Má smysl dětský psycholog a logoped ve 2,5 letech?

8.2.21 14:34

Má smysl dětský psycholog a logoped ve 2,5 letech?

Má smysl řešit odborně problémy u 2,5 leteho? Decko odmítá nočník, mluví tak, že mu nikdo nerozumí, má extrémní záchvaty vzteku a v tu chvíli je zlý i na sourozence, s jídlem to také není lehké. Chtěla bych mu pomoci, ale nevím jestli se někdo bude zabývat 2,5 kterým.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10497
8.2.21 14:40

Na logopeda je ještě brzo, psycholog otázka no, jak dlouho toto trvá, jestli to není jen období vzdoru atd. Popřípadě bych se poradila s obvodním dr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
395
8.2.21 14:42

Já ti nevím, ale mně nepřijde, že by to bylo „tak hrozné“. Nočník no - některým dětem to zkrátka trvá déle, počkala bych do jara a pak ho nechala běhat na naháče - možný místo nočníku bude rovnou chodit na záchod.
S tím mluvením - rozumím on vám? Poslechne?
Vztek je normální - období vzdoru, nezbývá nic jiného, než to vydržet a lpět na dodržování nastavených pravidel, je to náročné, ale pomáhá to.
Nepíše v čem konkrétně je zlý na sourozence? Co jim dělá? Jak řešíte ty záchvaty vzteku? Kvůli čemu jsou? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1046
8.2.21 14:45

Nic divného podle popisu tvé dítě nedělá. Chce to trpělivost a nespěchat. Spěchem se vše jen pohnojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8332
8.2.21 14:46

Já byla s dcerou před 3 narozeninami u psychologa, přežila to, psycholožka to neviděla jako problém.

Na logopedii jsme šly poprvé ve 3,5 a bylo mi řečeno, že je to pozdě, protože to s čím jsme přišly, měla už dávno umět, stačilo rozhýbat svaly a jazyk a vše naskočilo

na logopedii potřebuješ doporučení od dětské

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.2.21 15:01

@Kipa22 víte, ono toho je fakt hodně, dnes tu vše stěhují, protože nesmí tady být ani hračky pro mladší ho. Starší vše žužlá a pak válí po zemi. Ono tady nemůže být nic na zemi, vše padne do pusy, kouše i sedlo rotopedu. Skládat kostky a vůbec si společně hrát nejde. Jakýkoliv pokus je mizérie. Láhev jen se savičkou a to ještě jen něco pije. Knihy vezme a kouse a kouše. Když mu je vezmete či vezměte něco jiného, nastane hysterie. Pořád jen řve, neposlouchá, vše ničí, půd sebezáchovy nula. Abych mohla v poklidu ven s oběma, musím si pořídit takové kšíry. Jinak jen na zahradu. I tak to je procházka o ničem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.2.21 15:05

@Májovka1234 rozumí, ale poslechne jen chvíli a pak už zase je v tom stavu „mimo“. Včera rozkousat obal od mouky, ovesných vloček, kočičí kapsicku. Prostě co neschovate, to zničí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.2.21 15:11

@kotaska91 tak na by asi vytasila neurologa než psychologa, ale možná i tak zkoncime, jestli tam není vada.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10497
8.2.21 15:19

@hanabenešová tak zkus to pořešit s obvodním lékařem, dá ti doporučení, pokud byl nějaký problém u porodu, měli jste chodit na neurologii od narození, pokud nebyl, tak ať tě pošle

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7782
8.2.21 15:28

@hanabenešová nechci strasit, vyhledala bych detskyho psychologa. Mam dite s tezkou formou autismu a vypadalo to podobne v tom veku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7782
8.2.21 15:30

@hanabenešová dobryho detskyho psychologa hlavne…doporucuju thomayerku nebo motol…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
583
8.2.21 15:32

Urcite bych šla i k tomu logopedovi, ten pomůže s tím jídlem, nás to teď taky čeká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7782
8.2.21 15:37

@Micilin s jidlem, jako jak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.2.21 15:39

@Tarjei bohužel, tohodle se bojím.

• Citovat