Styk s dítětem a povinnosti otce

33
21.2.21 02:20

styk s ditetem povinnosti otce

Dobry den, chci se zeptat na Vas nazor maminky. Mam s byvalou partnerkou dite. A zena ma dceru ve vylucne peci. Domluvili jsme se asi v uvozovkach, ze si budu moci brat skoro dvouletou dceru na treba vylety a casem na den k sobe do mista bydliste. Veta typu: ALE SEDACKU TI NEPUJCIM, OBLECENI TAKY, NIC. NEBUDES NAS OKRADAT, TAK JE TO BEZNE. Mi prijde zcestna. Nebo opravdu jsou alimenty ne pro dceru. A ja mam dablovat nakupy? Asi mi jde spis o vas nazor, zda je to takhle lidsky v poradku a je to nejaka norma. Jen pro upresneni. Autosedacku a vse uplne vse jsem kupoval ja i v dobe rozchodu. Preden dekuji za jakoukoliv odpoved.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
21.2.21 03:12

Ja pujcuju sedacku, davam diteti k otci jidlo, obleceni, nejakou korunu na mlsku nebo na bus a on si ji stejne vezme jednou za mesic. Nedelam to pro nej, ale pro dite. On je mi ukradeny, takze nedelam ani naschvaly, ale dite ma tatu rado, tak prece nebudu blbnout. :roll: Tohle chovani je tak hnusne.

• Citovat
  • Nahlásit
13422
21.2.21 04:43

@comina81 Kdyz budes s dcerou travit doststecny cas, tak bude i pro tebe pohodlnejsi, kdyz budes mit svoji sedacku v aute, kdyz bude mit dcera u tebe svoje pyzamko, teplacky apod. nez vsechno porad prevazet sem a tam.
Pokud casem pojedete treba na tyden na dovcu, tak ji maminka ten kufrik nabali. Snad si uvedomi, ze by tim jinak trestala dceru, ne tebe :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2029
21.2.21 06:09

No a potom take záleží, kolik platíš. Zda kupuješ i něco navíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48391
21.2.21 06:17

Vzhledem k tomu, jak málo se s dcerou budeš vídat, tak bYch čekala, že dá matka vše dceři s sebou. Minimálně tu autosedačku by ve vlastním zájmu dávat měla. To samé bych pak čekala u dražších věcí typu kolo, později lyže apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.2.21 06:20

Nemusi nic, pokud to neni v rozsudku. Nase slecna memu manzelovi dceru predavala na vikend jen s tim, co mela na sobe. V lete tilko a sukynka. Kdyz byla vecer zima, museli jsme mit vlastni obleceni aby nezmrzla, kartacek na zuby, golfky, autosedacku…tvou povinnosti je zaplatit polovinu vybavicky, tedy i kocarku a vajicka pri narozeni, ale matka ti nic pujcovat nemusi. Manzel si bral dceru od narozeni, takze jsem kupovala i dupacky, pleny, sklenicky. A je zvlastni, ze ma dite ve vylucne peci. Co jsi provedl? Ze nemas stanoveny styk s ditetem. I chlapi odsouzeni za nasilny trestny cin dostanou styk s ditetem, kdyz o to maji zajem. Dokonce i vrahove. Znam z okoli.

• Citovat
  • Nahlásit
7641
21.2.21 06:21

@comina81 oblečení bych dala, ale sedačku přehazovat je dost nepraktické, nemusí mít zrovna auto k dispozici nebo se může něco stát a vy kvůli tomu neodjedete. Čili sedačku bych na tvém místě koupila druhou. Záleží, jak je dítě staré.

U nás má tatínek všechno svoje koupené podruhé (konkrétně sedačku si jsem teda kupovala sama). Stejně je pro dítě potřeba zařizovat druhý pokojíček apod., pár triček už se v tom ztratí. Holt s rozchodem dítě žije ve 2 domácnostech, tak to prostě je.

Jinak synovi už je 8 a může si vzít k tátovi, co chce, za podmínky, že to zase přiveze domu. Většinou třeba přiveze jiné triko nebo občas tam zůstanou kraťasy nebo ponožky. To neřeším, to bych se musela zbláznit. Ale kolo a dražší věci, tam je vždy domluveno, jak dlouho to u táty zůstane a kdy to přiveze zpět. Na prázdniny dávám kufr věcí a do něj seznam, co má zase přijet zpátky. Funguje to. Kdyby to nefungovalo, tak ty věci prostě nedávám a ať si tatínek poradí, jak chce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
687
21.2.21 06:36

Těžko říct, co za tím je. Napadá mě: 1. tvoje ex má hluboko do kapsy, 2. je to forma pomsty, 3. ve skutečnosti ti dceru ani dávat nechce, tak vytváří překážky, aby to nebylo jednoduché. :think:

Z lidského hlediska to není ok. Měla bych strach, že na to doplatí hlavně ta dcera - např. pokud by tvoje ex zašla tak daleko, že by ti ji v zimě předala bez teplého oblečení…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
21.2.21 06:39

Platím 8300 na ani ne dvouletou dceru a kupoval jsem vše od postýlky po kočárek a právě autosedačku. Bývalá se i pochlubila, že za ty peníze nakupuje jídlo i pro rodiče u kterých bydlí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
21.2.21 06:43

A nic jsem neprovedl, nechtěl jsem se u soudu hádat a hašteřit, doufal jsem v lidskou domluvu, lidské jednání, ale brzy po soudu jsem zjistil, že je to jen o tom, že MY jsme se rozhodli a ty to akceptuj, jinak..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7641
21.2.21 06:47
@comina81 píše:
Platím 8300 na ani ne dvouletou dceru a kupoval jsem vše od postýlky po kočárek a právě autosedačku. Bývalá se i pochlubila, že za ty peníze nakupuje jídlo i pro rodiče u kterých bydlí.

Tak v tom ale bude i výživné na maminku, pokud je dítě takhle malé. Nebo to platíš ještě extra?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
21.2.21 06:50

Jinak děkuji za informace jak se říká z praxe :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24937
21.2.21 06:54

Tvoje ex pracuje?
Kromě výživného na dítě má nárok i na výživné na sebe do 2 let věku dítěte. Jako 8300 je poměrně dost, většina částek co znám je menších. Ale záleží na mnoha faktorech. Pokud ona má rp a ty plat, tak z čeho má sebe a vaše dítě živit? Že koupí jídlo i pro rodiče, když u nich bydlí, mi přijde normální. Když jí zjevně pomáhají. Kdybyste se starali napůl, tak neřeknu. Ale ona zajišťuje kompletní péči.
Autosedačka je dobré mít svou ve svém autě. Ne ji prendavat. Oblečení je dobré mít nějaké základní u sebe. Můj ex má děti 1/3 času, oblečení, boty nekupuje. Jen pár kusů u sebe má, pyžamo, tričko, tepláky, spodní prádlo, ponožky.. když jsou u něj 3 dny, tam jim nebudu balit kufr. Oblečení navíc jim dávám, když u něj jsou o prázdninách týden. To i boty navíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48391
21.2.21 06:59

Jinak my měli střídavku a neřešili jsme, čí oblečení, hračky si dítě k druhému rodiči bere. Něco jsem koupila je, něco chlap. Dítě jezdilo s batůžekem a malým kufříkem. Když bylo potřeba, dostal s sebou kolo, koloběžku, helmu. Že začátku jsem dávala autosedačku (přehodit jindo druhého auta není žádný problém). Pak si chlap koupil svou vlastní, ale ne proto že by musel.
Ono je to dost o tom, jestli mají rodiče dostatek rozumu a jak.moc jim záleží na dítěti. Některé samosprašné matky si berou děti jako rukojmí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
510
21.2.21 07:00

Půjčuji všechno, často i auto, protože je bezpečnější než to, co má ex. Dělám to kvůli dětem, peníze si umím vydělat. To je ale pro tebe celkem jedno, tvoje ex nezmění svůj názor, protože někdo to dělá jinak. Sedačka ani oblečení nejsou taková investice, aby ses z toho hroutil, všechno se dá koupit i z druhé ruky za pár stovek.
Lidsky je to samozřejmě nic moc, ale proto jste se asi rozvedli, ne?
A alimenty jdou na výživu dítěte, to znamená i náklady na bydlení, na školku, na stravu, neznám rodinu, kde by alimenty pokryly byť jen polovinu nákladů, většinou to dítě stojí spíš násobně víc (jde-li o normální rodinu).
Vlastně ano, jednu znám, ale tam byly alimenty 15 tisíc na dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat