Jak řešit oprsklé dítě na hřišti

Anonymní
24.2.21 15:47

Jak řešit oprskle dítě na hřišti

Ahoj prosila bych o náměty, jak byste řešili následující situaci. Podotýkám, že se jedná o situaci, která se stala ještě před koronou. Byli jsme tenkrát se synem (v té době 1,5 roku) na hřišti. Já měla kočárek a na něm zaháknout motorku odrážedlo. Syn chtěl jít na takového toho houpacího koníka, který byl volný. Pomohla jsem mu tam výlezt. Chvíli se houpal a najednou se odněkud vynořila asi 4-5 letá holka a začala malého odstrkovat, že tam chce ona. Já ji říkám, že tam je teď syn ať chvíli počká, že ji tam za chvíli pustíme. Ne dožadovala se houpačky stále. Ona mi říkala něco v tom smyslu „nepanemaju“, přitom míč dobře věděla co ji říkám. Syna to pak přestalo bavit a odešel jinam. Ona se ani nezhoupla. Syn odešel na klouzačku a najednou vidím tu holku, jak se mi hrabe v kočárku a snaží se vzít tu motorku. Běžela jsem za ní a řekla jí, že je to náš kočár a ať ho nechá být. Ne rvala, že chce motorku. Vzala jsem tedy kočár a dala ho jinam. Pak šla otravovat jiné lidi. Celou dobu její matka seděla vzadu na lavičce a telefonovala, holce nic neřekla. Jak byste tuhle situaci řešili? Holka oprskla jak vrata a rodič to má u zadele…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18164
24.2.21 15:53

No asi bych upozornila matku, ať si jí hlídá…nebo jí jednu vrazím… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.2.21 15:54

@Monchichik já jsem tu matkue zpozorovala, až když opravovala už jiné děti. Původně to vypadlo, že tam je holka sama.

• Citovat
  • Nahlásit
24610
24.2.21 15:56

Normálně. Na atrakci bych ji pustila, až když y se dohoupalo moje dítě (s tím, že bych to houpání neprodlužovala).
A nějakému hrabání nebo braní věcí bych fyzicky prostě zabránila a odeslala děcko za matinkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
247
24.2.21 15:57

Šla bych za matkou, že jestli mě ještě jednou nase*e dostane, moje nemoje. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18164
24.2.21 15:58
@Anonymní píše:
@Monchichik já jsem tu matkue zpozorovala, až když opravovala už jiné děti. Původně to vypadlo, že tam je holka sama.

neměla jsem problém půjčit dětem hračky, ale drzé děti nesnáším…z houpadla bych ho sundala až by sám chtěla a hrabat mi na věci, tak nejdřív zařvu a pak jí odstrčím, když to nepomůže…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.2.21 15:58
@Svistice píše:
Normálně. Na atrakci bych ji pustila, až když y se dohoupalo moje dítě (s tím, že bych to houpání neprodlužovala).
A nějakému hrabání nebo braní věcí bych fyzicky prostě zabránila a odeslala děcko za matinkou.

Tak to jsem v podstatě dělala. Na to mi řekla, že mi nerozumí.

• Citovat
  • Nahlásit
1783
24.2.21 15:59

A tato situace v tobě zanechala tak hluboký dojem, že to máš potřebu po roce řešit? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18164
24.2.21 15:59
@Anonymní píše:
Tak to jsem v podstatě dělala. Na to mi řekla, že mi nerozumí.

ale rozumí…tak bych jí plácla přes ruku, když hrabe na co nemá…a že něco mele u houpačky by mi bylo fuk…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.2.21 16:00
@Monchichik píše:
neměla jsem problém půjčit dětem hračky, ale drzé děti nesnáším…z houpadla bych ho sundala až by sám chtěla a hrabat mi na věci, tak nejdřív zařvu a pak jí odstrčím, když to nepomůže…

No to jsem vlastně udělala. Jde mi o to, jak jít v tehle situacích dítěti vzorem. Ale asi se prostě chovat asertivně. Nejdřív slušně a pak použít lehkou sílu.

• Citovat
  • Nahlásit
247
24.2.21 16:01
@Anonymní píše:
@Monchichik já jsem tu matkue zpozorovala, až když opravovala už jiné děti. Původně to vypadlo, že tam je holka sama.

Kdybych si myslela, že je tam sama. Tak bych ji taky srovnala sama. Teď se prostě houpe můj chlapeček a hotovo :D.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16323
24.2.21 16:03
@Anonymní píše:
Ahoj prosila bych o náměty, jak byste řešili následující situaci. Podotýkám, že se jedná o situaci, která se stala ještě před koronou. Byli jsme tenkrát se synem (v té době 1,5 roku) na hřišti. Já měla kočárek a na něm zaháknout motorku odrážedlo. Syn chtěl jít na takového toho houpacího koníka, který byl volný. Pomohla jsem mu tam výlezt. Chvíli se houpal a najednou se odněkud vynořila asi 4-5 letá holka a začala malého odstrkovat, že tam chce ona. Já ji říkám, že tam je teď syn ať chvíli počká, že ji tam za chvíli pustíme. Ne dožadovala se houpačky stále. Ona mi říkala něco v tom smyslu „nepanemaju“, přitom míč dobře věděla co ji říkám. Syna to pak přestalo bavit a odešel jinam. Ona se ani nezhoupla. Syn odešel na klouzačku a najednou vidím tu holku, jak se mi hrabe v kočárku a snaží se vzít tu motorku. Běžela jsem za ní a řekla jí, že je to náš kočár a ať ho nechá být. Ne rvala, že chce motorku. Vzala jsem tedy kočár a dala ho jinam. Pak šla otravovat jiné lidi. Celou dobu její matka seděla vzadu na lavičce a telefonovala, holce nic neřekla. Jak byste tuhle situaci řešili? Holka oprskla jak vrata a rodič to má u zadele…

Řešila bych to pravděpodobně podobně jako Ty.

Fyzicky bych jí zabránila v nevhodné činnosti (odstrkování mého batolete či braní naší motorky) a poté bych ji ignorovala - případně, kdyby nás otravovat nepřestala, bych ji osobně odvedla přímo k její matce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.2.21 16:03
@Sonmi píše:
A tato situace v tobě zanechala tak hluboký dojem, že to máš potřebu po roce řešit? 8o

Dnes jsme na hřišti potkalie chlapečka podobného ražení. Moje dítě si hralo s klackem, ten kluk byl nahore na prilejzacce a začal řvát na me dítě dej mi ten klacek, styl jakým to říkal byl takový ten, já to chci hned teď. Můj kluk přišel za mnou, že ten kluk chce klacek. Tak jsem mu řekla, že když někdo něco chce musí se slušně zeptat a poprosit a ne řvát, že to chce. Kluk tam měl tatínka, ten neřekl nic. Tak jsem si tak vzpomněla na tu holku.

• Citovat
  • Nahlásit
18164
24.2.21 16:06
@Anonymní píše:
Dnes jsme na hřišti potkalie chlapečka podobného ražení. Moje dítě si hralo s klackem, ten kluk byl nahore na prilejzacce a začal řvát na me dítě dej mi ten klacek, styl jakým to říkal byl takový ten, já to chci hned teď. Můj kluk přišel za mnou, že ten kluk chce klacek. Tak jsem mu řekla, že když někdo něco chce musí se slušně zeptat a poprosit a ne řvát, že to chce. Kluk tam měl tatínka, ten neřekl nic. Tak jsem si tak vzpomněla na tu holku.

Chodit na hřiště bylo pro mě utrpení :cert: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.2.21 16:07

Něco podobného jsem řešila před lety. Nakonec to vyresil syn sám a holčičku kousnul. Maminka tehdy na moje upozornění reagovala, že si to mají děti vyřešit samy. Holčička zduchla a syn ji rafl. Špatný byl samozřejmě syn a maminka se mohla zjevit.
Naštěstí je syn už velký a toto už neřešíme. Jinak jsem bránila své dítě a naše věci. Vždy jsem upozorňovala rodiče druhého dítěte na nevhodné chování.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat