První příkrm a pláč

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

caramba
Stálice 81 příspěvků 25.07.18 11:46
První příkrm a pláč

Ahoj holky, synátor má necelé 4,5 měsíce a od včerejška zkouším přidávat 1× denně mrkvové pyré. Doteď měl MM+UM. Problém je, že u toho brečí a vůbec to nechce, spokl možná 2 lžičky. On je teda i normálně docela uplakaný a když se mu něco nelíbí, tak hned spustí. Počkaly byste ještě? Nechce se mi mu to cpát proti jeho vůli. Dle dětské dr., u které jsem byla minulý týden, není třeba u mimin na sunaru dávat příkrmy až do 6. měs.

Přečtěte si článek: Kdy začít s příkrmy u kojených, nekojených dětí?

Reakce:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2062 příspěvků 25.07.18 11:50

@caramba není třeba čekat do 6. Měsíce,to ale neznamená,že to do něj musíš rvát násilím. Nám řekla doktorka ve 4 měsících zkusit,když nebude chtít,vyzkoušet třeba za týden,dokud si to nevezme. Některé děti začnou dřív,některé dýl. Pokud brečí,tak to opravdu evidentně nechce.

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 10500 příspěvků 25.07.18 11:51

Pockala bych minimálně dalších 14 dni a pak zkusila znovu. Akorát ho blokneš

pikola
Neúnavná pisatelka 19314 příspěvků 25.07.18 11:58

Nevím jaký jsi o tom měla představu, ale zavádět znamená klidně jen ty dvě lžičky. Když nechce, necpi mu to. Moje snědla třeba plnou porci až kolem 8m

caramba
Stálice 81 příspěvků 25.07.18 12:05

Děkuji za názory. @pikola počítala jsem s tím, že sní třeba 1 lžičku, ale netušila jsem, že bude tak ječet… :nevim:

paandatko
Ukecaná baba ;) 1196 příspěvků 4 inzeráty 25.07.18 12:06

A nezacinala bych mrkvi. Dost stavi. Radeji dyne, cuketa, brambor. :)

pikola
Neúnavná pisatelka 19314 příspěvků 25.07.18 12:10

Tak zkus ovoce, nebo něco do ruky a cucat.

beruska9
Extra třída :D 10717 příspěvků 25.07.18 12:22

Pockej, nutne to fakt neni.

iwa83
Kelišová 6551 příspěvků 25.07.18 12:24

Ovoce až po zavedení zeleniny, aby se Ti nestalo, že nebude zeleninu chtít (po sladkém ovoci).

Násilím to do něho netlač. Prosě musí sám chtít. Dávala bych mlíko. Já taky začínala ve 4,5 měsících a nechtěla. Ona nervní už když jsem se blížila s miskou, já nervní… nikam to nevedlo. Kor v těhle hicech - nabízet, ale nehrotit to.
U nás se začínalo dýní - mrkev až časem - staví a může způsobit bolest bříška. A nebo zkoušet syrovou zeleninu do ručky - podusit na páre a ať zkouší, zkoumá. Nejspíš se z toho na začátku nenají, bude z toho bordel všude. Ale dostane se do kontaktu s kousky, a hlavně si to bude dirigovat sám.
Každé dítě se rozjí. Neboj. I ten náš nejedlík. Rozjedla se až když já jsem přestala řešit kolik toho sní/nesní. Teď jí občas za dva, občas vyjí tohle, pak ono. Minulý týden cuketu ani omylem a dnes vyjedla hlavně cuketu a brambory. Maso jen trochu.

sepru
Kecalka 229 příspěvků 25.07.18 12:51

Ovoce doporučuji až po zavedení zeleniny, může se stát že zeleninu pak bude odmítat, protože ta ovocná varianta je chutove lepší :lol:

Zkusila bych na lžičku spíš dýně. Jinak bych ale počkala neni kam spěchat ať tím nezíská odpor. Zkus dát na ozuzlani neco do ruky ať zkusí a zvykne si na novotu než je lahev s UM :lol: .
Ale určitě pokud pláče tak bych to odložila a užívej si prcka uvidíš, že se to vyplatí .. nespěchat :kytka:

caramba
Stálice 81 příspěvků 25.07.18 15:36

Děkuji všem za rady, zkusím tedy pár dní počkat, a pak nabídnu dýni. :lol:

Jana206
Nadpozemská drbna 26513 příspěvků 25.07.18 18:25

Přikrmovala jsem všechny děti od půlroku.Já bych vyčkala, s příkrmy je jen otrava,s nostalgií vzpomínám na doby plného kojení,kdy nehrozilo,že se zašpiní oblečení,kočár a všechno možné,kdy jsem nemusela myslet na to,kde v zimě příkrm ohřeju atd.¨
Kdyby mi u toho dítko navíc řvalo,ani by mě nehlo přikrmovat. Krajní názory souhlasí s plným kojením 8 až 9 měsíců,extrémní až do roku.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Máme sníh, heč! culí se Vondráčková z Kanady. O návratu do Česka ale mlčí

Zatímco Tomáš Plekanec (35) odpočívá na rodné hroudě a doufá ve Vánoce se... číst dále >

Všechny 4 děti musely do karantény, popsala domácí lazaret Abbasová

Zvládnout čtyři děti, z nichž jednomu je něco málo přes rok a dvojčata se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >

V mládí ji šikanovali kvůli vzhledu, rozhodla se pro kompletní proměnu

Celine Centino (24) ze švýcarského Zurichu byla v mládí šikanována. Děti si... číst dále >