Pocit selhání, co s tím?

60
10.2.21 23:02

Pocit selhání, co s tím?

Měli jste někdy pocit selhání jako rodič? Že děláte všechno špatně, že se svým dětem dostatečně nevěnujete, proč jste dnes zareagovali takto a ne takto, že byla vaše reakce přehnaná a nepřiměřená situaci, atd..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20165
10.2.21 23:06

No jéje, jednou jsem prořvala tři dny :lol: časem jsem se smířila s tím, že dokonalá matka ze mě nikdy nebude, v krizových obdobích jsem lehce navýšila dávku alkoholu a bylo vyřešeno. Dneska si zase říkám, že má moje dítě pekelný štěstí, že má za matku zrovna mě :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
117
10.2.21 23:34

Jsem máma 2 roky.. A tohle pokání prožívám snad každý měsíc.
Utesuju se tím, že žádný učený z nebe nespadl.. A ať už dělám cokoliv, dělám to lépe než mí rodiče, kteří na mě celý život s prominutím „sr*li“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.2.21 09:30

Zdravím :mavam: Hele já si myslím že takovéhle pocity zažívá většina matek :nevim: A kdo říká že ne tak akorát kecá :mrgreen: podle mě právě takový ty výčitky a pocity jestli dělá člověk všechno správně tak to je známka toho že jsi dobrá matka protože špatnou matku by takovýhle způsob uvažování vůbec nenapadl. Jinak já takovým těm sluníčkovým matkám které jsou věčně Happy a nikdy nezvýší na dítě hlas nevěřím ani nos mezi očima :pankac: já si prostě myslím že dokonalá matka neexistuje. Respektive existuje ale možná tak na papíru ale prostě dokonalá matka být nemůže protože ani my nežijeme v dokonalém světě :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.2.21 09:34

Jinak já mám teď aktuálně občas depky z nestíhání protože malý mě nenechá nic dělat :lol: přes den už mi prakticky nespí a navíc je dost živej :mrgreen: Takže místo abych uklízela nebo žehlila tak jenom hlídám aby mi neskákal šipky z gauče aby si nepřivřel ruku do dveří aby mi nešplhal po poličkách a tak dále. Vždycky ho s velkou chutí strčím babičkám a výčitky necítím ani trochu :P prostě i matka je jenom člověk :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat