Jak se změnil váš život po třetím dítěti?

Anonymní
13.2.21 22:06

Jak se změnil váš život po třetím dítěti?

Máme 2 skvěle dcerky- 3 roky a 7 měsíců. Mně pořád nemůže opustit myšlenka na ještě jedno miminko… manžel by nakonec asi taky souhlasil. Materiálně zajištění jsme. Ale někdy už teď je mi líto, že už prostě nebudu mít na holky nikdy tolik času jako když bylo dítě jen jedno. Zato je to větší zábava… někdy mám i tak pri 2 dětech pocit, že nestíhám nebo respektive že musím hodně kmitat, abych vše stihla… mne je 31, manželovi 46 let a má bechterevovu chorobu… co se týká nošení holek, tak on nenosí vůbec. Že by k ním v noci vstával neexistuje, z koupání ho bolí záda, z přebalovaci taky… hraje si s nimi, čte jím knížky, mazli se s nimi, miluje je, snaží se pomáhat, ale co se týká té fyzické práce s malými dětmi, na to jsem sama. Jinak finančně nás zajistí, ale potřebuje hodně odpočinku a relaxace…rehabilitace, lázně… mám sice super vitální maldou mamku, která vždy ráda pomůže, ale ta chodí ještě normálně do práce a má svůj život.
Jeho rodiče už jsou po smrti. Můj taťka moc nefunguje, takže prarodič jen jeden…
No nevím, jestli by to případné třetí už nebylo moc…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
698
13.2.21 22:25

Upřímně tvoje druhá dcerka je ještě maličká. Dokud je mimčo malé, tak je to dle mého jednodušší. My máme tři děti po dvou letech. První a druhé dítě byla naprostá pohoda. Třetí také, do doby než začal chodit. Pak začalo peklo na zemi a opravdu jsem ráda, že jsem to přežila. Asi bych mluvila jinak kdyby se nám jako třetí narodila klidná holčička, ale já být tebou, tak počkám a nebo do toho vůbec nejdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
462
13.2.21 22:26

Já bych byla šťastná že mám dvě zdravé děti a chlapa co vás zajistí. Muž nemocný, věk na další mimčo vysoký a píšeš, že ti moc nepomůže, ne nešla bych do dalšího ani náhodou. Užívej toho co máš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17057
13.2.21 22:48

Třetí dítě změnilo všechno, hodně..
Kdybych to měla plánovat, rozmýšlela bych. Samozřejmě každý to nakonec zvládne, ale..
Navic, mladší dcera je fakt maličká, když to neprijde neplanovame, dopřej jí ten komfort, mít maminku s tatinkem taky chvilku jen pro sebe…
Vím, že mají maminky děti i blíž u sebe. Ale kluci jsou 2 a čtvrt roku a byl to mazec.. A na prostredniho prostě není čas. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5311
13.2.21 22:56

U nás třetí nezměnilo nic, ale mám rozestup mezi druhým a třetím 5 let. Takže jsem si to třetí fakt už užívala, starší byli víc samostatní. Řešíš to moc brzo, jsi mladá, pár let počkej, pak si to užiješ víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 22:59

Pri sedmimesicni uvazujes o dalsim diteti? Tak to jsi tedy dobrá. Nechápu…
Třetí dítě je super, krásné, prijde mi ze s tretim prisel do rodiny zvlastni klid. Ale ja byla po tech dvou v zaměstnání, takze jsem rada zase doma. Prvni dve mam od sebe necele 3 roky a byl to mazec. Do tretiho bych po dalsich trech letech nesla…A tak mame tretatko s odstupem 5.5let od mladsiho a je to skvele. Uzivame si to vsichni. A to ma nyni 7 měsíců a připadá mi, ze se teprve narodilo! Proto nechapu, ze uz Te to bere na dalsi dítě. Mne teda ani omylem! Rozhodne by to byla poradna jizda 3 deti takhle brzy po sobe. Ja bych to tak nechtela.
Ps. Vek mam jako ty a pokud by mela prijit jeste jedno miminko, tak zase nekdrive za 5 let. Ovsem u Tebe bude problem vek manzela…
Prosim anonym, prilis mnoho informací…

• Citovat
  • Nahlásit
10280
13.2.21 23:03

S prominutím mi přijdeš trochu sobecká. Ve vašem případě bych si třetí dítě rozmyslela. Tvůj manžel je vážně nemocný, jeho stav se může zhoršit a možná nebude moct vůbec pracovat. Také se může stát, že budeš ještě pečovat i ty o něj. A už je mu i 46 let. Ber ohledy i na něj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1313
13.2.21 23:23

Mám 3 děti (12,4 a 1). Manžel je zaneprázdněn a doma málo, hlídání nemáme žádné, zvládat to jde, nebýt kovidu, tak i velmi dobře. Ale v tvé situaci bych do toho nešla, minimálně teď. Zaprvé 7 měsíců druhorozene je fakt krutě málo, zadruhe věk a nemoc tvého manžela a to beru jako největší proti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 23:30

Upřímně. Věnovat se třem malým dětem je záhul. Je to banda a jak jich je hodně tak si neodpočineš. Ale je to taky spousta lásky. To třetí si neskutečně užíváme. Ale je to honička. Nicméně já taky měla pocit, že nejsme kompletní dokud se to třetí nenarodilo. Chlapovi v době porodu třetího bylo 48 a bohužel vidím, že tu energii na ně tři nemá takovou jako já. Je to 3,5 roku co máme nejmladšího. Nejstarší má 8. Asi bych do toho na vašem místě nešla. A důvodem by byla ta nemoc může. Opravdu je to záhul.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 23:36

@blueberryx @topazio @bigl @tereza12345
Nechci otěhotnět hned, ani ne za rok. Chci si mladší užít, jen uvažuji někdy do budoucna. Mateřství mě moc naplňuje a ten pocit, když kojim miminko, ňucham ty miminkovske vlásky…tak prostě mě někdy zamrzí, že už je to naposledy, že už nebudu znovu těhotná, že už znovu neporodim… na druhou stranu uvědomuji si jaké máme štěstí, že máme naše dvě krásné holky, starší dcrea tu mladší zboznuje a je to krásné a je nám takto mooc dobře. Byla to jen má hypotetická úvaha a chtěla jsem znát názory zkušenosti maminek, které tři děti už mají… ano, máte pravdu, asi opravdu bude nejlepší zůstat u dvou, hlavně z důvodu věku a zdraví manžela.

• Citovat
  • Nahlásit
668
14.2.21 00:28
@Anonymní píše:
@blueberryx @topazio @bigl @tereza12345
Nechci otěhotnět hned, ani ne za rok. Chci si mladší užít, jen uvažuji někdy do budoucna. Mateřství mě moc naplňuje a ten pocit, když kojim miminko, ňucham ty miminkovske vlásky…tak prostě mě někdy zamrzí, že už je to naposledy, že už nebudu znovu těhotná, že už znovu neporodim… na druhou stranu uvědomuji si jaké máme štěstí, že máme naše dvě krásné holky, starší dcrea tu mladší zboznuje a je to krásné a je nám takto mooc dobře. Byla to jen má hypotetická úvaha a chtěla jsem znát názory zkušenosti maminek, které tři děti už mají… ano, máte pravdu, asi opravdu bude nejlepší zůstat u dvou, hlavně z důvodu věku a zdraví manžela.

Měla jsem to stejně, třetí se poštěstilo až později, ale my jsme to tak chtěli a vyplatilo se počkat. Vše jsem si s třetím dítětem užívala mnohem více. Starší už byli samostatní. Nikdy jsme neměli hlídací babičky, ale o to víc držíme při sobě a děti také. Starší pomůžou, pohlídají ochotně. Osobně nelituji. Ano nežijeme v blahobytu, ale děti mají vše, co potřebují, včetně kvalitního vzdělání a ani miliony by mi nevynahradily v životě, kdybych tyto tři broučky neměla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9971
14.2.21 07:09

Máš dvě děti. Užívej si jich. Další bych si neporizovala ani náhodou. Tvůj manžel je už na děti starý a bechterev neni žádná legrace. Aby ses nemusela za pár let starat i o něj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
195
14.2.21 07:48

Pokud to tak budeš cítit i dýl, tak do toho klidně jděte :kytka: Je to jen váš život. Budete mít živo a veselo. Zajištění jste. Mateřství tě naplňuje tak proč ne. Tohle si stejně musíte zvážit vy dva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8646
14.2.21 07:51

Nám třetí dítě život nijak nezměnilo. Kromě toho, že jsme museli pořídit větší auto. Když se dcera narodila, bylo klukům 4,5 a necelé 3 roky, už byli dost samostatní, chodili do školky a doma si spolu hodně vyhráli, se sestřičkou hodně pomáhali. Já jsem na tom, řekla bych, ještě lépe, protože jsem od zaměstnavatele ještě před odchodem na mateřskou dostala nabídku na práci na dohodu během MD/RD, takže chvilku přes den pracuju a pak se věnují dětem, což mi maximálně vyhovuje. Pokud nejsou děti vyloženě těsně po sobě, nebo nemají nějakou vadu, specifickou potřebu apod. tak mi nepřijde, ze by s nimi bylo nějak víc práce. Ve tvém případě bych zvážila situaci s ohledem na manžela, můj muž je zdravý. Zase ale nemám žádnou babičku, která by aspoň občas pomohla. Upřímně, od té doby, co není dcera úplné miminko, tak mi jako pomoc stačí i to, že někdo s nimi je, nějaký „dozor“. Muž trénuje sportovní tým, tak bývá často fyzicky utahaný a dětem často věnuje „v leže“ (samozřejmě ne pořád, abych mu nekřivdila). Ale rád si s nimi čte, k miminkusi často lehnul pod hrazdicku a usnul, povídá si s nimi, nebo se vyvalí na gauč a staví si lego. Takže když mám tu možnost, že můžu sama odskočit pro něco treba do obchodu, nebo jít vyzvednout jedno dítě, když další dvě doma spí a nemusím tahat všechny s sebou, spoustu práce mi to ušetří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
129
14.2.21 08:02

Já třetí čekám, ale po pěti a skoro osmi letech, takže zkušenosti říct zatím nemůžu. U nás to jistě změna bude, už jsme vypadli z toho kolotoče, plíny, noční vstávání… Ale bylo to u nás dobře promyšlené rozhodnutí a velmi se těšíme. A taky vidím, jak se starší umí zabavit a jsou vlastně samostatné jednotky, když mi na začátku nebylo dobře, to se nedá srovnat s prožíváním prvního trimestru s dvouletým batoletem na krku.
Jen bych chtěla komentovat, jak jsi napsala, že si neumíš představit, že už je to naposled, co máš miminko atd. To je myšlenka, která je emocemi pochopitelná (měla jsem ji taky), ale kvůli které se děti nepořizují. Protože to tě nemusí přejít ani po třetím ani po pátém… Prostě děti se pořizují z jiných důvodů než je roztomilost ve fázi miminka. Tak to bych vzala do úvahy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat