Ukňourané, věčně uvztekané 20měsíční dítě-můžou za to zuby?

6
29.1.21 15:26

Ukňourané, věčně uvztekané 20 měsíční dítě-můžou za to zuby?

Ahoj holky,

mám syna 20 měsíců. Už od narození bohužel uplakaného. Nevím, jak začít psát, aby to bylo srozumitelné. Odmalička jsme chodili na rehabilitace, chodit začal až v 16 měsících, tak i tomu přisuzuji, že se často vztekal. Ovšem, čekala jsem, že až bude chodit bude spokojenější-nikoliv. Syn je citlivá povaha (po mě) to vidím už odmalička, prožívá každý růst zoubku, něco se nedaří mrskne s tím. Ale proč píšu. Syn pořád mrčí, neustále. Někdy je dobré období a to když vím že vyrostl zub a to je tak týden dva spoko i dobře spí no a pak to peklo začne znovu a já nevím, nepoznám zda roste další. Stoličky rostly 3 měsíce bylo peklo, 10× za noc vzhůru, teď špičáky zatím se prořezaly dva a bylo peklo 2 měsíce. Otázka zní, je možné že dítě takhle prožívá růst zubů? Takhle intenzivně? Nebo si to my mámy připisujeme, že to jsou prostě zuby. Protože moje kamarádky toto neznají. Já sem kolikrát psychicky tak vydeptaná z toho celodenního vztekání a mrčení, že jsme se s přítelem shodli, že u jednoho dítěte už nejspíš zůstaneme, že si zkrátka na druhé netroufáme.
Jak to měly vaše děti se zubama, prožívali či nikoliv??
Ještě chci dodat, že bereme homeopatika, to sem měla pocit, že někdy pomáhá a někdy ne.

Hezký den maminky :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13056
29.1.21 18:35

Moje dcera se zuby trpí jak zvire. Většinou se to odráží na spanku, ale v nejaktivnější fazi je řve i pres den. Zrovna dneska sla regulérně bolestí do oblouku. Takže jo, zuby se daji prožívat hodně hustě. Ale jinak je v 90% času vesela, usměvavá, mazlivá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4923
29.1.21 19:19

Zdravím, homeopatika jsou zcela zbytečně vyhozené peníze, to si radši kupte něco dobrého pro sebe, nebo pro dítě.

Na zuby tohle svalovat asi nejde, to bude povaha. :think: Částečně z toho vyroste, jak dojde rozumu a bude si umět více hrát.

Nějak to přežít, jak bude růst a brát rozum, bude to postupně lepší, uvidíte. Nicméně malej mráček je halt mráček…

Jsou děti spokojené a pořád veselé, a jsou děti mráčci – stejní rodiče, vše stejně, avšak jiná povaha…a v tomto batolecím věku je to halt znát ještě více, jak se neumí moc samo ještě zabavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
30.1.21 07:22

@Ba-stet no ale syn je naopak 90% uknourany a 10% hodný a nedokážu si vysvětlit zda to je tema zubama

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13056
30.1.21 10:25

@kate_h7 Tak to bych taky tipla spíš na povahu. Ale muze byt trochu drazdivejsi, jestli to ma odmala, a vyrůst z toho, nebo se s tim vědomě naučit pracovat :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
30.1.21 10:45

Dobry den, myslim si, ze zoubky muzou trapit tak 3 dny kazdy, urcite ne cely miminkovsky zivot. U Vas mi spis prijdem ze je porad nevyspaly (stejne, jako Vy). Jak Vam spinka pres den a kolik hodin spi pres noc? Kouknete kdyztak na web baby-dreams.cz - resi se tam problemy se spankem a jak se z toho dostat ven.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
30.1.21 11:19

@Viki89 no spal mi vždycky praveze dobře :) dala sem ho vždycky do postýlky a byl tuhý, to se změnilo dva měsíce zpět, v noví se furt budil jednu dobu a vyzahnul klidně 4 flašky v noci, vyhodili jsme spolu dudliky, myslela sem si ze se bude min budit, když mu furt padaly v noci.- omyl. Už fakt nevím, v noci furt knoura dostane mliko jen jednou a je vzhůru. Chodí mi už spát jen po obědě. Dva měsíce zpět mi ještě stával dopo a později odpo a neměl problém jít v noci lehnout :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
30.1.21 11:22

@Borrealis prave malej si začal hrát až teď ve 20 mesicich do té doby furt za mnou. Takže sem toho moc nepodelala. Homeopatika no někdy sem měla pocit ze to pomohlo, ale nevím zda to nebyla náhoda, těžko říct..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
30.1.21 11:42
@kate_h7 píše:
@Viki89 no spal mi vždycky praveze dobře :) dala sem ho vždycky do postýlky a byl tuhý, to se změnilo dva měsíce zpět, v noví se furt budil jednu dobu a vyzahnul klidně 4 flašky v noci, vyhodili jsme spolu dudliky, myslela sem si ze se bude min budit, když mu furt padaly v noci.- omyl. Už fakt nevím, v noci furt knoura dostane mliko jen jednou a je vzhůru. Chodí mi už spát jen po obědě. Dva měsíce zpět mi ještě stával dopo a později odpo a neměl problém jít v noci lehnout :/

Mohl spat dobre, ale malo:) Vyhozeni dudliku obcas pomuze, ale ne vsem. Kdybyste upresnila v kolik ranop vstava, v kolik pak jde spat odpoledne, v kolik se probudi a v kolik zase jde spat na noc - tak bych mohla odhadem rict, zda nekde nechybi nejaka hodinka, kdyby se pridala - tak by se mohla zlepsit i naladicka… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13056
30.1.21 11:54

@kate_h7 Mám mladší dítě, ale o blbým spánku bych mohla psát monografie. Spaní se u vás teda zhoršilo s chůzí? To může souviset s přetížením nervové soustavy - má teď hodně podnětů, které je potřeba zpracovat. Můžeš mu zkusit dávat nějaký čaj na spaní, nebo prostě počkat, až to přejde.

Jinak tu věčnou nespokojenost můžeš zkusit rozlousknout. Jaké má hračky nebo aktivity? Nejsou na jeho věk moc snadné nebo naopak těžké? Nebo příliš nebo málo podnětné (hodně zvuků, blikání, tvarů, nebo naopak už jsou trochu okoukané)? A hlavně, není jich moc? Někdy jsou děti věcmi tak zavalené, že pak běhají od jednoho k druhému.

Jak jste na tom s komunikací? Ani nemyslím, jak mluví, spíš jestli si tak nějak rozumíte, co po Tobě chce, co Ty po něm? Kamarádčin měl úplné záchvaty vzteku, když chtěl podat pití a kamarádka jeho nesrozumitelnému drmolení nerozuměla…

Chodíte pravidelně ven? Jak se chová tam a jak po návratu domů?

A to nejdůležitější - jak se chováš Ty? Pokud jsi z dítětě otrávená, unavená (a fakt rozumím tomu, že někdy to tak je), tak ono se může jak posedlé přitáhnout Tvou pozornost.

No a jestli myslíš, že se nic nedá změnit, tak to přijmi. Mně teda pomohlo s některými věcmi nebojovat, vzít je, jak jsou a říct si, že to můžeš trvat nejdýl pár měsíců… a ono to většinou odeznělo. Máš nějaké hlídání, aby sis taky odfrkla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
30.1.21 19:39

@Viki89 chodil mi dřív spát mezi 10:30-12:00 a pak odpo :16:30-17:30 a v osm sek bez problému spát vstaval jak kdy v 7-8 a teď? Dávám ho po 11:30-12:00 spát a spí mi max hodinku dnes rekord teda 2 hodky a chodí spát cca o půl 8 a vstává 6:30. Kolikrát si rikam ze ho zkusím dat spát zase stejně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
30.1.21 19:45

@Ba-stet začal chodit v zari cca a to vše začlo začátkem prosince to blby spaní a buzeni. Hraček nema moc dávám přednost takovým těm dřevěným na zamyšlení, knížky, lego duplo ho teď začalo hodně bavit, má bazenek s kulickama, bydlíme v malém bytě v paneláku a přijde mi ze ho to tam moc nebaví. To prostředí. Hlidani moc nemam, pritel pracuje 6 dni v týdnu a jezdí pozdě většinou domu, mám mamku ake ta nehlida často… no to víte, ze bývám otrávena. Bohužel vím ze to má velkou roli ze tak na nej působím, někdy jsou lepší dny a někdy horší. Venku jsme 2× dennne., venku je rad. Bývali doby kdy se šílené bal děti, teď už je to lepší i si hraje, je na mě moc fixovany, což je logicky když je porad se mnou, ale když jsme na návštěvách loži po mě furt jak opice :))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat