Prosím o radu, učení.

Anonymní
4.3.21 15:21

Prosím o radu, učení.

Dobrý den, chodím do 8.třídy a jsem prostě líná se učit a dělat domácí úkoly, na hodinách většinou nedávám pozor.
Jo vím to že je to špatně.. Na vysvědčení jsem měla průměr asi 2,1 nebo nějak tak.
Chystám se příští rok na střední školu a chci mít maturitu. Jak se dokopat k učení? A jak moc se učí vaše děti??

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
4.3.21 15:42

Jsem ve druhém ročníku na střední, a mám dost podobný problém, pomohlo mi když sem se s pár spolužáky domluvila že budeme mít zapnuté kamery. v tu chvíli víš že se na tebe někdo dívá a že v tom nejsi sama. když nemáš zapnutou kameru máš potřebu být na telefonu nebo úplně od počítače. Obecně i učitelé jsou šťastnější že na někoho doopravdy koukají a ne že mluví jenom do písmenek. u nás mají všichni učitelé zaplé kamery a taky mi je příjemnější že ho vidím jak mluví a obecně. Vstávej aspoň půl hodiny před začátkem hodiny aby sis udělala v klidu snídani a třeba se namalovala. NIKDY NEJEZ O HODINĚ VE ŠKOLE SE TO TAKY NESMÍ! Klidně si i úplně vypni telefon na začátku hodiny a dej ho někam daleko aby tě to nevyrušovalo. a úkoly si dělej hned po skončení hodiny nebo když je dostaneš zadané, nečekej na poslední chvíli ať se zbytečně nestresuješ a neodrazuje tě to. Já jsem na učňáku tak máme obecně jednodušší režim ale zase když neví jak se popisuje traktor tak až příjdu do školy budu v háji proto sem si našla známého co s nimi jezdí a všechno mi popsal. Proto ti chci doporučit že když něco nevíš doopravdy se doporučuju zeptat a nedržet to v sobě protože to může být základ něčeho co se později rozvíjí a ty to potom nebudeš umět vůbec. Kdyby si měla ještě nějaké dotazy ráda ti na ně odpovím. :srdce: :*

• Citovat
  • Nahlásit
1441
4.3.21 15:47

Stanov si denní režim, jako kdybys chodila do školy. Vstávej stejně jako při běžné výuce.

Nech si dopoledne na učení, odpoledne volnější. Prokládej pauzami, přesně ohraničenými. Klidně si nastav budík. Mobil dej z dosahu, vypni se na sociálních sítích.
Je to tvé zaměstnání, musíš se mu plně věnovat.

Můžeš si taky po výuce udělat seznam věcí, které musíš udělat a postupně odmazávat. Nejít spát, dokud nebudeš mít vše hotovo.

Každý den choď několikrát ven se projít, ideálně si i zacvič a uvolni hlavu.
Stanov si čas, kdy si třeba s kamarádkou zavoláte a pokecáte o životě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.3.21 15:52
@Anonymní píše:
Jsem ve druhém ročníku na střední, a mám dost podobný problém, pomohlo mi když sem se s pár spolužáky domluvila že budeme mít zapnuté kamery. v tu chvíli víš že se na tebe někdo dívá a že v tom nejsi sama. když nemáš zapnutou kameru máš potřebu být na telefonu nebo úplně od počítače. Obecně i učitelé jsou šťastnější že na někoho doopravdy koukají a ne že mluví jenom do písmenek. u nás mají všichni učitelé zaplé kamery a taky mi je příjemnější že ho vidím jak mluví a obecně. Vstávej aspoň půl hodiny před začátkem hodiny aby sis udělala v klidu snídani a třeba se namalovala. NIKDY NEJEZ O HODINĚ VE ŠKOLE SE TO TAKY NESMÍ! Klidně si i úplně vypni telefon na začátku hodiny a dej ho někam daleko aby tě to nevyrušovalo. a úkoly si dělej hned po skončení hodiny nebo když je dostaneš zadané, nečekej na poslední chvíli ať se zbytečně nestresuješ a neodrazuje tě to. Já jsem na učňáku tak máme obecně jednodušší režim ale zase když neví jak se popisuje traktor tak až příjdu do školy budu v háji proto sem si našla známého co s nimi jezdí a všechno mi popsal. Proto ti chci doporučit že když něco nevíš doopravdy se doporučuju zeptat a nedržet to v sobě protože to může být základ něčeho co se později rozvíjí a ty to potom nebudeš umět vůbec. Kdyby si měla ještě nějaké dotazy ráda ti na ně odpovím. :srdce: :*

Noooo mám takový problém :,(. Od začátku dis. vyuky teď od ledna nemám hotové výpisy z dějepisu.. a nevím jak to stihnout.

• Citovat
  • Nahlásit
5508
4.3.21 15:55

S průměrem 2, 1 na maturitní obor :lol: ses pomátla, ne??? To určitě není vyznamenání.
Sedni na pr.del a sepiš si do kterých předmětů máš co dodělat. Až udeláš úkol, okamžitě ho pošli a odškrtni si, co máš hotovo a na co už nemusíš myslet. Pokud máš nějaké „dluhy“ v úkolech, sepiš si i ty a pracuj na nich. Jestli si to neuvědomuješ, patříš ke generaci dětí Husákových dětí. Tedy babyboomu. Každý rok ti mohutně roste konkurence více narozených dětí, která dosáhla vrcholu v roce 2008.
Takže více dětí, větší konkurence, školy si budou vybírat jen ty nejlepší uchazeče.
Máš co dělat, tak zaber. S tvým nynějším průměrem Tě čeká spousta práce, pokud chceš na státní školu s maturitou. Navíc dávají se body i za vysvědčení a každá horší známka Tě o ně připravuje. Rozdíl mezi přijatým a nepřijatým někdy opravdu činí jeden jediný bod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
4.3.21 16:08

Nebuď líná a dělej domácí úkoly.
Je to o motvaci. Možná by Ti rodiče mohli dohodnout nějakou brigádku nebo Tě vzít na exkurzi, abys viděla, jak končí líní lidé bez vzdělání.

Jak stihnout udělat výpisky. Prostě každý den si přečti x stran z dějáku a udělej výpisky. Samo ti to do sešitu ani do hlavy nenaskáče.

Myslíš, že na střední škole s maturitou jsou zvědaví na nějakého líného lempla? K maturitě se musích obvykle naučit cca 100-120 maturitních okruhů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
4.3.21 16:17
@Svistice píše:
Nebuď líná a dělej domácí úkoly.
Je to o motvaci. Možná by Ti rodiče mohli dohodnout nějakou brigádku nebo Tě vzít na exkurzi, abys viděla, jak končí líní lidé bez vzdělání.

Jak stihnout udělat výpisky. Prostě každý den si přečti x stran z dějáku a udělej výpisky. Samo ti to do sešitu ani do hlavy nenaskáče.

Myslíš, že na střední škole s maturitou jsou zvědaví na nějakého líného lempla? K maturitě se musích obvykle naučit cca 100-120 maturitních okruhů.

Teď se cítím trochu blbě že studuji učební obor zemědělství o kterém si všichni myslí že je to pro ty největší ubožáky, opak je pravdou jenom ti nejsilnější přežijou. Chodit krmit v zimě, za deště, v noci chytat zvířata když náhodou utečou, hlídat počasí, jezdit orat když je půda správně mokrá, atd.. Každé povolání je svým způsobem důležité zvlášť v dnešní době. kde bychom byly bez popelářů, pracovníků městských služeb, čističů odpadů když jsou lidi v dnešní době takový prasata. Můj obor se strašně podceňuje a bere se jako samozřejmost, jsem strašně vděčná všem zdravotníkům v dnešní době, ale kde bychom byly bez těch zemědělců kteří se o ta zvířata starají ve dne v noci a navíc když je to tak neoceněné a těžké s vládou Babiše

Víc bych doporučila lepší motivaci, kde se zdůrazní o co vše dotyčná přijde když ten obor nezvládne a nakonec bude dělat něco co jí jenom nebude bavit. Spíš bych se zamyslela nad tím a ne zastrašovat povoláními která jsou nedoceněná ale potřebná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
4.3.21 16:26

@Appacuza Ano, všechna povolání jsou potřebná. Ale fakt chce jít v 18 hákovat do fabriky k pásu, uklízet? A chce to dělat až do důchodu, protože nebude mít jinou kvalifikaci?
Jako studentka jsem si pár takovými nekvalifikovanými brigádami typu pokojská, úklid, pomocné práce ve skladu apod. prošla. A byla to sakra motivace pro to, naučit se třeba jazyky, naučit se na maturity, načíst knížky na přijímačky, projít nezáživnými předměty na vysoké, aby člověk u něčeho takového nemusel s téměř nulovou perspektivou na něco lepšího strávit zbytek svého pracovního života.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.3.21 17:15

A mám šanci jít na maturitní obor když se začnu učit? :,( teď jsem zklamaná sama ze sebe..

• Citovat
  • Nahlásit
5508
4.3.21 17:19
@Anonymní píše:
A mám šanci jít na maturitní obor když se začnu učit? :,( teď jsem zklamaná sama ze sebe..

Ještě nejsi v devítce. Ještě máš rok. Začni tvrdě makat a máš šanci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.3.21 17:20
@truelly píše:
Ještě nejsi v devítce. Ještě máš rok. Začni tvrdě makat a máš šanci.

Dobře začnu. Moc mi na tom záleží.

• Citovat
  • Nahlásit
24610
4.3.21 17:47
@Anonymní píše:
A mám šanci jít na maturitní obor když se začnu učit? :,( teď jsem zklamaná sama ze sebe..

Samozřejmě, že máš. Na přijímačky se počítá vysvědčení z konce osmičky, pololetí z devítky + samozřejmě musíš udělat případně přijímačky/talentovky (což znamená, že musíš prokázat znalosti a něco umět).
Proč myslíš, že jsi do těď chodila do školy? Aby ses něco naučila a ty znalosti zužitkovala v bdoucnu a navázala na ně dalším penzem vědomostí a dovedností.
Pokud člověk nic neumí, není na co navazovat, a těžko se dostane k nějaké souborné zkoušce, jako je maturita.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat