Vaše děti a společenské kontakty

Anonymní
2.3.21 07:24

Vaše děti a společenské kontakty, dotaz

Zajímalo by mě, jak to máte s dětmi a kamarády - vídají se vaše děti s kamarády? Odpovídejte klidně anonymně. Jak máte staré děti a zda je skutečně izolujete.
Já na rovinu přiznávám, že teď už své děti od kamarádů neizoluji, protože moje děti by měly jinak psychické problémy už. První karanténu jsme poctivě dodrželi a měsíc se snad neviděli s nikým, nedávno jsme prodělali Covid a izolaci také poctivě dodrželi, ale tuto karanténu už dodržovat nehodlám. Mám školkové děti, hlídám teď děti i jiným rodičům, aby mohli do práce, chodíme ven mezi lidi, kamarádi dětí u nás budou spát, zkrátka v rámci možností budu dětem umožňovat se vídat s kamarády. Školku milují a jsem naštvaná už teď, že školky zavřely. Zajímalo by mě, jak to je u vás…obzvlášť u starších dětí, které jsou na distanční výuce už delší dobu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
2.3.21 07:29

Syn 10let může chodit s kamarády normálně ven. Však by se z toho zbláznily. Když bylo ošklivo, mohly se navštěvovat s jedním kamarádem i u nás, nebo u nich doma. Když je hezky, vyháním je co nejvíc ven. :) Dcera je předškolního věku a ta teda s dětmi moc ven nechodí, nemá poblíž zatím žádnou kamarádku, ale někdy jdou ven s bráchou, nebo sousedkou.

• Citovat
  • Nahlásit
30459
2.3.21 07:29

S dětmi kamarádek se nevidáme. Nikdo nechce chytit dobrovolně kovid. Všechny chodíme do práce nebo aspoň protějšky, kde to řádí. Syn zatím ve školce byl, nijak netrpí. Cizí děti bych v téhle době nehlídala. Máme v rodině několik lidí přes 80. Nechci je nakazit. Naštěstí se nám nákaza vyhýbá, pravidelně se testujeme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25226
2.3.21 07:33

Synové 9 a 11 se nevídají s žádnými dětmi, mimo rodinu. Výjimečně s dětmi mé kamarádky, ale to tak jednou za měsíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 07:35

Vídáme se 2× týdně celá rodina už roky a nemáme v plánu s tím přestat, ani kvůli covidu. To samé děti z rodiny, vodí si kamarády nebo chodí k nim domu kde prespavaji a hrají si. :*

• Citovat
  • Nahlásit
384
2.3.21 07:41

Děti chodily na dopoledne do školky a odpoledne jsme byli ještě třeba 2 hodiny venku - většinou na hřišti. Teď chodíme ven tak na 4 hodiny a hřiště u nás nejsou zavřená, tudíž kamarádů tam potkají dost. Navštěvujeme se s jednou kamarádkou a jejími dětmi. Nicméně zatím nikdo přímo z naší rodiny Covid nedostal (z té vzdálenější rodiny tedy jo, tam ho snad měli už všichni).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
424
2.3.21 07:42

Normálně se vídáme, na zahradách, a procházkách, doma.. prakticky všichni už nějakou formu coviďáka prodělali, na testy co vím nikdo zbytečně nechodí, starší členy domácnosti tolik nenavštěvujeme, když, tak ne cestou z krámu, ale čistí, umyjem ruce, nefuníme si do tváře, ne s kašlem nebo rýmou, přivezem jim koláč a dáme kafe, aby se nezbláznili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 07:45

My se budeme vídat se sestrou a jejím synem. Mají velkou zahradu, my v paneláku, děti se vylítají a pohrají. My máme Covid čerstvě za sebou a budu ted s dětmi na OČR, takže jiné kontakty v podstatě mít nebudou. Školkáč by to bez jiných dětí zvládnul dobře, ale starší dcera je hodně společenské a živé dítě, takže pro tu by to opravdu bylo na houby se vůbec s nikým nevidět.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 07:48

@Russet
Jaký to má smysl, když syn chodí do školky, kde je 30 dětí bez respirátorů a roušek, ty chodíš do práce mezi lidi a odpoledne ho chráníš tím, že se nemůže vidět s kamarády? To mi připadá úplně nesmyslné.

A jinak k dotazu. Ano, vídají se s kamarády. Syn jen s jedním, denně, sportují spolu, dcera s několika na střídačku, jezdí do přírody, na výšlapy, ke koním apod.

• Citovat
  • Nahlásit
30459
2.3.21 07:52
@Anonymní píše:
@Russet
Jaký to má smysl, když syn chodí do školky, kde je 30 dětí bez respirátorů a roušek, ty chodíš do práce mezi lidi a odpoledne ho chráníš tím, že se nemůže vidět s kamarády? To mi připadá úplně nesmyslné.A jinak k dotazu. Ano, vídají se s kamarády. Syn jen s jedním, denně, sportují spolu, dcera s několika na střídačku, jezdí do přírody, na výšlapy, ke koním apod.

Zaprvé nechci nakazit já nikoho dalšího, proto kontakt omezuju. Jsem si vědoma, že to může přinést syn ze školky nebo já z práce. Tam to „vesele“ řádilo a já naštěstí neonemocněla. Ze školky to syn nepřinesl, ale v jiných třídách to bylo celkem nedávno. Celou školku zavřeli jen jednou. Do přírody nebo ven na hřiště chodíme, ale domů nikoho nezvu. Nechci ohrozit zatím neočkovanou babičku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 07:58
@Russet píše:
Zaprvé nechci nakazit já nikoho dalšího, proto kontakt omezuju. Jsem si vědoma, že to může přinést syn ze školky nebo já z práce. Tam to „vesele“ řádilo a já naštěstí neonemocněla. Ze školky to syn nepřinesl, ale v jiných třídách to bylo celkem nedávno. Celou školku zavřeli jen jednou. Do přírody nebo ven na hřiště chodíme, ale domů nikoho nezvu. Nechci ohrozit zatím neočkovanou babičku.

Domů kamarády taky nezveme, ale já mám děti už větší a ti se vídají s kamarády sami venku, na tom nevidím nic špatného. Do školy už skoro rok nechodí, tak by byly izolovaní úplně.
Zakladatelka nepsala, jak má staré děti a jestli se kamarády vídají věku nebo doma.

• Citovat
  • Nahlásit
16158
2.3.21 08:05

Dokud nezavřeli školky a mladší dítě tam normálně chodilo, tak i starší míval denně doma kamaráda a pouštěla jsem ho mezi děti ven. Teď raději moc ne, přeci jen jsme někde jinde, než jsme byli před měsícem a nejen, že to nechci riskovat, ale hlavně nejsem alibista, abych si za 3 týdny stěžovala, že čísla nejdou dolů (a vědomě porušovala nařízení). Takže dokud pracuji, chodí mé děti ven spolu, pak s nimi jdu na prochajdu já. Kontakt s kamarády mají online, i to je docela fajn. Uvidíme, jak budu mluvit za týden :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 08:10

Máme 3-4 rodiny, se kterými se normálně vídáme, všichni chodí do práce, menší děti do školky. Část rodin Covid prodělala, ostatní v rodině to od nich nechytili. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
413
2.3.21 08:20

Starší dcera chodí ven s kamarádkami na vzduch. Ne každý den, ale když je hezky. Jen ty nejbližší, má asi 3. Mladší se občas navštíví s jednou. Jsou dlouho už doma a vidím, že kontakt chybí. Hlavně té starší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4077
2.3.21 08:21

Starsi syn se vida se svoji pritelkyni a jeji rodinou, distancne studuje prvak na VS a ma v ramci spolubydleni je jich tam asi 5. Ted se tedy presunul na 3 tydny domu, aby nebyl odriznuty. Mladsi se celkem casto styka s nekolika kamarady, u dvou z nich i s celou rodinou, na stridacku u sebe prespavali, travil u nich jarni prazdniny, jezdime spolecne na vylety. Tedy jezdili jsme. Od vcerejska se vidaji uz jen virtualne u her.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat