Pěstounská péče jako samoživitelka

Anonymní
4.2.21 01:54

Pěstounská péče jako samoživitelka

Ahoj, za nedlouho mi bude 30 let. Posledních pár let mě nic nenaplňuje. Nic mě nebaví a můj život je jedna velká neznámá. Pracuji dlouhodobě s dětmi, které sama ještě nemám protože to nějak nejde, nechci to víc rozebírat.
Ráda pomáhám druhým. Mám " adoptované" 2 děti zbafriky kterým dlouhodobě zasílám peníze a oni mě na oplátku fotky, dopisy a vysvědčení. Děti miluju. Teď k věci.
Jsem svobodná a bydlím s rodiči. Kvůli tomu, že jsem si koupila auto splácím půjčku, pracuji, rodičům ráda pomaham
pomáhám, spořím si. Všechno je úžasné. Jen mě blesklo hlavou:

Ráda bych se stala pěstounkou. Je tu někdo takový, kdo žil třeba s rodiči a přemýšlel nad tou samou věcí? Musím mít vlastní byt? Bohužel nemám manžela, takže adopce u mě nehrozí. Přemýšlela jsem taky nad tím, zda bych chtěla být pěstounkou jakontakovou nebo na prechodnou dobu. Na orechodnou dobu je na rok, vím, že je to psychicky více náročnější. Je tu prosím někdo, kdo by si udělal čas a poradil mi? Je tu nekdo, kdo třeba i pestoun je nebo nad tím uvažuje?
Kontaktovala jsem i OSPOD s tím, že si mám s paní sociální pracovnicí dát schůzku a že se o všem pobavíme. Jak jsem psala, sama s dětmi pracuji a moc bych chtěla dát nějakému lásku a podobně. Jde mi hlavně o ten byt… 8o děkuji za odpovědi a omlouvám se za anonymitu. Také se omlouvám za kategorii příspěvku.. Krásný den.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6733
4.2.21 06:15
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11708
4.2.21 07:04

@Cenarius ona chtela osobní zkušenost, cist umíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19121
4.2.21 07:16

Adoptovat můžeš i sama, nemusíš mít manžela. Pěstounsá péče na přechodnou dobu pro tebe nebude, jako mladou a bezdětnou by tě pravděpodobně neschválili, dlouhodobá by problém nebyl. Vlastní byt určitě netřeba. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5679
4.2.21 07:39

A není na čase zacit žít svůj život? Jako bydlet s rodiči, a ve 30ti nemít našetřené ani na vlastní auto, a muset si brát půjčku..nevim, nevim, já bych ti dítě nedala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
287
4.2.21 07:46

Nevím já bych na tvém místě našla někoho, užívala si svobody, výletů, lásky a pak si založit svou vlastní rodinu a nebo adoptovat společně jestli máš nějaký problém a nemůžeš mít třeba děti.
Jsi mladá a bezdětná mohla by sis tímto dost zkomplikovat život a to úplně zbytečně. Především mysli na sebe a na tvé štěstí. Z těchto důvodu si myslím, že ti dítě do pěstounské péče nedají.
Věk, svobodná, bezdětná, nezajištěná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10868
4.2.21 07:49

To, že jsi sama bez manžela, vadit nebude.Ale pokud bydlíš s rodiči, bude důležitý taky jejich názor. Sociální pracovnice půjde na šetření k vám domů, aby zjistila, jaké podmínky pro dítě máš, také musíš projít školením, psychotesty a schvalovacím procesem, než tě zařadí do databáze žadatelů o pěstounství. Až pro tebe budou mít vhodné dítě a ty se s ním seznámíš a budeš ho chtít do PP, tak u soudu znovu procházíš schvalováním-bytové, finanční podmínky, tvůj zdr.stav,trestní bezúhonnost atd. a soc. pracovnice znovu podává soudu zprávu z šetření v domácnosti.
Co vlastně na ten nápad říkají tví rodiče? Je to zásah do soukromého života, navíc ty děti bývají deprimované, mají za sebou týrání, zanedbávání, bývají to děti alkoholiček a feťaček atd.Jako pěstounka musíš umožnit návštěvy rodičů se svým dítětem, pokud nemají zákaz styku a pokud o to stojí. Do PP jsou svěřovány děti, které nejsou právně volné.
Bez zkušeností s vlastními dětmi to bude hodně náročné. To už bych spíš šla do adopce, ale jako svobodná si počkáš dlouho, pokud budeš chtít co nejmladší dítě. Do té doby třeba budeš mít přítele či manžela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
823
4.2.21 07:49
@mackA159 píše:
A není na čase zacit žít svůj život? Jako bydlet s rodiči, a ve 30ti nemít našetřené ani na vlastní auto, a muset si brát půjčku..nevim, nevim, já bych ti dítě nedala.

Přesně! Přece všechny rodiny co si pořídily děti mají vlastní bydlení, dvě auta, žádné dluhy a solidní úspory. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18982
4.2.21 09:36
@páájaa2 píše:
Přesně! Přece všechny rodiny co si pořídily děti mají vlastní bydlení, dvě auta, žádné dluhy a solidní úspory. :zed:

Pokud bydlí u rodičů, od dvaceti pracuje, tak by měla mít pod zadkem dost velkej finanční polštář a ne si brát auto na půjčku. A jestli si někdo pořídí děti s holým zadkem, tak to zrovna není případ hodný následování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18982
4.2.21 09:41

Hele holka, ty děti tady nejsou od toho, aby naplnily tvůj prázdný život. Hodně si rozmysli, proč to dítě opravdu chceš, protože ty děti už jsou v dost velkým srabu a potřebujou dospělýho a vyrovnanýho pěstouna, ne holku, co ve třiceti neví co se sebou. Dost pochybuju, že by ti nějaký psycholog dal posvěcení. Snaž se svůj život naplnit jinak a až s ním budeš spokojená, tak do něj teprve přiveď dítě. Tobě jen tikaji biologický hodiny… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15404
4.2.21 09:44

Pěstoun/ka může být člověk co nežije v partnerství. To není zásadní zádrhel.

To že nemáš samostatné bydlení a nejspíš si nikdy úplně samostatně nežila je zádrhel.

Klíčový problém ovšem budou psychotesty, kdy se téměř zjistí že jsi úzkostně depresivní a neumíš moc mezilidské vztahy. A přes to tě nikdo příčetný nepustí k tomu aby si učila vztahy a fungování ve světě děti které mají poruchu attachementu.

To je ovšem řešitelná věc. Odlož plán s pěstounstvím tak na dva, tři roky a mezi tím se začni pořádně připravovat.

Tedy primárně vstup do psychoterapie a srovnej se sama se sebou. Nejdřív individál, pak k tomu přibrat ideálně i nějakou skupinovou práci - na to jak být víc v pohodě v mezilidiských vztazích to je dost účinný nástroj.

Postav se na vlastní nohy, zajisti si bydlení a dostatečné finance na samostatný život - úplně v pohodě je nájemní bydlení.

Základní výhodou je, že když teď zaměříš svou pozornost sem a zároveň se naučíš dávat svou lásku sama sobě, tak najednou bude daleko snazší fungovat i ve vztazích s dalšími lidmi, včetně případných mužů/žen -podle tvé preference.

Paralelně s tím se ozvi nejbližší organizaci co provází pěstouny, nebo dětskému domovu či klokánku jako dobrovolnice a s dětmi bez biologické rodiny začni pracovat ve volném čase - je to dost specifická záležitost a ty si to představuješ trošku jak hurvínek válku - respektive myslím si že věříš, že pěstounství vyléčí tvé depresivní stavy a udělá nějaký zázrak a tvůj život se změní.

Tak to nefunguje - pěstounství je dost náročná disciplína a aby si dítě které má v sobě hluboké rány uvedla do života ve kterém uspěje, tak potřebuješ sama se sebou být v cajku.

Toho se dá dosáhnout. i u tebe. Jen si za tím musíš jít a vydržet. Výhodou je že když teď budeš nějakou dobu soustředěně pečovat o vlastní psychické zdraví a stabilitu a učit se překonávat svoje úzkosti a učit se fungovat ve vztazích jinak než dosud, tak kromě kompetencí k náhradnímu rodičovství ti to zlepší i všechny ostatní aspekty tvého života.

tl;dr

• psychoterapie
  • dobrovolnická činnost v oblasti náhradní rodičovské péče (posílat peníze neziskovce fakt nestačí)
  • samostatné bydlení

--- > do tří, čtyř let budeš dostatečně posílená vtom, aby tvá žádost o pěstounství měla smysl.

Příspěvek upraven 04.02.21 v 09:48

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3074
4.2.21 09:48

Bezdětná svobodná holka bydlící u rodičů si musí brát půjčku na auto? 8o Navíc si myslím, že dítě by sis měla pořídit z jiného důvodu než, že se tak jako plácáš životem a nic tě nebaví. Já si třeba dítě pořídila, když jsem věděla, že mu mám co předat. Možná by bylo lepší dát si ten život dohromady, stát se šťastným a spokojeným člověkem a pak si do toho pořídit dítě. Dítě je časově, fyzicky i psychicky náročný tvor a nejvíc mu prospěje vyrovnaná a spokojená maminka. Obzvláště u těchto dětí, které dosud neměly na rodinu štěstí. Ale jen můj názor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3074
4.2.21 09:50

@Janli Předběhla jsi mě :D :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.2.21 09:54
@Anonymní píše:
Ahoj, za nedlouho mi bude 30 let. Posledních pár let mě nic nenaplňuje. Nic mě nebaví a můj život je jedna velká neznámá. Pracuji dlouhodobě s dětmi, které sama ještě nemám protože to nějak nejde, nechci to víc rozebírat.
Ráda pomáhám druhým. Mám " adoptované" 2 děti zbafriky kterým dlouhodobě zasílám peníze a oni mě na oplátku fotky, dopisy a vysvědčení. Děti miluju. Teď k věci.
Jsem svobodná a bydlím s rodiči. Kvůli tomu, že jsem si koupila auto splácím půjčku, pracuji, rodičům ráda pomaham
pomáhám, spořím si. Všechno je úžasné. Jen mě blesklo hlavou:Ráda bych se stala pěstounkou. Je tu někdo takový, kdo žil třeba s rodiči a přemýšlel nad tou samou věcí? Musím mít vlastní byt? Bohužel nemám manžela, takže adopce u mě nehrozí. Přemýšlela jsem taky nad tím, zda bych chtěla být pěstounkou jakontakovou nebo na prechodnou dobu. Na orechodnou dobu je na rok, vím, že je to psychicky více náročnější. Je tu prosím někdo, kdo by si udělal čas a poradil mi? Je tu nekdo, kdo třeba i pestoun je nebo nad tím uvažuje?
Kontaktovala jsem i OSPOD s tím, že si mám s paní sociální pracovnicí dát schůzku a že se o všem pobavíme. Jak jsem psala, sama s dětmi pracuji a moc bych chtěla dát nějakému lásku a podobně. Jde mi hlavně o ten byt… 8o děkuji za odpovědi a omlouvám se za anonymitu. Také se omlouvám za kategorii příspěvku.. Krásný den.

A co by tě mělo naplňovat? Myslíš, že dítě ti mezeru vyplní? Postav se na vlastní nohy, ukaž, že se sama o sebe umíš postarat…pak se třeba objeví i nějaký partner. Smysl života, štěstí…to musíš hledat v sobě, neočekávej, že budeš šťastná díky jiným. Tak to nefunguje. I kdyby…dítě odchováš a co pak? Budeš zase sama…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.2.21 10:48

Tak za prvé jsem si pořizovala auto s bývalým manželem, bohužel už spolu nejsme. Za druhé jsem dost vypomohla rodičům finančně a na svůj byt momentálně nemám, všechny peníze padly jim, proto bydlím s něma. Jsem psychicky v pořádku, dokonce tak, že psychotesty mám a pracuji s dětma v dětském domově takže vím, co pěstounství obnáší. Nechápu vás některé, jak můžete soudit, když mě vůbec neznáte. Je snad moje věc, že jsem si vzala auto na splátky, co je na tom jako? A ano děti mít nemůžu, bohužel. Tak nechápu vás některé nány co tady komentujete a hrajete si na strašné frajerky když o mě nevíte nic. Chtěla jsem jenom a pouze poradit a předat si zkušenosti o pěstounské péči.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat