Život po RD

Anonymní
3.2.21 13:38

Život po rodičovství dovolené

Maminky, za pár měsíci mi končí RD. Následuje nástup do práce, dítě do školky. Bydlíme v Ostravě. Jak to děláte u školkových dětí a dětí na prvním stupni. Jako děcka nás rodiče vypustili ven před dům a dělali si doma své věci. Tady bych se bála vypustit i,,psa,,. Jak to děláte vy, kteří nemáte hlídání, bydlíte v paneláku, pod ním hned cesta a na dětské hřiště přes hodně frekventovanou hlavní cestu? V kolik hodin vyzvedáváte dítě ze školky? Jak trávíte odpoledne, kdy vaříte, uklizite atp a jak často chodíte s dětmi přes týden ven. Pořád si nedovedu představit jak fungují rodiče malých dětí ve velkých městech. Vlastně dítě vždy musí počkat na rodiče, než udělá dospělacke úkoly? Nebo je poustite ven s jejich kamarády samotné? Neřeším nouzový stav. Spíš situaci před koronou.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25452
3.2.21 13:53

Ahoj, taky jsem z Ostravy. Po RD jsem našla práci, až když byl mladší ve školce druhý rok. A končila jsem ( šla na nemocenskou a pak mateřskou) když nastupovali do 1 a 2 třídy. Navíc na směny. Takže jsme měli každý týden jiný režim.
Obecně, vyzvedávali jsme je po 15h, takže venku byli v rámci školky, potom družiny, takže nebylo potřeba už řešit jejich " venčení". Samotní ven na dvůr chodí od 7 a 9 let.
Nakupovala jsem většinou před vyzvedáváním, pak jsme jeli domů ( ve školce a 1 třídě neměli ještě odpolední kroužky), občas byla nějaká akce, nebo jsme ještě byli chvíli venku, nebo šli na návštěvu k babičce, v zimě třeba ještě do herny. Jinak odpoledne, večer už jsem chystala věci na druhý den, uklízela, prala atd, oni si hráli, v 18h byla večeře, pak koupání, pohádky, a v 20 h chodili spát.
Když byli v 1 a 2 třídě tak jsem v tom 1 pololetí byla už doma, to už měli i kroužky, kam se s nimi muselo chodit a vyzvedávat. Naštěstí mi pomáhala babička, jinak bych s nimi a miminkem lítala jak hadr na holi. Občas z kroužku vyzvedával manžel cestou z práce.
Ono se to nějak vyvrbi, časem. Teďka je to mnohem víc na budku, než když byla normálně škola a kroužky a akce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
614
3.2.21 13:56

Děti jsem vyzvedávala po spaní a svačině. Dopoledne byly venku se školkou. Když bylo odpoledne hezky, šli jsme ještě po školce ven na hřiště nebo pár zastávek tramvají dojeli do lesa atd. Ve škole chodily do družiny, kde byly venku nebo měly sportovní kroužky, kde se vyběhaly. Sama jsem ven děti do cca 8 let nepouštěla. Pak jsme se přestěhovali na maloměsto a tam to bylo jiné…běhaly venku s kamarádama…
JInak uklízela, vařila a prala jsem večer…nakoupila jsem někdy sama, když bylo hlídání nebo šla s holkama na procházku a stavila se v obchodě. Po MD jsem na začátku, co jsem začla chodit do práce, byla strašně unavená, ale pak si to sedlo. Partner bohužel nefungoval, jak by měl, tak jsem na většinu byla sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.2.21 14:25
@Anonymní píše:
Maminky, za pár měsíci mi končí RD. Následuje nástup do práce, dítě do školky. Bydlíme v Ostravě. Jak to děláte u školkových dětí a dětí na prvním stupni. Jako děcka nás rodiče vypustili ven před dům a dělali si doma své věci. Tady bych se bála vypustit i,,psa,,. Jak to děláte vy, kteří nemáte hlídání, bydlíte v paneláku, pod ním hned cesta a na dětské hřiště přes hodně frekventovanou hlavní cestu? V kolik hodin vyzvedáváte dítě ze školky? Jak trávíte odpoledne, kdy vaříte, uklizite atp a jak často chodíte s dětmi přes týden ven. Pořád si nedovedu představit jak fungují rodiče malých dětí ve velkých městech. Vlastně dítě vždy musí počkat na rodiče, než udělá dospělacke úkoly? Nebo je poustite ven s jejich kamarády samotné? Neřeším nouzový stav. Spíš situaci před koronou.

Taky mě to za pár měsíců čeká. Ale myslím, že on ten život a vše kolem se odvíjí od práce a pracovní doby. Pokud by mě vzali zpět do původní práce, chtela bych částečný úvazek, aby dítě nemuselo být 10 hodině v zařízení hned od začátku. Ven dítě samotné rozhodně dlouho nepustím. U nás vídám samotné děti cca od 10 let. Dospelacke věci budu dělat buď večer a nebo s dítětem. Ono toho zas tolik není, pere se samo, suší sušička, vysává, vytírá robovysavac. Jedině vaření a to udělám něco rychlého, když bude teplý oběd ve skolce stačí pak něco rychlého. Nejraději bych ale měla úvazek, kdy bych chodila třeba 4 dny na celé a jeden den volno, plus tedy víkend. Jenže teď v Covid době, budu asi ráda když vůbec nějaká práce bude.

• Citovat
  • Nahlásit
762
3.2.21 14:38

Bydlím tedy na vesnici, ale školkové dítě samotné ven nepouštím. Našla jsem si hned práci po RD na ranní směnu. Školku máme do 16. hod. a stíhám vyzvedávat jak jezdím z práce. Ráno vodí přítel, aby dítě nemuselo být ve školce mezi prvními. Přes týden nevařím téměř vůbec, beru si obědy z práce domů. Přítel má obědy také v práci, takže večer se dojí rohlíkama.
Ven chodívám spíše o víkendu, dítě je venku, když je ve školce.

Domácí práce dělávám o víkendu, max přes týden pozametám. Nádobí umývá myčka, prádlo pere pračka a suší sušička. Takže se nenadřu. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21042
3.2.21 15:15

Já teda vyzvedavala dítě kolem 3 ve školce, prošli sme se cestou domu, on byl venku se školku dopol, takže sem nějaký velký pobyt venku přes týden neřešila. Doma rychlý úklid, ono když se tam cely den nesedí, tak se ani moc bordel neudělá. Velký úklid sme nechávali na víkend. Vařit sem v týdnu nevarila, všichni měli jídlo v práci (já občas přinesla z práce jídlo od oběda, když nám hodně zbylo, tak mi kuchařky daly i na večeři) a večeře studené. Doma sme si pak do večeře hráli, odpočívali. Celkem na tu dobu vzpomínám, byl to větší klid než na tom rodicaku :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5673
3.2.21 15:32

Vyzvednu odpoledne, venku je většinou se školkou, i když teď mi přijde, že chodí tak 2× do týdne. Po školce se většinou jdeme podívat na hřiště. A doma dělám vše průběžně. Ven už pak nechodíme. Děti u nás nejsou. Večeře máme většinou studené. To si sedne vše časem. Ale ze začátku jsem také nic nestíhala a byla hrozně unavená

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8522
3.2.21 16:16

Naše maminky nás sice mohly vypustit ven samotné, ale zase neměly udělátka moderní doby. My v paneláku u rušné silnice sice nebydlíme, ale ven děti samotné taky pouštět nemůžu. Jednak máme ke starším ještě batole, jednak potřebuju vyvenčit psa a jednak se chci taky provětrat já. Pracuju na částečný úvazek, takze děti vyzvednu mezi 3 a 4h že školky a družiny, jdeme do parku, na procházku, na koloběžku nebo na kolo, jsme venku tak dlouho, jak chceme, v létě většinou do 7h. Venku se částečně věnuji dětem a částečně řeším věci, co v práci nemůžu, třeba nákupy. Přes internet nakupuji potraviny i většinu ostatních potřebných věcí, do obchodu chodím zřídka. Doma pak už jen zapnu pračku, nádobí umyje myčka a vařím většinou večer, když jdou děti spát na druhý den nebo využívám pomalý hrnec, nebo udělám nějakou rychlovku. Jednou se mi i stalo, když jsem nestíhala uzávěrku, že jsem si vzala do parku notebook a pracovala, zatímco děti byly na hřišti. Mě to vyhovuje, přijde mi to lepší, než bych místo času se svými dětmi dělala domácí práce.

Příspěvek upraven 03.02.21 v 17:18

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
494
3.2.21 16:49

Na půl sedmou odvedu děti do školy a školky (práce mi začíná v 6:45hod.), o půl čtvrté už musím vyzvedávat (v práci končím v 15.15hod.). Potom jdeme domů, děti si pohrají, uděláme úkoly, poklidím, uvařím si oběd do práce, udělám večeři, přečtu dětem pohádky, uložím a pořád dokola. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8177
3.2.21 17:00

Já si myslím, že to zvládneě. Mě přišlo, že to někdy bylo víc jakoby,, pohodlnější jak takto se plácat celý den doma a vymýšlet program..
Večer jsem si vždy uklidila, aby byl pořádek. Ráno do práce, z práce pro kluka, cestou jsme spolu šli do obcvhodu, chvilku na hřiště, přišli jsme třeba k půl 4… Už byl vyřádění, ze školy, tak už chtěl mít taky svůj klid, tak si šel hrtá do pokojíku, takže jsem měla čas dát si jídlo, kávu, a základ na večeři..
U těch skol, áčku se to dá, horčí ted učení, jak to chodí do školy.. Chození ven, a kdy vařit, neni tak zatěžující

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat