomhle horku se sekla a měla týden, kdy ji jen to, co je smícháme a barákem, teď jen rajčatová semínka nebo co je smícháme s jogurtem. U starších dvou jsem řešila, co od kdy jist, teď tolik ne. Jsou různé názory v různých zemích, děti začínají s různými prikrmy v různém věku- a bez problémů. samozrejme hlídat kvalitu, sůl, pitná režim…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.18 07:41

@Tichošlápek na to davam bacha, protoze maly ma jenom jednu ledvinu a pit musi dostatecne..sle­duji plinky

Keyllah
Echt Kelišová 9422 příspěvků 02.08.18 07:42
@Anonymní píše:
jenomze on ji, zvasti to hned, zadne nuceni, nestiham mu to ani davat.Jinak bych mu samozrejme davala min.Deti uz mam vetsi, v puberte, ty uz ji normalne

dávej, co potřebuje, hladem no nenecháš ;) může to být jen období, kdy prostě jí víc, pak bude období, kdy bude jíst míň…pořád lepší, než mít nejedlíka ;) hlavně pohoda a klid pro oba, buď áda, že hezky baští ;)

Ijen
Zasloužilá kecalka 955 příspěvků 02.08.18 07:45

Mladsi syn by byl ziv jen mlikem a jediny prikrm ktery zvladal dobrovolne byly milanske spagety. Ale to bylo pozdeji. V 7mes. mel jenom prikrm k obedu ( casto spis pokus do nej neco dostat ) a ovocnou svacinu dopoledne. Kasi k veceri a jogurt k odpoledni svacine az tak od 10 mes.

Příspěvek upraven 02.08.18 v 07:49

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.18 07:49

@LaraA dekuji.to jo…cukr a sul urcite ne…

Keyllah
Echt Kelišová 9422 příspěvků 02.08.18 07:50
@Anonymní píše:
@Tichošlápek na to davam bacha, protoze maly ma jenom jednu ledvinu a pit musi dostatecne..sleduji plinky

pohlídala bych si kvalitu příkrmů, které bych dávala a hlavně pitný režim, jinak bych dávala tolik, kolik potřebuje/chce ;)

iziwolvie
Kecalka 385 příspěvků 02.08.18 08:05

Prvnímu dítku jsem vařila příkrmy doma, druhá to měla tak napůl a třetí dostával většinou jen kupované. Už nebyl čas se s tím moc babrat. :mrgreen: A všichni jsou živí a zdraví.

vertunka
Závislačka 4642 příspěvků 02.08.18 08:32

Já mám ted druhy mimco a davam ji kupovany vs. domaci tak 50:50. Ale rozhodne ne teda Hami. Z toho bych mela vycitky i ja. :nevim:

terien
Echt Kelišová 8071 příspěvků 02.08.18 09:10

Sim tě vůbec to neřeš, buď ráda že ti jí. Už to není malý mimino abys musela řešit každé sousto. A že kupuješ, no a co, aspoň si ušetřis práci. Sklenička je možná kvalitnější než jídlo uvařené ze surovin ze supermarketu.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Uspěje album Vondráčkové Růže na rozdíl od propadáku The Perfect Kiss?

To, že její nový film The Perfect Kiss je propadák, ji neodradí od další... číst dále >

Bude Bendig v porotě ankety Czech Singer? Jeho manažer mluví o podvodu!

Zpráva o tom, že Jan Bendig usedne v odborné porotě nově vzniklé ankety Czech... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >